Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okoz gondot, ha a pár hetes...

Okoz gondot, ha a pár hetes baba egy nagy puha párnán fekve alszik el?

Figyelt kérdés
Van rá téve pléd , hogy kicsit merevebbé tegye, de akkor is süppedős azért. Így nyugszik csak meg, viszont így nagyot alszik.
2015. júl. 18. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem süpped úgy be a feje hogy az orra is a párnába legyen, tehát ne kapjon levegőt akkor nem gond. Figyelj azért arra hogy ha forgolódik, akkor a feje ne nyomódjon a párnába, vagyis az arca, nehogy megfulladjon.
2015. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gerincének nem gond? Amit írtál arra ügyelek, egy vastagabb babaplédet hajtok alá ketté, meg kipócolom a párna alját, hogy a feje fentebb legyen,meg a lábánál is , hogy ne csússzon le. igazából ilyen enyhe kagylóformát vesz fel, ha belerakom. Plusz egy textilpelus is van alatta, izzadás elkerülése végett. Nem tudom miért, de ha már mindent kipróbálok- hasfájós- a végén ez segít. Így nagyon szeret és nem sír.

Csak azért aggódtam mert mindhol azt olvasom kemény felület kell a gerincének (kiságyába kókuszmatrac ven), ezzel nem ártok e neki.

2015. júl. 18. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Éjszakai alvásra nem javaslom, mert akkor hosszabb időt tölt ott. A növekedés jellemzően alvás közben történik, így nagyobb a deformitás esélye is.


Mi egy éves kora körül cseréltük le a kemény matracot egy puhábbra, akkor kezdett látszani, hogy kényelmetlen neki. Illetve akkor már nem állt fenn a fulladásveszély.

2015. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább rakd 2 nagy párna közé vagy használj rugalmas pólyát.Nekünk 2 párna között aludt Kemény felületen.Mai napig úgy alszik a kiságyban is.Szeret bújni
2015. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém szerette a szoptatós párnát félbe hajtva, biztos láttál már olyat néha azon aludt el, az is felveszi az alakot és nem is puha.

Vagy pihenőszék esetleg? Mi nem haszáltunk, de sokaktól hallom, hogy érdemes venni. Valószínű sokkal melegebbnek, ölelősebbnek érzi azt a párnás megoldást, mint a sima ágyat. Nem hideg a matrac, nincs hideg érzet, már ha lehet ilyen melegben :)

Még arra gondoltam, hogy a saját ágyába, de kicsit kibélelni neki oldalt, hogy ne egy nagy hely legyen, mert lehet zavarja hogy nem érez semmit oldalt, a gyerekek szeretnek bebugyolálva lenni, mert az olyan mint az anyaméhben.

Első voltam

2015. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ő is szeret bújni. Pólyáztunk az első 2 hétben , de aztán jött ez a dög meleg, nem lehet pólyába, megfőne szegény. sokat alszik az ágyában is, de amikor tényleg úgy tűnik vigasztalhatatlan és ugye órákat én sem tarthatom a kezemben, akkor ez a párnás dolog megnyugtatja nagyon. Főleg éjjel.
2015. júl. 18. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem a zortopedus es a gyerekorvos egybehangzoan azt mondta, lehetoleg csak vizszintesen es kemeny feluleten parna nelkul aludjon.

na mar most az en babam is hasfajos volt, sok sok kinlodas utan olykor elofordulthogy a szopi parnan aludt el, es bizony volt olyan hogy fel ejszaka ott aludt..nyilvan ha mar semmi mas nem hasznal, merlegeleni kell mi a jobb: a nulla alvas, vagy a 2-3 oras nem megfelelo testtartas....en az alvasra szavaztam, de allando jelleggel es hosszabb periodusokra nem ajanlom a parnat, foleg nem egy felnott toll parnat, akkor mar szerezz be legalabb egy szopi parnat, aminek a tomitese gerinc barat.

2015. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rugalmas pólya alatt erre gondoltam:

[link]

Téli a babám ilyet nem használtunk és anno vászonlepedőbe tekertem be s volt nincs pocifájás nyűgösség.

2015. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!