Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreknél normális?

Ikreknél normális?

Figyelt kérdés
Most fél évesek az egypetéjű ikreink, viszont észrevettük, hogy az egyik baba sokkal "fejlettebb" mint a másik baba. Például sokkal hamarabb fordult meg, több mindent tud mint a testvére. Egypetéjű ikreknél ez nem furcsa? Vagy csak arról van szó, hogy kicsit lustább?

2015. júl. 15. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden ikerpárnál megfigyelhető ez :) Az egyik baba - általában az idősebb - gyorsabban fejlődik, gyorsabban tanul, míg a másik lustább. Ez teljesen normális.
2015. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert egyszerre születtek és hasonlítanak, még más emberek :) más személyiséggel, más motivációval. A legtöbb, amit tehettek értük, hogy nem hasonlítgatjátok őket egymáshoz. Sem most, sem soha a jövőben. (Iker vagyok, tudom, miről beszélek :)).
2015. júl. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ikerhúgaim vannak, ugyanez volt a helyzet náluk is :) a "kicsi" mindent később csinált, ez tök normális.
2015. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ikreknél mi a helyzet, én a lányom esetében nem fogadtam el ezt a "lusta" indokot. Vele tornára kellett járnunk sajnos.


Gyerekorvos mit mond?

2015. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, a szülőknek sokszor nehéz elfogadni, hogy az ikrek különbözőek. A hasonlóságukat könnyebb kezelni.


Semmi gond nincs azzal, hogy egyikük előbb fordult meg. Másikuk majd előbb tanul meg beszélni. És előbb tanul meg olvasni, stb. Tessék elfogadni, hogy mások, két különböző ember.


Nekünk szintén egypetéjű ikreink (is) vannak. Csak egy példa: B baba kerek egy hónappal előbb kezdett járni, mint A baba.


Más kérdés, ha gyanakszol valamire, ha anyai ösztönöd súgja, hogy okkal van a tesó lemaradva.

2015. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egypetéjű 2 és fél éves ikerlányaim vannak. Normàlis. Nem történhet úgy, hogy egyik pl átfordul, erre a másik is gyorsan:-) Egyedül az első lépések voltak egyszerre, 15 perc eltéréssel. Az A baba pl jóval több szót mond, mint a másik. ( ikrek eleve késöbb kezdenek beszélni)
2015. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Ma elvittem a picit gyermekorvoshoz, ő pedig azt mondta, van egy minimális izomkötöttsége, vigyem el babaúszásra. Most egy kicsit megnyugodtam, hogy nem komoly a babám baja :)
2015. júl. 16. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!