Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban 6 hónapos korban...

Valóban 6 hónapos korban javasolt megismertetni a babákat a gluténtartalmú élelmiszerekkel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi álláspont szerint 4 hónapos kor után, 7 hónapos kor előtt:) Tehát ha 6 hósan táplálsz hozzá, akkor adhatsz gluténtartalmút:)

ҝ

2010. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Én nem adtam neki, csak olyan 11 hónap körül, az egyik legsűrűbben előforduló étellalgia a glutén. Tök jól meg volt nélküle addig is.
2010. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, most épp ez a legújabb trend, hogy 4-7 hónapos kor között ajánlott... én 10 hónaposan adtam lisztes dolgot a gyerekeimnek, mindegyik köszöni, jól van.
2010. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most olvasom a márciusi Baba magazinban, hogy 6 hónaposan kellene bevezetni. Ha túl korán vagy 7 hónapos kor után vezették be, akkor többszörösére emelkedett a lisztérzékenység kialakulásának kockázata.

Na köszi! Akkor mi erről lekéstünk, mert ma vagyunk a 6. hónap utolsó napjában :)


Amúgy mit kellett volna adnom? Elég pl. a babakekszes-sárgabarackos bébidesszert tízóraira? (abban van glutén)

2010. márc. 2. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmiről se késtetek le. A szervezet nem tartja számon, hogy 6 hó+ 1 napos a baba vagy csak 5 hó+ 20 napos :)) Adj neki kekszet gyümölcsbe törve vagy akár 1 kiflicsücsköt, hadd majszolja (csak vigyázz, nehogy túl nagyot nyeljen le belőle), adhatsz olyan is, tejpépet, amiben van glutén. Ennyire nem kell pontosan betartani a dolgokat egy gyereknél :)) Mint írtam, az enyémek csak 10 hónaposan kaptak glutén tartalmú dolgokat, egyiknek sincs semmi baja, pedig kettő már kamasz (14 és 12 évesek).
2010. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én adtam neki 6,5 hónaposan glutén tartalmú kekszes tejpépet, semmi baja nem lett tőle. Amúgy meg mikor próbálnád ki, ha nem akkor amikor ismerteted az új ízekkel? Nem fog belehalni abba sem, ha esetleg lisztérzékeny. Jobb előbb tudni, nem?
2010. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is ezt mondta a gyerekorvos, úgyhogy mi 5.5 hónapos korában vezettük be (zabpehellyel). Azt is mondta, hogy az a fontos, hogy még szopjon mellette, mert valahogy ez a kettő együtt segit, hogy ne legyen allergiás. Passz, hogy mi az igazság, szerintem 4 év múlva megint mást fognak mondani :)

Üdv: Kata

2010. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!