Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babátok mennyire...

Koraszülött babátok mennyire van/volt elmaradva a mozgásfejlődésben? (forgás, mászás, járás)

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nem volt koraszülött, de így is jártunk ídévényre, Oda sok koraszülöttet visznek, ha neked is koraszülött a babád, akkor tudom ajánlani.
2010. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 2 gyerekem koraszülött volt.A nagylányom 2kg volt és a 35. héten született 50cm volt.11 hónaposan felállt és csak utána kezdett el mászni,járni 14 és fél hónaposan járt egyedül.Most júniusban lesz 3 éves és teljesen szobatiszta úgy beszél mint egy felnőtt és teljesen egészséges.Soha senki sem mondaná meg hogy koraszülött volt.A kisfiam a 34. héten született 2,250 kg volt és 51 cm.Ő most 11 hónapos és csak kúszik még nem mászik még nem állt fel egyedül,csak úgy ha engem fog de akkor felugrik mint a gumilabda.Inkább lépegetni akar meg ülni .Mondja mama,papa,baba,brüm brüm és van 8 foga.Forogni már forog 6 hónapostól.Neked mekkora a kicsi? 28 éves anyuka vagyok.
2010. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

33 hétre született 2350g-al. Egyáltalán nem volt lemaradva, sőt mindent korábban kezdett, mint az időre született társai. 3 hósan forgott, 5 hónaposan felült, 7 hónaposan kapaszkodva áll és 10és fél hónapos korától egyedül megy. Szombaton lesz 1 éves, annyit rohangálok utána, hogy estére hulla vagyok:)

Szóval nem minden koraszülött baba marad el a mozgásban.

Neked is koraszülött a babád?

2010. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok a 12:18-as 28 éves anyukától megkérdezhetem, hogy miért volt mind a 2 babája koraszülött?

Bocs a kérdésért, de félek, hogy ha én is vállalok még egy babát ő is koraszülött lesz.

2010. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 35.hétre született,2630 g és 48 cm volt.Most 2 éves.Nem mondanám hogy el volt maradva,csak annyi,hogy 14 hósan kezdett el egyedül járni.Viszont 21 hós korától folyékonyan beszél,úgyhogy nem hiszem,hogy el lenne maradva.Te babád mekkora,és miért kérdezted az elmaradást?
2010. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nagylányom azért lett koraszülött mert agyonhajszoltam magam (45 fokos meleg volt) és mindent egyszerre akartam megcsinálni.Kifestettem a babaszobát,tologattam a bútorokat szóval túlbecsültem az erőmet.A férjem sokat utazik a munkája miatt és nem segíthetett.A kisfiam pedig azért lett koraszülött mert szombat este veszekedtem anyummal és annyira felizgattam magam hogy vasárnap reggel már mentem is a szülészetre.
2010. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszodat.
2010. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Az én babám 35 hétre született 1750 grammal, valószinü én is túlhajszoltam magam, mert egy lakásfelújitás közepén voltunk és mindennel kész akartam lenni időben, persze nem igy lett.

Az én babám most 8 hónapos már ül magától, forog is, de még nem mászik, csak emelgeti a popóját. Értelmileg nagyon okos szerintem. Csak kiváncsiságból kérdeztem hogy másnál mi a helyzet, nem azért mert aggódom, az én lányom mindent olyan megfontoltan csinál, talán kicsit lusta is, lassacskán, de azért halad.

Köszönöm a válaszokat.

2010. márc. 9. 13:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit az elmaradásról, én úgy vettem észre hogy nálunk ez az egy hónap hátrány megvan, vagyis mindent 1 hónap késéssel csinál.
2010. márc. 9. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!