Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hét múlva 1 éves a lányom,...

2 hét múlva 1 éves a lányom, és nem kéri a cicit. Bevezethetem a tejet, vagy vegyek tápszert?

Figyelt kérdés
Lefejtem most este is, alig jött pár korty, lehet hogy azért sem kell már neki. Eszik mindennap joghurtot, húst, krémtúrót, tejpépet. Szerintem elég a fehérje mennyiség, csak nem tudom bolti tejet adjak-e neki?
2010. márc. 8. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy olyan téma, amiben nagyon megoszlanak a vélemények. Én azon vagyok, hogy semmi szüksége a tejre még. Nem ez a természetes tápláléka, nehezen emészthető, allergizál. Úgyhogy nekem a kisfiam most lesz 1 éves, de még csak tápszert kap, ami mégiscsak az életkorának megfelelő összetételű. Tény, hogy drágább :( De van, aki már 8-10 hónapos babával is tejet itat. Szüleink meg pláne tejjel itattak minket, ha nem volt elég az anyatej. Úgyhogy belátásod szerint kell döntened.
2010. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki babatejet. Legalábbis én azt adnám, ha a fiam elfogadná. Ő viszont ragaszkodik a cicihez. 14 hónapos :)
2010. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak tápszert ne!!!
2010. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is most lesz 1 éves. :) Én a doktor néninket kérdeztem és Ő azt mondta, hogy másfél éves koráig ne adjak neki sima tejet, mert ha jót akarsz venni az ugyanolyan drága, mint a tápszer. Szerintem a tápszerrel nincs semmi baj! Végül is az is tehéntejből készül, csak a babák igényeihez igazítva. De lehet kapni tejitalokat is, amit már 1 éves kortól lehet adni (pl. Milupa) és azt már elkezdhetitek nyugodtan.
2010. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1+ babatej
2010. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! egyet ertek az elsö valaszoloval, de csak a kerdesre valaszadok megosztottsagaval. Szinte barmit, csak tapszert ne!!! Ez az en velemenyem, nem muszaly osztani, de jo ha az ember belegondol hany babaital, babatapszer, babatejpep mergezes derült ki az utobbi evekben. En a naturisztikus dolgok mellett vagyok. Tehentej- azt viszont valoban csak egy eves kor utan erdemes adni mert az tenyleg tej. kecsketejet lehet elöbb is, de annak a beszerzese eleg bonyolult. Ha mindent eszik a babad akkor nem is feltetlenül kell neki tejet adnod ha nem akarsz, hiszen a tejtermeket a tejet ellenzök is ajanljak 8 honapos kortol, azzal kivalthatod a tejet amig nem akarsz neki adni. addig meg lehet laktozmentes tejet vagy rizstejet itatni a babaval, Az elöbbi igaz csak tejcukrot nem tartalmaz, de a rizstej ugye leven rizsböl van se feherjet se cukrot ami allergizalhat. Sok tejtermek es akkor nem kell tej, de ha ugy dönthetsz adhatsz is, rajtad all.
2010. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 9. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!