Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszotok 5 éves gyerkőcöt...

Mit játszotok 5 éves gyerkőcötökkel?

Figyelt kérdés

Nagyon hamar ráun mindenre, nem tudom, hogy én csinálom e rosszul, de semmi sem jó neki :(

Legyen szó rajzolásról, gyurmáról, vagy kinti játékról, mindig hamar bedurvul :(


2010. márc. 7. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyém nagyon szeret társasozni, kártyázni. Mostanában a Monopoly Junior, kinevet a végén típusú játékok, kártyázás a nyerő itthon. De sokáig elvan a Lego-val is. Nem épít, hanem a megépített házzal, autókkal játszik inkább. A favonattal is sokáig eljátszik. Nagyon szeret memóriakártyázni, kirakózni is. Kinti játéktól még nem unta meg magát. Biciklizés mindig nyerő, homokozni sajna még nem nagyon lehet, de azt is szeretünk, mindig építünk valami izgit. Az igaz, hogy már a komolyabb dolgokat szereti, tehát nem elégíti ki, ha egyedül homokozik, hanem építeni kell vele, kreatívan szeret már mindent játszani.

Ő is bedurvul, ha elunja magát, megunja a játékot. Neki már nagyon le kell kötni a figyelmét értelmes, érdembeli játékokkal.

Ja és nagyon szeret vágni, ragasztani. Készít belőle repülőt, hajót, vonatot -legalábbis szerinte az :o)

2010. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a probléma. Nem nagyon tudom lekötni semmivel, mert megunja, vagy nem is hajlandó a közös játékra. a LEGO nálunk is megy, illetve a favonatok, az udvar, hinta, bicaj, roller...stb. De rajzolni nem szeret és társasozni sem tudok vele, mert nem hajlandó követni a legalapvetőbb szabályokat.
2010. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen, ezek nálunk is mennek, de csak percekig, szabályok nélkül, és vagy ordítás a vége, vagy csúnyabeszéd, ha véletlenül én nyerek (erre gondosan ügyelek).

Ha nem az van, amit ő akar, akkor verkszik, a tesóját is rendszeresen bántja.

Nálnuk apa sokkal szigorúbb, ha rossz és rászólok, csak kinevet, vagy megpróbál belém ütni.

Vásárolni nem lehet vele menni, ha csak a kedvéért van valami, és ő nem arra gondolt, akkor szintén iszonyú hiszti a vége!

Már nem tudom mit csináljak vele :(((

Teljesen kiborít.

Bántani nem bántom, nem verem, apa sem, csak kiabálunk vele.

De reggeltől estig, és már belefáradtam :(

Sajnos oviba nem vették még mindig be, mert nincs hely (költözünk és másik ovi kellett), ahonnan jöttünk ott sem járt oviba, mert mindenhol nagyon sokan voltak, és csak olyan gyerkőcök jártak oda is, akinek nincs tesója, vagy anya apa dolgozott sokat.

Nem tudom mihez kezdhetnék vele, mert már következetesnek sem könnyű maradni, mert megúnom a folyamatos fegyelmezést, büntetéseket.

Az a baj vele, hogy jutalmazni sem lehet, mert az sem jó.

Kérek tanácsoljatok valamit, mert így teljesen kikészít :((((

2010. márc. 7. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, az egyik legnagyobb kedvencet kihagytam. A könyveket. Imád "olvasni", és nagyon szereti ha olvasok neki. Anna Peti Gergő az örök megunhatatlan mese.
2010. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is sokat társasozunk(ki nevet a végén,gazdálkodj okosan),kártyázunk (uno,keresd a párját,vagy amibe 4 egyforma jelűt kell összegyűjteni),olvasunk,memória kártyázunk(az is van vagy 6 féle itthon

a kézügyessége neki sem túl nagy,most kezdte el igazán a színezést,festést,rajzolást.A lego még nagy favorit az utóbbi időben.

Van egy kis tesója,előkerültek a thomas-os mozdonyok,sínek,ma például egész délelőtt azzal játszott.

Ő is sokat "olvas",megbeszéltük,hogy lüke játékokra nem költünk,de könyvet bármikor kap:)

Ezt ki is használja,dínós könyvünk van kb.15 darab,most "kattantunk rá" a Bartos Erika féle Anna Peti és Gergő könyvekre,járunk könyvtárba is,szereti még a Mi Micsoda könyveket is.

Ő sosem unatkozik:)

2010. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

csak most olvastam,hogy nem jár még oviba,akkor az lehet a baj:(

az én fiam kitombolja magát ott,van sok barátja,akikkel összejárunk ovin kívül

nyári szünetben ő is "fárasztó":),így a felét mamáéknál tölti vidéken,egész nap a kertben van,csak enni,aludni megy be

2010. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!