Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apa megakadályozhatja-e,...

Az apa megakadályozhatja-e, hogy a babámmal külföldre költözzek? Ott kapott munkát a mostani párom és nekem is sokkal jobbak a kilátásaim mint itthon!

Figyelt kérdés
Van erre valami törvény?Vagy megfeneklik itt az életem mert van tőle egy gyerekem?Tudom,hogy joga van a gyerekhez de nem igazán a gyerek érdekli inkább bosszú mert nekem nem kell ő!Van másik két gyereke egy másik nőtől de azokat ott hagyta és 1-2 hónapig se néz feléjük!Csak ez a gyerek kell neki!Még mielőtt valaki lehurrogna,hogy miért szültem ilyen apának gyereket,jelzem véletlen estem teherbe!Évekig nem sikerült orvoshoz járással,amit persze nem vele csináltam végig hanem a volt párommal,amire rá is ment a kapcsolatom!Azért nem is foglalkoztatott az,hogy védekezzek!Úgy gondoltam nekem nem lehet gyerekem!Az abortusz fel sem merült bennem!Kérem olyanok írjanak akiknek van hasonló tapasztalatuk ilyen ügyben!Előre is köszönöm!
2010. márc. 3. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugytudom ilyen esetben ujra indithatja a gyermekelhelyezési pert,ha külföldre akarod vinni a gyereket.
2010. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem akadályozhatja meg, biztosítod neki a láthatást, ő meg úgy oldja meg ahogy akarja. 3 éves korától pedig elviheti több napra is, a te beleegyezéseddel persze.
2010. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok!


A kiskorú gyermekkel külföldre költözni, csak az apja beleegyezésével lehet. sajnos ez a törvény.

2010. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A második hülyeségeket beszél, természetesen megakadályozhatja.

Az apa nevén van a kicsi? tett elismerő apasági nyilatkozatot? ebben az esetben az ő beleegyezése is kell ahhoz, hogy a gyereket országhatáron kívül vidd, akár pár napról, akár évekről van szó.

2010. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A mostani párom nevén van,ő elismerte gyerekeként!Viszont a vérszerinti apa folyamatosan fenyegetőzik,hogy kér apaságit meg elveszi tőlem meg hasonló!Ugy tudom kötelességem bele menni dns vizsgálatba ha a bíróság kötelez rá!Bár attól nem félek,hogy el tudja venni tőlem,de ha bebizonyosodik,hogy a gyereknek ő a biológiai apja,akkor kersztbe tud nekem tenni ezek szerint rendesen!Ha viszont hamarabb lelépek az országból és ő perelni kezd,nekem akkor is kötelességem haza jönni a gyerekkel külföldről?
2010. márc. 3. 11:07
 6/20 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem került a nevére mert már akkor is fenyegetőzött mindennel!De már látom hiba volt elmondani,hogy gyereket várok tőle!De ugy gondoltam joga van hozzá,hogy tudja!Fenn akartam vele tartani egy normils baráti kapcsolatot a gyerek miatt,rendes láthatással stb...Na neki ez nem felelt meg mert engem is akart a gyerekkel együtt!És azt mondta nem akarja,hogy a gyerekünk mostohával nőjön fel!Erre én megkérdeztem tőle:-a másik két gyereked az nem baj ha mostohával nő fel?Erre nem tudott mit lépni!Szóval valójában nem a gyerek kell neki hanem én!Csak bosszú az egyész!
2010. márc. 3. 11:16
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő az apa, akkor megakadályozhatja, de mivel nem az ő nevén van, és pillanatnyilag nincs "birtokon belül", ez valószínűleg elég sok idejébe keürl.

Tehát ha te fogod magad, és elköltözöl külföldre, ő meg pert indít, akkor sok időt nyerhetsz vele.

Ha megnyeri az apasági pert, akkor tartásdíjat is kell fizetnie (azt nem tudom, hogy visszamenőleg is kell-e). Erre hívd fel a figyelmét, mert nem biztos, hogy megér neki ennyit. Most meg ugye szépen eltartjátok a gyerekét ingyen.

Ez egy többesélyes játszma, nem egyértelmű a kimenet, ezért szerintem konzultálj ügyvéddel.

2010. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag semmi nem köti össze őket!Nincs papír arról,hogy az övé.A születési anyakönyvében sem ő szerepel?

Nálunk képzelt apa van bejegyezve.Mivel tudtam,hogy csak a bosszú hajtja így nem pereskedtem.Jogilag semmi köze hozzá!

Én úgy tudom,hogy,ha ő akarja bebizonyítani az apaságát,azt már csak a bíróságon teheti.Tavaly 200000 FT volt a vizsgálat,plussz perköltség.Nem fogja akarni!!!

2010. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És szívesen fogadok még jó tanácsokat ha van valakinek hasonló ügyben tapasztalata!Elég bonyolult az ügy!Ha másik országban fogok tartózkodni akkor már a nemzetközi jogba is belefutunk!És két ország között az erősebb ország jogai a döntőek!Ezt már megkérdeztem egy jogásztól!
2010. márc. 3. 15:07
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kér dns-t és az ővé a babó nem viheted ki külföldre,mert a km megszabását is lehet korlátozni nem kicsit,illetve ha a fél távig el hozod neki az is törvény.Ha most kimentek,és úgy indit pert haza kell jönöd az országba,mert különben elővezetnek.De tény hogy nagyon sokba kerül a vizsgálat,és persze visszamenőleg is jár a gyerektartás. Mióta kinlódtok?Szerinted van annyi pénze hogy ezt végig csináálja? Mert ha úgy gondolod hogy nincs akkor menjetek.De ha ez csak most kezdődőtt akkor lehet hogy ténleg megteszi
2010. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!