Mitől remeghet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hetes múlt. Születése óta remegnek a végtagja. Keze kevésbé, azok inkább félkör ívben mozognak időnként,viszont a lábai elég rendesen beremegnek 2-3 másodpercre. Egyik alkalommal amikor más okokból gyerekorvosnál voltunk kb.10 perc alatt vagy 5x volt ez a "roham" . Itthon kevésbé tör rá mert kézben ritkábban remeg illetve ha hason van és ha valamivel be van takarva oldalt fekve. 31.-ére kaptunk időpontot neurológushoz. Volt már valakinek ilyen tünete a babájával? Eléggé aggasztó! 4 orvos látta,ugyan nem az ők szakmájuk,de senki nem tudja miért,mitől van!
2015. aug. 7. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik kisfiamnál volt ilyen, még a kórházban. Én nem láttam, a csecsemősök mondták. Azóta sem fordult elő.


Én is a neurológiát javasoltam volna, de talán ki is növi addigra, mire mentek.


Ha lesz még ilyen, próbáld meg ölbe venni, mellre tenni, és megfigyelni, akkor is folytatódik-e.

2015. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég gyakran csinálja amikor "szabadon"van, pl.hanyatt fekszik az ágyon. Olyan mintha nem érezné magát biztonságban. evés közben nem csinálja és ha kézben van akkor is csak ritkán. De az saját gyerekorvosunk szerint akkor van gond ha idővel nem növi ki.
2015. aug. 7. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányom is többször megremegett, és itt meg is kérdeztem mire tippelnek, és bizony rögtön azt mondták, hogy hú, beteg gyerek, az övék soha nem csinált ilyet, és ez nem normális. Aztán kiderült csupán idegrendszeri éretlenségről volt szó. Pár hetes koráig csinálta. Mi 6 hetesen voltunk neurológián, ahol semmit nem találtak szerencsére!

Reméljük nálatok is csak ez a helyzet!

2015. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Remélem semmi baja nem lesz! Azt tudni kell hogy csináltak nála koponya ultrahangot 3 naposan és kimutatott egy agykamra szűkületet.arra csak azt mondták majd javul ahogy nő
2015. aug. 7. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!