Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Takács vezetéknévhez illene...

A Takács vezetéknévhez illene a Johanna utónév?

Figyelt kérdés
Kisbabát várok (nyolc hónapos terhes vagyok) és az édesapa vezetékneve tucat, éppen ezért szeretnénk nem túl gyakori utónevet adni a babánknak. :) Szerintetek összecsengenek, illenek egymáshoz?
2015. aug. 6. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem illik hozzá :)
2015. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ha nem túl gyakorit akarsz akkor nézz utána, mert a Johanna az egyik leggyakoribb név.

én biztos nem adnám se a Johannát és Annát egy ilyen nagyon gyakori vezetéknév mellé (de ritka mellé sem, annyira elcsépelt a Johanna)

2015. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem élünk nagy városban, itt egyetlen Johannát sem ismerünk. Igazad van, tényleg nagyon gyakorinak tűnik ez az utónév, bár ide még nem ért el a hullám. :)
2015. aug. 6. 14:59
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem illik hozzá, sőt szerintem a Johanna egyáltalán nem gyakori, a Hanna változat az, ami nagyon népszerű.
2015. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2es vagyok. én gyerekek között dolgozom, nagyon nagyon sok Johannával találkozom nap mint nap. na meg Annával és igen, ahogy az utolsó írja Hannával is, de mifelénk jóval több a JOhanna :) nem tudom, engem már zavar, elveszett a személyisége a névnek :(
2015. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Való igaz, egyre népszerűb, (nem tudtam), most kerestem rá a statisztikára.

[link]


Az első 50-ben még nincs benne, de jön föl.

Engem mondjuk nem zavar, ha gyakori a név, az én fiam a lista elejéről kapott nevet, de ha szempont, hogy ritka legyen, akkor lehet, hogy a Johanna már nem a legjobb választás. Nekem mondjuk továbbra is tetszik.

(4. voltam)

2015. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kettes! Ismerem az érzést. :( Az Anna névbe fiatalkorom óta szerelmes vagyok, de miután a nővéremnek és a legjobb barátnőmnek is Annája született, lemondtam róla. Egyébként a párom favoritja a Jerne, és most, hogy olvastam a véleményeket (főleg a tied miatt, kettes), én is egyre inkább húzok afelé.
2015. aug. 6. 15:24
 8/16 anonim ***** válasza:

En gyerekkorhazban dolgozom, es egyaltalan nincsen sok Johanna ( Szeged) . Anna es Hanna van sok.

Amugy meg tok mindegy hogy sok van - e, ha neked ez tetszik, az a lenyeg!

2015. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem mondanám úgy, hogy a ritkaság az elsődleges szempont, de annak nem örülnénk, ha a családban, az ismerősök körében a mi babánk lenne a tizenkettedik Anna, például (a Johanna "nem aranyos" a többiek szerint. Túl komolynak tartják, részben ezért is tetszett meg, nagy valószínűséggel nem fog szembejönni még egy a családban.) A családomban egyébként rengeteg az Erzsébet, amikor összeülünk beszélgetni, enni egy jót és elszólom magam, hogy Erzsi, figyelj egy picit, öten is felém fordulnak... Ezt szeretnénk elkerülni. :)
2015. aug. 6. 15:45
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is illik :)
2015. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!