Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megveszitek a Rotavírus...

Megveszitek a Rotavírus elleni védőoltást? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2 hós a kislányom és van egy 3 éves fiam aki szeptemberben kezdi az ovit. Félek, hogy elkapja majd a közösségben ezt a betegséget és hazahozza a picinek. Úgy tudom kétféle oltás van 2 ill. 3 lépcsős. A 2 lépcsős mennyibe kerül? Mennyiért adja be az orvos, nálunk az a hír járja, hogy mégegyszer annyit elkér az orvos a beadásért mint amibe kerül az oltóanyag. Aki beadatta, annál hogy volt? Szájon át adják, de akkor a szülő miért nem adhatja be? Okozott az oltóanyag hasmenést vagy valamien panaszt vagy lázat?

Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 2. 11:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

2x17.000.-

én csak ezt ismerem.


nem adatnám be.

mellékhatásokról a gyógyszertár ill. az oltásban található ismertető ad infot.

nem kérhet el 34.000- hogy beszúrjon egy tűt a gyerekbe....

2010. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

18-22 ezer között van darabja a 2 lépcsősnek. A 3-asat nem tudom. Én nem adattam be, nem volt rá keret.

Nálunk az orvos semmelyik oltás beadásáért nem kért külön pénzt. "Csak" az oltóanyagot kell kifizetni.

2010. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
17800 volt egy oltás, a kettő így 35.600. A doki simán beadta, egy vasat sem kért érte. Szájon át adták, de nem tudom, mi miért nem adhatjuk be, én pl. a gyógyszereket is így adom be:) Semmilyen panaszt nem okozott, se hőemelkedés, se nyűgösség, semmi.
2010. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
18.000 Ft volt oltásonként, mi beadattuk, két lépcsős volt. Szájon át kapta. Amiért beoltotta, az orvos nem kért külön pénzt.
2010. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
Én sem adatom be.
2010. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: semmi gondja nem volt tőle a kicsinek.
2010. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vagyok oltáspárti, de úgy hallottam én is, hogy igen magas a vakcina ára, kb 20-30 ezer ft-ba kerül. Én megkrdeztem a gyermekorvosunkat, ő sem javasolta a beadását. A nagyobb lányom 10 éves, amikor ő kicsi volt, még nem is hallottunk a rotavírus létezéséről, mostmmeg a csapból is ez folyik. Persze a vakcina gyártójának fontos, hogy megvedd a terméket, és beoltasd a gyermekedet. Ha rendezett körülmények között éltek, alapvető higiéniás szabályokat betartjátok, nem hiszem, hogy kiemelt kockázatot jelentene a kicsire ez a vírus. Kérd ki a gyermekorvosotok véleményét is. ( H1N1 körüli hisztéria nekem pánikkeltésnek tűnt, mára bebizonyosodott, hogy az is volt. E körül is valami ilyesmit érzek)
2010. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi tegnap adattuk be az első adagot.

Azt ne felejtsd el, hogy 6 hónapos koráig be kell adni a 2 vagy 3 adagot.

Azért nem adhatja be a szülő, mert ez egy oltás, aminek szerepelnie kell a kiskönyvben. Ha nem a doki adja be, akkor hogy vállalna rá felelősséget?

2010. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én beadattam, mert az unokaöcsém elkapta, és majd két hétig volt kórházban az anyjával, senkinek nem kívánom azt amin keresztülmentek. Lehet, hogy csak felhajtás, de ha láttátok volna szegénykét, ti is elgondolkoznátok. Nem bánom, hogy beadattam, legalább én megtettem mindent, hogy ne tegyem ennek ki a kicsit.
2010. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

Én is úgy tudom, h 30-40e között van az ára. Sajnos ennyi "fölösleges" pénzünk nincs, így nem adatjuk be.

Mikor szültem, a szobatársam picije rotás lett. Már ott elkaphattuk volna, de szerencsére nem.

Más betegség is jár hányással meg hasmenéssel. Azt is túlélik. Ennyi erővel 100 meg 100 oltást is beadathatnánk. Kap szegényke így is épp elég szurit. V

2010. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!