Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki adott már 11 hónapos...

Valaki adott már 11 hónapos babájának tejet, akár tescósat vagy más fajtát? Tanácsokra és tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
11 és 12 hónap között félúton elfogyott a tápszer. a dokink azt mondta, próbáljuk a tejet. nem lett baja tőle.
2010. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kérdeztem mert lányom jövőhónap elsején tölti be az egy évet.Még két napra való tápszer van ezért gondoltam,hogy most már megpróbáljuk a tejet.
2010. márc. 2. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hós kora óta issza a bolti tejet mert nem volt hajlandó megenni a tápszert hiába próbálkoztam bármilyen fajtával.Védőnőnk javaslatára elkezdtük inni a tejet azt meg benyakalta egész cumisüveggel.Nem lett tőle semmi baja, most 18 hós.Csak arra figyelj hogy 1.5% tejet adj neki mert a nagyobb zsírtartalmútól kipattoghat.
2010. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Szia! Nem értem, hova ez a nagy sietség. Alapvetően a szervezetnek semmi szüksége a tejre, csak a benne lévő vitaminokra, amik másban is vannak. De a tehéntej pont nem jó semmire, viszont honnan tudod, hogy nem pont a te gyereked lesz tőle 3 korty után ekcémás, allergiás? Lehet, itt 100-an leirják neked, hogy az övéknek semmi baja nem lett, mégis, a tiédnek attól még van esélye, hogy az legyen. Szerintem ne terheld a gyerekedet azzal, hogy rögtön sietsz neki bolti tejet adni. Persze, olcsóbb, mint a tápszer, de nem azért, mert annyival jobb a minősége ;)

Üdv: Kata

2010. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5,5 hónapos kora óta adok neki tejet. 6 hónapos kora óta joghurtot. Nem Magyarországon élek, itt nem tiltják a tejet, mint otthon. Napi 2-2,5 dl-t iszik, nincs tőle baja. DE! az elején kóstoltattam vele pár kortyot, hogy hogy reagál, pedig más kajákat nem szoktam kóstoltatni. Nálunk semmi baj nem lett. De mindenképp kóstoltass előbb, hogy lásd a babód reakcióját! Szép napot!
2010. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!