Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogyan boldogultok 2...

Anyukák! Hogyan boldogultok 2 pici gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kislányunk fél éves. Nemsokára szeretnénk neki tesót. Én most úgy gondolom, hogy a kis korkülönbségnek sok előnye lehet (minimális féltékenység, sokat tudnának együtt játszani, sosem unatkoznának, nem kéne új babacuccokat beszerezni, stb.), de tapasztalat nélkül ezek csak feltevések. Olyan Anyukák tapasztalataira, véleményére vagyok kíváncsi, akiknek a gyermekeinél 2 évnél kisebb a korkülönbség. Hány hónap van köztük? Milyen előnyöket, hátrányokat éltetek meg?


29 éves egy gyermekes Anya



2015. aug. 10. 09:46
 1/5 A kérdező kommentje:
És még azt is írjátok meg, hogy a szervezetetek hogy bírta az újabb terhességet. Köszönöm.
2015. aug. 10. 10:00
 2/5 anonim ***** válasza:

20 hónap van a kettő között.

Az első terhességemnél semmi bajom nem volt, a másodiknál minden előjött, amit csak el lehet képzelni. Kb 20 m séta után a hasam is le akart szakadni és fájt, meg kellett állnom, szóval én kb az egész terhességet végigszenvedtem.

A szülés viszont sokkal jobb volt. 5 óra volt az egész, ebből az utolsó fél óra volt csak durva.

2,5 éves a fiam, a kicsi meg 11 hónapos. A minimális félékenységet megcáfolom. Először megitta a tépszert, aradék teát, elvette / eldobta a cumiját. Most már kb fél 3 hónapja tart az, h tolja, nyomja, rúgja a picit. Mindent elvesz tőle, nem enged neki semmit, ami konkrétan a kicsi játéka, azt is elveszi. Együtt ritkán játszanak - vagyis egymás mellett- minden konfliktus nélkül. De szerencsére olyan is előfordul, h együtt csibészkednek, hangosaan vihogva másznak négykézláb, nagyon élvezik, de kettesben nem merem hagyni őket 2-3 percnél tovább.

Próbálom szép szóval valahogy leszoktatni a fiamat arról, h bántsa a picit, de nem igazán megy. Előfordult, h néha rákiabáltam, amikor hiába szóltam rá, ugyanúgy rúgta. Meg nem akarom verni. Szóval ez a része nehéz.

Meg az eleje volt még durva, az első 1-2 hónap, amikor a pici 2 óránként ébredt, fájt a hasa is. Amióta ő is átalussza az éjszakát, már egész jó a helyzet.

2015. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 16 hónap a különbség, 18 hónapos a nagy, 2 a kicsi. Mind a 2 terhességem szuper volt, mind a 2nél csak a savam bántott. Én meglepődtem mert ahogy hazahoztuk a picit csak puszilgatja, ölelgeti, azt hittem attól kell majd félteni h bántja de inkább attól tartok h túlsáágosan megöleli. Ha pihenőszékben van akkor odaül mellé és hintáztatja, ha felsír rohan a szobájába, ha látja h én nem megyek akkor visszajön és szól, hív oda. Persze tudom még kicsi a kicsi, de remélem h így is marad. Féltékenységet nem látok, de hát ugye a kicsi nem veszi el a játékát stb... na meg nagyon jó baba mert szinte eszik alszik, ha fent van akkor is szépen elnézelődik, így teljesen tudok foglalkozni a naggyal is. Az etetés a rossz ha pont egyszerre jön ki, de a nagynak ilyenkor muszáj megvárni, próbálom terelni a figyelmét, általában bejön :D
2015. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó volt olvasni a válaszaitokat, aranyosakat írtatok, köszönöm! :) Még várom, hogy mások is megosszák a tapasztalataikat!
2015. aug. 10. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Két év 3 hó van a kislányaim között. Szerintem várj addig, amíg a nagyobb stabilan járni tud, netán ovi közelébe kerül. Nekünk ez jó volt így. Imádják egymást. Ha a nagy feszültebb, szófogadatlanabb, biztos, h egy kicsivel több babusgatásra van szüksége.

Mindkettő császáros volt. Az 1.-t könnyen kihevertem, mert előtte volt időm sportolni, mozogni. A 2. is ugyanannyi ideig tartott, csak én voltam nyafisabb, fájdalmasabb. Fontos a mozgás.

2015. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!