Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beadatni a Rotavírus...

Érdemes beadatni a Rotavírus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Tegnap említettem a dokinőnek, hogy szeretném a babámat beoltatni (4 hónapos múlt), tehát még 6 hónapos kora előtt be tudnám oltatni, de a doktornő, azt mondta nem nagyon érdemes. Azt mondja nagyon ritkán fordul elő ez a vírus. Viszont bababúszásra szeretnénk járni és félek, nehogy ott kapjon el valmi hányós, hasmenős bacit. Lehet recept nélkül is venni vakcinát? Néha úgy érzem a doktornőnk nem nagyon veszi komolyan, ha valamit kér az anyuka.Vagy tényleg felesleges ez az oltás?
2008. szept. 5. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon beakartam adatni, de a doktornénik meggyőzött hogy inkább ne. Egyrészt azért amit írtál is, másrészt mert a mellékhatásai eléggé veszélyesek. A vírust pedig nagy valószínűséggel el sem kapja a baba, de ha mégis akkor szépen kikezeli belőle a doki. A bárányhimlő lett volna a másik amit szerettem volna, de arról is lebeszélt. Így maradt a pneuno és a meningococcus de azt is csak egy éves kora küröl, hogy ne kelljen annyi emlékeztetőt adni, mert az is csak gyengíti az immunrendszerét. 4,5 hós kislány anyukája
2008. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi fórumot:

[link]

Én beoltattam a lányomat, szerintem egyik védőoltás sem felesleges, hisz a lányom egészségéről van szó. Nekem is aktuális ez a probléma, mert a pont tegnap váltottam gyermekorvost a lányommal, mert nem volt hajlandó kiírni az ajánlott védőoltásokat, azzal a címszóval, hogy nem ér annyi pénzt :-(. De hát az én pénztárcám bánja, nem az övé. Az új sokink mindent elmondott az oltásokról, anyagi vonzataikról. Nekem megér ennyit.

Ha utána számolok, hogy mennyibe kerülnek a gyógyszerek, plussz, hogy el kell menni szabira a beteg gyerek mellé és az,hogy látod szenvedni a gyermeked, egyből nem drága az oltás.

A másik jó honlap:

[link]

Itt inden gyerekbetegségről találsz leírást és szakértők is válaszolnak, akár oltással kapcsolatban is.

2008. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok és hidd el nem a pénz számít mert ha akarnám az összes létző oltást ami nem kötelező megvehetném. Szerencsére nem az anyagi dolgok miatt nem adatom be mert megtehetném. Ne ez legyen a fő szempont a döntésedkor. Én hiszek a gyerekorvosunk több éves szakmai tapasztalatában.
2008. szept. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Védőoltásokról

2008-08-02 22:59:00, Szombat


A vakáció előtti utolsó hetekben átsöpört az iskolán a bárányhimlő. A vörös pöttyökkel együtt a bárányhimlő elleni védőoltás hívei és ellenzői között is felizzott a vita, legalábbis, ami az anyukákat és a gyerekorvosokat illeti. Hol az igazság, kell-e védőoltás vagy sem?


Az utóbbi egy-két évben egyre több olyan külföldi és hazai esetről hallani, amikor a szülők megtagadják a kötelező védőoltások beadatását. A jogszabályok megszegése miatt ezek a szülők büntethetők, illetve gyerekeiket az oltás elvégzése érdekében ideiglenes állami gondozásba is vehetik. Az ügy érdekessége, hogy a szülők és a gyermekvédelmi szervek egyaránt a gyerekek veszélyeztetésével vádolják a másikat. Hogyan lehet ez?


A védőoltást megtagadó szülök döntésüket azzal indokolják, hogy a kötelezően előírt oltások nagy részére nincs szükség, mivel a betegség vagy egyáltalán nincs jelen egész Európában, vagy nagyon ritka, és a kimenetele sem súlyos.


A hivatalos álláspont szerint az, hogy például a himlőt sikerült legyőzni, épp az oltásoknak köszönhető. Elmaradásuk újra elterjesztheti a betegséget. A védőoltást ellenzők az oltási szövődményekre hivatkoznak, véleményük szerint például az autizmus szoros kapcsolatban áll az oltásokkal. Hivatalos kutatások ezt nem igazolják, de elismerik, hogy minden oltásnak van szövődménye, amely adott esetben súlyos is lehet. A súlyos szövődmények gyakorisága azonban nem jelentős, az oltásokkal elért közjó még így is fontosabb.


Tény, hogy akik nem oltatják be gyermekeiket, azok azt használják ki, hogy a többi szülő kis kockázatnak teszi ki gyermekét az oltással, és emiatt valóban igen kicsi az esélye annak, hogy egy beoltatlan gyermek súlyos fertőző betegséget kapjon el. Vagyis az oltásmegtagadók tulajdonképpen ,,élősködnek" a szabályokat betartókon. (Bár ez nem mindig jön be, hiszen volt olyan gyermek, aki az oltás hiányában elkapta a súlyos betegséget, és végül tolókocsiba kényszerült.)


Tény azonban az is, hogy Amerikában és egyes nyugat-európai országokban több olyan oltást betiltottak, amelyek nálunk még mindig szerepelnek a kötelező oltási protokollban. A gyerekorvosok véleménye megoszlik arról, hogy egy éretlen immunitású csecsemőt valóban ki kell-e tenni már kéthónapos korban a legyengített kórokozók támadásának, vagy elegendő lenne egyéves kor után elkezdeni az ,,immunrendszer edzését".


A kötelező oltásokról sokat lehet vitatkozni, az egyéni és a társadalmi érdekek összeütközésétől a személyes szabadságig, az egészséghez való jog és a gyermeki jogok mentén ezer meg ezer érv sorakoztatható fel. A végeredmény nem tőlünk függ.

Ugyanakkor az ajánlott oltásokról - a bárányhimlő, influenza, rotavírus, kullancs elleni - mi, szülők dönthetünk. Ezzel a joggal élni viszont nem könnyű feladat. A szakemberek, gyerekorvosok egymásnak ellentmondó véleménye közül melyiknek higgyünk? Sokan, sok- félét mondanak:


,,Mára a korábban enyhébb lefolyású gyerekbetegségek is eldurvultak. Több a szövődmény, komolyabb a betegségek kimenetele."


,,A védőoltások egyedül a gyógyszeripari cégek üzleti érdekeit szolgálják."


,,A védőoltások jelentős higanyterhelést jelent a szervezetnek. Nem tudni, az egyes oltóanyagok milyen keresztreakciókat váltanak ki, szerepük az allergia, asztma terjedésében vitathatatlan."


,,Betegség nélkül megszerezhető a védettség, illetve a már kialakult betegség gyógyulási ideje lerövidíthető, ez pedig mindenkinek csak jó lehet."


Aligha kell tovább sorolni az érveket, hogy belássuk, nehéz felelősségteljes döntést hozni ebben a kérdésben. Mit lehet tanácsolni? Gyűjtsük be a szükséges információkat, és hallgassunk a megérzéseinkre. Ennél többet nem tehetünk. Akárhogyan döntünk is például a bárányhimlő elleni oltásról, mindig lesz ellenvélemény.


További információk: [link]

[link]

2008. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül. Az egyik legkomolyabb betegséget okozhatja! annyira ki tudnak száradni a hasmenés és hányás miatt, hogy a legtöbb baba nem ússza meg a kórházat!
2008. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!