Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apa megakadályozhatja-e,...

Az apa megakadályozhatja-e, hogy a babámmal külföldre költözzek? Ott kapott munkát a mostani párom és nekem is sokkal jobbak a kilátásaim mint itthon!

Figyelt kérdés
Van erre valami törvény?Vagy megfeneklik itt az életem mert van tőle egy gyerekem?Tudom,hogy joga van a gyerekhez de nem igazán a gyerek érdekli inkább bosszú mert nekem nem kell ő!Van másik két gyereke egy másik nőtől de azokat ott hagyta és 1-2 hónapig se néz feléjük!Csak ez a gyerek kell neki!Még mielőtt valaki lehurrogna,hogy miért szültem ilyen apának gyereket,jelzem véletlen estem teherbe!Évekig nem sikerült orvoshoz járással,amit persze nem vele csináltam végig hanem a volt párommal,amire rá is ment a kapcsolatom!Azért nem is foglalkoztatott az,hogy védekezzek!Úgy gondoltam nekem nem lehet gyerekem!Az abortusz fel sem merült bennem!Kérem olyanok írjanak akiknek van hasonló tapasztalatuk ilyen ügyben!Előre is köszönöm!
2010. márc. 3. 10:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még csak fenyegetést kaptunk de már hónapok óta!Igy is kérhet dns tesztet,hogy valaki a nevére vette a picit és vállalta az apaságot!Amugy nem hiszem,hogy van annyi pénze de ki tudja!Nem tudom,hogy csak direkt idegesit vagy tényleg akar valamit tenni!És tényleg ha kimegyünk akkor visszahozatnak-e,vagy nem?Akkor köröztetni fognak mint egy rendes bünözőt?Azt hiszem tényleg el kell mennünk egy ügyvédhez!A kiutazásig van még 3 honap!Addigra csak okosabbak leszünk!
2010. márc. 6. 22:24
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédet mindenképp.Nem köröztetnek ha a tárgyaláson megjelensz,de ha nem veszed át az idézést,mert kint vagytok akkor bizony körözés. De ha hónapok óta fenyegetőzik,akkor csak a szája nagy. És valószínű sakkba tart mert érzi hogy tartasz ettől. Ügyvéd nélkül semmiképp ne hagyátok el az országot,annyit megér. Az hogy ki ismerte el a gyereket apjának,és ki az apa az megint más. A vér szerinti apa az apa,de mivel nem tett apaságit,az sincs kizárva hogy nem is tud eljárást índítani,de mondom ügyvédet mindenképp,de még azt megteheted ha kiváncsi vagy hogy blöfföl-e hogy holnap fől hívod,hogy utaztok este,és nyugodtan adja be a bíróságra a papírokat,mert te utána jártál és semmit nem tehet. Ettől valószínű berezel,és ha komoly a szándéka akkor tutti be adja a papírokat és te legkésőbb kapsz 1 hónap múlva idézést,persze ez idő alatt azonnal ügyvéddel lépj kapcsolatba. Ha nem jön idézés 1 hónap alatt akkor nincs ő neki erre pénze.sok sikert
2010. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A magyar törvény szerint apának a házastársat tekintik. Ha nem voltatok házasok és nem tett apasági nyilatkozatot, akkor neki kell utánnamenni az apasági vizsgálatnak. A párod tett apasági nyilatkozatot, feltételezem az Ő nevén van a picur. Azért a bíróság is megkérdezi, hogy miért csak most akar a gyerek apja lenni. Ráadásul ti tudjátok bizonyitani, hogy nem megszöktök, hanem a párod talál ott munkát. Meg akarja keseriteni az életeteket. Én mindenképp családjogászt keresnék, akár interneten is. Mindenesetre neki kell bizonyítani az apaságát, ami azt jelenti hogy a perköltség és más egyéb költségek őt terhelik.
2010. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A következőképpen tudod külföldre vinni a gyermeket: mivel személyije még nem lehet/nincs, ezért csak útlevéllel engedik át az országhatáron. Ahhoz, hogy útlevelet kapjon, mindkét szülőnek (akik a születési anyakönyvi kivonatban szerepelnek, ezt igazolni is kell) alá kell írnia előzetesen, az igénylés során egy nyilatkozatot, hogy hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermeknek útlevele legyen. Ha ez megtörténik, a gyermek kaphat útlevelet, és onnantól oda viszed, ahova akarod, nem kell beleegyeznie az apának egy külföldre utazásba sem (akár pár nap, akár "örökre").
2010. márc. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi ugyan nem valofelben voltunk csak Kanadabol hazautaztam a szuleimhez Magyarorszagra latogatoba.Elotte el kellett menni a kozjegyzohoz h az Apa beleegyezik h kivihetem kulfoldre.

De kepzeld,nem is kertek egyik helyen se pedig atszallassal mentunk,tehat Nemet orszagba atszalltunk.

Ha a mostani parod vallalta az apasagot akkor a verszerinti apanak egyenlore nem sok koze van hozza.

Neki kell jogi lepeseket tenni viszont ugy tudom egy DNS-vizsgalat se 2 ft-ba kerul.

2010. márc. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

már nagyon régóta kaphat személyit a baba, ingyen és ahhoz egy szülő kell. Nyilván korlátozott a használata, mert csak az Unión belül érvényes.

De hivatalosan az a személy szerintem nem is az apja, úyhogy én nem is szólnék neki. Azt sem igen értem miért tartod vele a kapcsolatot. A gyerek miatt, akit ő el sem ismert gyerekének?

2010. márc. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia, mindenkivel egyetértek, aki azt írta, hogy idd, és ne foglalkozz egyenlőre a vér szerinti apával. A gyereknek jelen pillanatban ti vagytok a szülei a pároddal, hivatalos irat van róla. Ha a volt párod akarja a gyereket, akkor keresetet kell benyújtania a bíróságra, az apaság megállapítására. Te ne ismerj el semmit, akkor elrendelik a dns vizsgálatot, amit neki kell fizetnie. Amikor megállapítják, hogy valóban ő az apa, akkor megállapítják a tartásdíjat, és azt is, hogy kell-e visszamenőleg fizetnie valamit. Ez elég hosszú ideig fog tartani, és ti is tudjátok közben bizonyítani, hogy életvitelszerűen külföldön éltek, így ezt is figyelembe veszik a szülői felügyelet megállapításánál. Köteles leszel ugyan biztosítani a láthatást, és lehetővé tenni, hogy találkozzanak, de akkor már nem akadályozza meg, hogy külföldön élj, és mivel téged akar, nem a gyereket, nem fog annyira lelkesedni.

Viszont ügyvédet mindenképp keress, mert ő bármelyik tárgyaláson jelen lehet helyette, és így nem kell hazautazgatnod folyton a tárgyalásra.

Kitartás, drukkolok:)

2010. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
idd=vidd
2010. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyszerű helyzetben, de ez inkább lelki probléma. Ahogy többen is írták, mindenképpen kérd ki ügyvéd tanácsát, de a bíróságokon is van ingyenes jogi felvilágosítás, előbb talán ott kéne érdeklődnöd, az nem kerül annyiba mint egy ügyvéd. A tárgyaláson bárki képviselhet téged, ha van meghatalmazása. Egy ilyen per elég hosszadalmas, akár több hónapot is igénybe vesz, a bíróságokon pedig nyáron másfél hónap ítélkezési szünet van. Bíróságon dolgozom, ezért tudom ezeket. Sajna ez nem a "szakterületem", így pontosabb infót nem tudok, de menj be a bíróságra és kérdezd meg mikor van fogadóóra, ahol tudnak segíteni. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz veletek! A gyerek érdekében remélem, hogy az "apa" észhez tér és nem tesz nektek keresztbe csupán rosszindulatból!


Sok boldogságot és sok sikert!

2010. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jogasz vagyok. A babadnak vannak szulei, te es a parod. Ez szamit. Nincs semmi gond az utlevvel sem, hisz ti vagytok a szulok. Nyugodtan menjetek kulfoldre, eljetek az eleteteket. Ha a volt parod olyan formaban fenyegetozik (level, sms stb.) ami kesobb bizonyitekkent felhasznalhato orizd meg es kesz, kesobb meg hasznat veheted. Ha o tavasszal beadja a keresetet (nem tudom hol eltek, de figyelembe veve a birosagok leterheltseget) talan osszel meg is lesz az elso targyalas. Es innen meg hosszu honapok az itelet. Akkor mar reg, eletvitelszeruen kulfoldon eltek, olyan nincs, hogy arra koteleznek, hogy akkor koltozz haza. De valoban celszeru egy csaladjoggal foglalkozo ugyvedet keresni, megbeszelni vele a helyzetet,es ha perre kerul az ugy, mar tudod, hogy kihez fordulj. Menjetek nyugodtan, kivanom, hogy szerencsevel jarjatok,de a masik ferfinek szerintem ne is beszelj arrol, hogy akkor ti most harom honap mulva kulfoldre koltoztek, jelen helyzetben nem tartozik ra!
2010. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!