Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek hypotonia...

Volt valakinek hypotonia miatt lemaradva a baboja mozgásba?

Figyelt kérdés
Kislányom 12hs korigált kora 11hs gurul forog áll de nem ül,mosolygos gügyőgős baba any,mam,heo,ám ,em ilyeneket mond ! Megvagyok ilyedve nagyon

2015. aug. 6. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrèg derült ki,hogy hipoton a babám. Dèvèny tornàra jàrunk. Most lesz 10 hòs, felült, de mèg azèrt figyelni kell, meginog nèha. Sajnos mèg foga sincs, àllìtòlag a hipoton babáknak kèsöbb bùjnak ki. Nektek van már fogacskàtok? Tornàra nem jàrtok? Ez a tèma engem is nagyon èrdekel.
2015. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen segítek nektek, hogy egy kicsit eloszlassam a félelmeiteket, amivel én is végig szenvedtem az első éveket. Kicsit korábban érkezett a babám, és nekünk is volt enyhe axiális hypotóniánja. Dévényre jártunk 3 hónapos korától. 8 hónapos korában mászni kezdett, 10 hósan felült és 13 hónaposan elindult. Vegyétek komolyan a tornát, naponta 3szor ahogy ajánlják csinálni kell, mert ez az egyetlen gyógymód. 1,5 éves kora körül szenzoros terápiát kedtünk, ezt nagyon szerette, csupa móka volt. és jártunk még a finommotorika segítéséért egyéni fejlesztésre egy 3 hónapos rövid ideig. a fogai időbe jöttek. beszélni viszont későn kezdett. most elsős volt az iskolában és senki nem mondja meg hogy bármilyen problémával indult az élete. ez egy olyan állapot, ami a terápia, torna segítségével orvosolhaó. ha bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok.
2015. aug. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szeretnék érdeklődni hipotónia ügyben (én voltam az első válaszoló). Dévényt tornáztok napi 3x? nekünk nem mondta az oktató. Most 9,5 hónapos kúszik, mászáshoz kitámaszt, felült a napokban. Ha le akarom tenni, állásba kitolja magát, de egyedül csak próbálgatja magát felhúzni. Én nem tudom mekkora a probléma, de talán nem olyan nagy (a dévényes hölgy mondta). ettől függetlenül nem szeretném, hogy lemaradjon.
2015. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
6fogunk van mi sajna későn kezdtük dévényt !7hs.n 😑😑
2015. aug. 6. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!