Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy látjátok a második...

Hogy látjátok a második gyerek beválalását? Ti sokat vaciláltatok hogy legyen-e kistesó? Többi lent!

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne hogy ki hogyan látja ezt az egészet? Nekünk most 6 hós a picúr és nem tudjuk hogy szeretnénk e kistesót avagy sem. Egyik percben nagyon szeretnénk, másik percben nem szeretnénk és hálásak vagyunk a kis tündérért hogy gyönyörű és egészséges baba. Azt azért hozzá kell tennem hogy nem vet fel minket a pénz, de ami kell az hálistennek mindenünk megvan. Spórolni nyilván kell meg megnézzük hogy mi mennyibe kerül, de a feleségem nagyon ügyesen vásárol és szerez be dolgokat. Nektek miben változott az életetek hogy megszületett a kistesó? Szerinted jól tettétek hogy beválaltátok? Szeretnénk mindent megadni a gyereknek amit lehet (nyilván nem elkényeztetni) és tudom hogy két gyerek mellett ez nehezebben menne.
2015. jún. 25. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1 éves elmúlt, amikor döntésre jutottunk, hogy jöhet a tesó. 2 lesz a "nagy" mire megszületik a tesója. Még nem született meg, de nem vagyunk bizonytalanok, érezzük, hogy jól döntöttünk. Ha mindketten vágytok rá, és ahogy látom, nagyon logikusan is gondolkodtok, szorgalmasak és spórolósak vagytok, simán megoldjátok ti is! :)
2015. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt úgy gondoltam, hogy 2 gyerekünk lesz.

Aztán megszületett a fiunk, és most azon az állásponton vagyunk, hogy nem lesz testvére. 2 éves már, de nem érzem a késztetést, hogy szeretnék még egyet.

Pedig tökéletes terhességem volt, viszonylag gyors szülésem, és nem beteges, jó kisgyerek a fiunk.

De mégsem bírnám. Szerintem nagy meló az anyaság, de én csak egy gyerek mellett tudom fenntartani az egyensúlyt, hogy ne csak kizárólag anya legyek, hanem feleség is, és nő is. Számomra ez fontos ahhoz, hogy kiegyensúlyozott család legyünk.


Most boldog az életünk, így kerek minden, nem vágyunk többre. Pedig anyagilag nem szenvedünk hiányt (nem vagyunk gazdagok, de jól élünk), beleférne még egy gyerek.

2015. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En mindig 2 gyereket szerettem volna, de en a nagyobb korkulonbseg hive vagyok, mivel koztunk is 4 ev van az ocsemmel es szerintem ez idealis.


Aztan az elet keresztulhuzta a szamitasaimat, mivel ikreim lettek; 1 kisfiu, 1 kislany :) Most ugy gondolom, h annyira mindegy, h 1 baba vagy 2 :D Nyilvan joval nehezebb 2 baba, neha ugy erzem, h nem birom tovabb az alvashiany, meg az allando keszenlet miatt, de en akkoris ugy fogom fel, h dupla boldogsag es halat adok az egnek, h ketten vannak!!! Most mar nem is tudnam elkepzelni az eletem "csak" egy babaval :) Minket sem vet fel a penz, de plussz 1 babatol nem lettunk foldonfutok. :)

2015. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is mindig 2 gyereket szerettünk volna, aztán miután megszületett a fiúnk és nagyon nehéz volt vele, sokat vaciláltunk hogy akarunk-e egyáltalán mégegyet... Aztán adtunk magunknak egy kis időt, jegeltük a témát, a következő hónapban meg kiderült hogy terhes vagyok.

Hát minden volt bennem csak öröm nem, akkor volt a fiam 11 hónapos. Az első hetek azzal teltek, hogy sokat sírtam, nem tudtam hogy akarom-e azt a babát de elvetetni egyértelműen nem akartam... Rettegtem...

Aztán megszületett és minden szuper, hamar belejöttem a 2 gyerekes üzemmódba bár vannak nagyon-nagyon rossz napok is. A kislányunk egy angyal, szóval ezért is olyan könnyű a helyzetem.

Anyagilag mi is pont megélünk, szóval megvan mindenünk, van egy icipici tartalékunk is, de nem vet fel minket a pénz. 2 gyereket most pont eltudunk úgy tartani, hogy mindenkinek meg legyen mindene. (néha sakkozni kell hogy mit-hogyan oldjak meg, de megvan oldva és az a lényeg)

Viszont: ezerszer fáradtabb és feszültebb vagyok most mint amikor csak 1 gyerekünk volt, még kevesebb idő és energia jut a férjemre ami majdnem a házasságunk rovására ment... sokat kell dolgoznunk (és veszekednünk) azért hogy ne menjünk szét...

Nem egyszerű, egy gyerekkel sem, több gyerekkel meg pláne...

2015. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én úgy voltam vele, hogy sok gyereket szeretnék.

Aztán a lányom születése után úgy voltam vele, hogy maaajd a távoli, ködös jövőben TALÁN lesz még egy.

Hát az a távoli jövő, négy év és egy kiszakadt gumióvszer képében megérkezett.

Első körben sprinteltem abortuszra. Aztán ott helyben meggondoltam magam.

Most hét hónapos, és én soha, de soha nem szülök többet.

Ez a maximum kapacitásom.

2015. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyke vagyok, de mindig is szerettem volna tesót. Kb. két-három éves korkülönbséget tartom ideálisnak. Ha kisebb akkor két kicsivel nagyon nehéz, de még nem is túl nagy hogy tudjanak együtt játszani. Nálunk év végén jön a tesó, 2 év és 3 hónap lesz közöttük. Én külön örülök, hogy mire megfogant a kicsi addigra a nagy már szépen járt (nem igényelte, hogy mindig felvegyem). Gyerekkoromban olyan rossz volt, hogy nem volt kivel játszanom a szüleim nagyon sokat dolgoztak. A szomszédnál sem ülhettem egész nap (ott is volt egy hasonló korú lány), nekik is megvolt az életritmusuk. Ha túl nagy a korkülönbség akkor a kicsi csak kolonc a nagynak.
2015. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hát az a távoli jövő, négy év és egy kiszakadt gumióvszer képében megérkezett. "


Ez a nap mondata komolyan :)


Én még mindig vacilálok.4 éves a lányom,ő szeretne tesót,apuka szeretne tesót,én szeretnék tesót,de rettegek.Anyagilag meg vagyunk,nem gazdagon,de ami lényeges az megvan,viszont apuka elképesztően sokat dolgozik,gyakorlatilag szinte egyedül nevelem a gyereket.Így nem tudom van-e értelme...

2015. jún. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig is sok gyereket szerettünk volna. Az első nagyon nehezen érkezett,koraszülött lett,és élet halál között lebegett 2 hétig,aztán 1 hónap kórház...nehéz időszak volt,sok vizsgálat havonta,gyógytorna stb. De nem fordult meg a fejünkbe,hogy egyke maradjon. 2 éves elmúlt amikor eldöntöttük,hogy jöhet a 2. baba. Jött is nem sokára. A 2. után 5 évet vártunk..valahogy hirtelen elég volt ez a 2,de olyan erős volt a vágy egy újabb baba után,hogy végül csak nagy családosok lettünk. Imádjuk mindet! Már 4 éves elmúlt a 3. gyerkőc. Felmerült a 4. gondolata... még csak gondolat,és ábránd,egyenlőre spórolunk,és szeretnénk sok mindenbe belevágni, elindultunk egy úton,minden a gyerekeink érdekében történik,hogy biztosítsuk nekik a jövőjüket. Ha bírjuk erővel,és jól alakulnak majd a dolgaink,akkor sztem 2-3 év múlva még lehet szülök egy 4. gyereket. vele lenne teljes a családunk,és igazi nagy család lehetnénk! :)
2015. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!