Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinálhatnék ikreket?

Hogyan csinálhatnék ikreket?

Figyelt kérdés
Elnézést a hülye megfogakmazásért. Arra lennék kíváncsi, hogy ikerterhességet hogyan segíthetek majd elő. Már nagyon rég elhatároztam, hogy ikreket szeretnék majd, és tudom, dupla felelősség, megannyi nehézség. Olyat is olvastam, hogy valaki ikerbabákat elakar vetetni, amit ép ésszel nem tudok felfogni... Visszatérve a témához, van bármily módszer, amitől nagyobb lenne az esélyem ikrekre? Illetve ha a férfinak van ikertestvére, az nem jelent semmit? Köszönöm előre is, illetve ha valakinek volt iker terhessége, írhatna;)

2015. jún. 18. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kétpetéjű ikrekre a hajlam anyai ágon öröklődhet. Férfi ikertestvére lényegtelen. Az egypetéjű ikrek "véletlen".

Semmi nem garantál ikreket, még a lombik sem.

2015. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jún. 18. 10:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Én iker voltam (az anyaméhben sajnos én voltam az erősebb, így végül egyedül születtem meg), és a nagymamám is iker volt. Nekem egyik gyerekem sem lett iker. Szóval még ha a családi öröklődés segít növelni az esélyt, akkor is ritka sajnos, hogy bejön. Elősegíteni nem tudod semmivel.
2015. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első jól írta. Sajnos sehogy nem tudod ezt befolyásolni :)
2015. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ikrekre a legnagyobb esély a lombik programmal van, de az sem 100%.
2015. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem miért akarsz ikreket? Sokkal nagyobb rizikó. Mármint a babáknak. Vannak sokan akik időre születnek de 10-ből 8 ismerősnek koraszülöttek lettek 28-34 hét között.
2015. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet befolyásolni. Lombiknál gyakoribb.

Egyik rokonomnál fordult elő.Apai ágon semmi ilyesmi nem volt, anyai ágon talán valahol távolabb. 3 gyerek után lett ikerterhessége. A kislány sajnos halva született, a kisfiú testi fogyatékkal. :(

2015. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnalom utolso :(.
2015. jún. 18. 19:55
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Ne akarj ikreket, a babákra nézve egyáltalán nem biztonságos, utána pedig számodra lesz pokoli nehéz. A "dupla felelősség, megannyi nehézség" megfogalmazásból számomra az tűnik ki, hogy arról sincs valódi tapasztalatod, mit jelent, ha valaki "csak" egy gyereket lát el. Hidd el, az is kimerítő tud lenni, sokszor egész a végletekig. Amióta megszületett a lányom, fogalmam sincs, emberek ikreket hogy képesek önállóan felnevelni. Feltételezem, hogy leginkább sehogy, aki ikrest ismerek, az mind segítséggel birkózott meg a feladattal.

Ne akarj ikreket! Akarj EGY egészséges babát egyszerre.

2015. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó, igazándiból semmi tapasztalatom sincs, még fiatal vagyok. Egyébként én is ismerek ikres családot, de ott annyi idősek a gyermekek mint én:)
2015. jún. 19. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!