Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha néha napján...

Miért baj, ha néha napján majdnem 10 hónapos babámnak adok babapiskótát majszolgatni?

Figyelt kérdés
Tegnap itt volt a védőnő és meglátta, Majdnem letépte a fejem. Közölte, hogy bizakodjak, hogy ezzel a húzásommal nem vágom örökre taccsra a gyerek emésztőrendszerét. Semmi baja nincs a babapiskótától. Imádja rágcsálni.
2010. márc. 4. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi baja! A védőnők sajnos néha (vagy szinte állandón) túlzásba esnek! Biztos a nagy mumus, a glutén miatt van odáig, pedig a legújabb trend szerint legkésőbb 7 hónapos korig jó, ha találkozik vele a szervezet. Szóval, nyugi! Ha szívesen eszi és nem állandóan azt kapja, nem lesz tőle baja, legalább megtanul rágni és nem kell neki mindent turmixolni 1 éves kora után is :)
2010. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Azért nem szabadna ilyen idősen sok mindent még adni,mert a babáknak ilyenkor még nem igazán úgy mond érett a gyomruk és ezért is kezdik el az első falatkákat csak 6hónapos kortól.

Nem véletlenűl találták ki hogy mit mikor kezdhet el a baba,nagymamák meg jönnek azzal,hogy anno bezzeg szabad volt és ők is felnőttek.Csak nem kéne elfelejteni,hogy milyen beteg Világban élünk és minden ételt telecukroznak,adalékanyagokkal tömik tele és szerintem ettől is óvják a kicsiket.Persze én is azért adok jó falatokat a kislányomnak,de módjával.Szerencsére a mi védőnőnk jó fej.De szerintem néha néha nyugodtan adhatsz neki babapiskótát.Még az ínnyének is jót tesz mikor jön a foga.

Én azt tanácsolom hogy hallgass saját magadra és ne másra.

2010. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Régen kenyér héját meg szalonna bőrt rágtak a gyerekek ha jött a foguk. Sőt én még baba kekszet is szoktam adni neki. 11 hónapos a fiam.
2010. márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az előbb felsoroltak rendben is vannak (kenyér, szalonnabőr), de a babapiskóta egyrést tojásból készül (erős allergizáló hatása miatt 1 éves kor alatt nem javasolt), másrész tömény kristálycukorral van bevonva. De más baj nincs vele. Vegyél inkább babakekszet és add azt, abban nincs tojás.
2010. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem a glutén miatt gáz!!! Mivel uigen, az a kenyérhéjban meg kiflicsücsökben is van.

Viszont a babapiskóta nevével ellentétben nem való babának mivel egész tojás van benne meg teljes tej.

Ezért nem tanácsos adni, hiszen ezekkel 1 éves korig várni kéne elvileg.

De mindenki azt csinál, amit jónak lát.

2010. márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A védőnőd egy idióta. Ennyi. De amint látod, vannak itt fanatikusok, akik szerint az égvilágon semmit nem lehet adni a babáknak anyatejen/tápszeren kívül 1 éves korukig. Döntsd el, hogy foglalkozol-e ezzel, vagy nem. Kislányom 13 hónapos. 5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Viszont, azóta mindenevő. Igaz, a tojással Én is vártam, de nem így, hogy a babapiskótában van, hanem szimplán nem adtam neki tojást úgy, hogy főzve, sütve ilyesmi. De csak ezzel az egy dologgal tettem kivételt, amúgy nem tudok olyat mondani, amit kislányom nem enne. 10 hónapos kora óta azt eszi, amit Mi. Természetesen, semmi baja. :-))
2010. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az utolsóhoz tegyük hozzá, hogy egyenlőre. És akkor jó a leírása. A korai allergiázáló étel bevezetés nem biztos, hogy most fejti ki a hatását. Lehet, hogy pl. 5 évesen asztmás lesz...

Szóval tényleg, mindenki azt csinál, amit akar, persze nem kell betartanod, amit az orvosok a kutatásaik alapján javasolnak.

2010. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 9.08-as, légyszíves és ne minősíts itt senkit, nem kérte a kérdező.

A kérdező kérdezett, mi pedig megadtuk rá a hivatalos választ, miért is kerülendő étel a babpiskóta.

Elmondhatod, hogy te máshogy látod ezt, de ne minősítsd se a többi válaszadót (akik véleménye nem egyezik a tiéddel), se a védőnőt. Semmi nem jogosít fel erre téged. Köszönet előre is a kultúráltabb viselkedésedért.

2010. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1 éves korukig a babák semmit nem ehetnek csak anyatejet, vagy azt sem? Na mind egy mióta a gyerekek semmit nem ehetnek azóta tömeges az allergiás, beteges, neurológiai gondokkal küszködő babák száma. Aki nem hiszi nézzen utána a demográfiai adatoknak.

Annyi tápos gyereket nevelnek emberek, hogy az nem igaz.

2010. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a sok választ.
2010. márc. 4. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!