Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetnék a babámnak...

Hogyan segíthetnék a babámnak hogy ne legyen folyton éhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiam 3,5 hónapos , anyatejes baba, mostanában folyton éhes. Adok enni amikor kér, ml-re ugyanannyit eszik mint szokott, de eddig 2-3 órát simán bírt két evés között, most kb fél óránként kéri. A tejem egy ideje nagyon vizesnek tűnik,mennyisége jó, sok van. Kipróbáltam hogy a korábban lefejt és lefagyasztott tejekből elővettem egyet, attól (ml-re ugyanannyitól),kidőlt, aludt 3,5 órát. Mit tehetnék? Hogyan javíthatnék a tejemen ? Adhatok valamit pluszban neki? Köszönöm előre is a válaszokat?

2015. jún. 29. 16:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Hogy a francba ne lenne több tej? Egy újszülött és egy 3 hónapos nem ugyanannyit eszik. Normális esetben alkalmazkodik a tejtermelés a baba igényeihez. Aki azt írta, hogy nem lesz több tej, az szoptatott valaha? Szerinted hogy lehet egy gyereket 6 hónapos koráig kizárólag szoptatni? Jó sok eszed van, vuhú, tapsvihar. Egyre nő az igény, egyre nő a tej mennyisége, egyszerű. A kérdező azt írja, milliliterre ugyanannyit eszik, mimt eddig, na, ez a baj. Nő a baba, nő az igény. Növekedési ugrásnak hívjak.
2015. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

mindenkinek úgy van, hogy először vizes tej jön, ez szomjoltó. azután tudja kiszívni a jó sűrű, zsírós, tápláló tejet. te magad írod, hogy 2-3 óráról fél órára váltott.

hát akkor itt egyértelműen arról van szó, hogy kiszívja az "innivaló" részt, eltelik kicsit tőle, ezért abbahagyja a szopit. próbáld meg kicsit "kéheztetni", ha tudod húzni a fél órát 2 órára, akkor sokkal többet tudna enni és eljutna a zsíros részig. vagy fejd le neki és esetsd meg üvegből.

ugyanakkor valóban szokott ekkor is növekedési ugrás lenni, arra meg azt javasolják, hogy bújjatok be az ágyba 2 napra és szopizzon csak egész nap, így neked is megugrik majd a tejtermelés és igazodik a megnövekedett igényéhez.

2015. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Beszéltem a dojtor néninkkel is, azt javasolta, holnap délutánig próbáljam folyamatosan etetni, ha még akkor is csak sír, akkor kap egy kis tápszert, és lassan meg lehet kóstoltatni az almát ( igazából már kicsit több mint 3,5 hós, mert jövő héten tölti a 4-et) , és így biztos nem lesz gond. Addig is odaadom a fagyasztott tejet is mert attól legalább alszik is egy kicsit.
2015. jún. 29. 18:05
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kerdezo!

Gondolod,hogy 1 kis almatol majd jol lakik? :)

Novekedesi ugras,nem sziv ki eleg tejet,csak az elotejet,vagy fogzasi fajdalma van es cicivel nyugtatja magat.

2015. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha almát adsz neki lehet hogy attól meg fájni fog a hasa mert még nem elég érett rá, és akkor majd még többet akar cicizni... Ráadásul persze az alma nem valami laktató amúgy se...
2015. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha lefejt tejet vagy tápszert adsz neki, akkor soha nem fog beállni a kereslet-kínálat, és szép lassan el fog apadni a tejed. :/ Inkább szoptasd igény szerint, tedd mellre, amikor kéri, és hamarosan vissza fog állni a "régi rend", csak meg kell növelnie magának a tej mennyiségét, mivel növekedési ugrása van a babádnak. A tej minősége pedig a baba igényeihez igazodik, és neki most arra van szüksége, hogy sűrűbben szopizzon. ;)

A hozzátáplálást a WHO 6 hónapos kor betöltését követően ajánlja. Az almának közel sincs akkora kalóriasűrűsége, mint az anyatejnek, szóval attól nem fog jól lakni.

[link]

2015. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

én ilyesmiről nem gyerekorvost kérdeznék (legfeljebb abban az esetben, ha IBCLC), hanem laktációs tanácsadót, akinek ez a szakmája. A Fb-n van egy csoport, aminek szoptatási tanácsadás a címe, szakképzett tanácsadók válaszolják meg a kérdéseket.

Klasszikus növekedési ugrásnak tűnik. A tápszer, hozzátáplálás (úristen, ki az, aki ha éhes, almát eszik?) egyenes út a tejed elapadáshoz. Ha szoptatni akardo, akkor fordulj tanécsadóhoz, de az előttem valaszolók is nagyon jókat írtak, amikor azt írták, hogy tedd gyakrabban mellre. És nem, egy nap kevés, több nap kell a kerelset-kínálat beállásához.

2015. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, és nem is úgy gondoltam hogy nem fogom cicire tenni ha éhes. Persze, amennyit kér, adok neki, ez eddig is így volt. Nem az almával szeretném jóllakatni, hanem megismertetni vele lassacskán, időnként más ízt is. Nyilván először minimális kóstolót kap, várunk pár napot, ha semmi baja akkor még egy picit kóstol. A tápszer pedig inkább "vész esetére" váltottam ki, nem szeretném ha súlyt vesztene. Most gyakorlatilag 0-24ben cici van és ha sír hogy éhes és nincs több tejcsi, akkor kap egy kis tápszert vagy korábbi tejet.
2015. júl. 3. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!