Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oxigénhiányosan született a...

Oxigénhiányosan született a picinek milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hetes lesz a picim.Harmadik baba.Olyan kérdésem lenne,hogy mikor megszületett nem sírt fel rendesen.Csak nyöszörgött picit.Mikor rám tették be volt tekerve egy kis plédbe.A csecsemősnővér elmennt pár percre.Olyan furán tette rám hogy oldalra lógott a lába.Szürcsögött szegénykém,mikor sírni akart csak tátogott.Ősszeráncolta a homlokát,kicsit olyan volt mintha erőlködne.Mintha belilult volna.Ekkor oldalra néztem,és kilógott a kislába a plédből ami nagyon lila volt.(Szülés után is lilúlt a lába,ga úgy tartottam de most így majdnem 3hetesen már nem nagyon veszem észre.Azt hittem azért mert lógott neki.De így utólag màr nem biztos ,hogy azért volt.Lehet ha nem szívták le az orrából és a szájából a nyálkát rendesen,akkor lehet azért lilult mert nem kapott rendesen levegőt?Amikor elvitte a csecsemős nővér kicsit nyöszörgött,a lábát nem is mondtam hogy lila volt a gyerek.Szerintem még akkor is mikor elvitte.Másnap észrevettem hogy nem fog rendesen a pici.Nincs meg neki a fogóreflexe.Olyan furcsán tartja az ujjacskáit.Olvasgattam interneten,idegrendszeri károsodást írt.Szerintetek amikor még szülőszobán voltam és belilult a gyerek.Lehet hogy nem kapott elég oxigént a kisagya ? Aggódok:( Akinek oxigênhiányos volt a picije,leírná nekem milyen tüneteket tapasztalt!!!!6 hetesen megyünk koponyaultrahangra addig megőrülök.!!!!!!!!
2015. aug. 22. 03:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét fiam lila volt mikor megszülettek! De mindenhol! Azért lett 9/10 az apgar. Az első rendesen sírt ahogy kibújt, a második csak pár másodpercig (kb míg a hasamra tették), azután aludt és álmában nyöszörgött. Szóval azért mert lila volt ne aggódj.
2015. aug. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodjj meg! Mett ogy csak bekepzelsz nemletezo tuneteket is! Keress ra erre: Deveny torna. Majd minel elobb keress egy tornaszt! O ranezesre megmondja neked van e baja a babanak. Van amikor az orvosnak meg a vedononek se tunik fel ha gond van! Valamikor az uh sem mutat semmit. Szoval ne varj irany egy devenyes!
2015. aug. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak volt minimális oxigénhiánya. Nála ez izomtónus problémában mutatkozott meg. 6 hetesen már lehetett látni. Hipotón vagyis laza volt, nem tartotta a fejét ülésbehúzáskor. Dévény kezeléssel korrigálható volt.

Viszont előre nem kell semmitől ijedezni. Sok baba lila szülés után, ez nem jelent semmit.

2015. aug. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Az én fiam apgar értéke is 9/10-es volt. Nem sírt fel azonnal,nagyon meg is ilyedtem,azonnal el is vitték,nem tették se rám,se az apukàjára.Ingerelni kellett hogy felsírjon,aztán hallottam hogy végre felsír :) Nagyon durván lila volt keze,lába. Most 1 hónapos és minden rendben van :)
2015. aug. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden ujszulott lila. Ez a normalis szinuk. Az a baj, ha kek vagy szurke. Ha oxigenhianya lett volna, a zarojelentesen szerepelne.
2015. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kékes lila volt a picúr,és pont akkor mikor ott hagyott vele a nővér pár percre.Amikor elvitte már nyöszörgött.Ha még akkor is kékes lila lett volna akkor tuti rajta van a zárójelentésen.Lehet azért nincs a zárón mert nem is tudott róla a nővér. :(
2015. aug. 22. 09:08
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetés, de a zárón nem feltétlenül van rajta.

Figyelni kell, gyerekorvosnak pár héten belül észre kellene vennie,ha gond van.

2015. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon táotátogott a szülőszobán a pici de hang nem jött ki ...:( azt hittem sírni akar vagy nem jó neki gy ahogy fogom ,de lehet hogy fuldoklott a babám ,nem kapott levegőt....nagyon aggódok már mondtam a gyerekorvosnak is hogy lilul a lába és nincs fogó reflexe .Azt mondta majd lesz neki,de szerintem ennek már lennie kéne születése óta. Születéskor sem sírt fel rendesen még a szülőszobán voltunk nem is hallottam rendesen a hangját,csak nyöszörgött...
2015. aug. 22. 10:01
 9/20 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Az én fiamnak is lilult a keze-lába, kinyomta magát hason 2 hetesen! Jött a védőnő: Jaaaaj, de ügyes! jött az orvos: Milyen ügyi, hova rohan?!!!! Mentünk a 3!-dik orvoshoz: merevek az izmai, enyhe oxihiánya lehetett, irány a Dévény tornász! 2 hónapba telt mire volt egy orvos aki tudta mi baja!!! Szóval megint azt mondom, ne várj dokira keress dévényest és mielőbb kérj időpontot. Majd ő válaszol minden kérdésedre! Minél előbb mész annál jobb!


Annak aki meg lepontozott üzenem: Nem a levegőbe beszélek!!! Most van egy mászni tanuló 4 hónaposom, aki teljesen laza, nem pedig egy merev gyerekem aki boruláson kívül nem tud mozogni!!!!!

2015. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Dévény előtt egy neurológust keress fel. Teljeskörűen ő tudja diagnosztizálni. Ha van diagnózis, akkor azzal már lehet célzottan keresni szakembert.


A Dévényesekkel nekem annyiból rossz tapasztalatom van, hogy hiába jó a módszer, szerintem nyereségvágyból sok dévényes erőlteti akkor is, ha nincs rá szükség.


Amikor 4 hónapos volt a lányom, kicsit ferdén tartotta a fejét. Több helyre is elvittük. Neurológus szerint enyhe izomfeszesség, otthoni torna elég. Gyermekorvos szerint is. Dévényes szerint oxigénhiányos volt (NEM volt az), rengeteg torna, egyébként hatalmas lemaradása lesz, stb.

Pető módszeres konduktor szerint is enyhe eltérés, magától is korrigálódhat.

A három ellenvéleményre hallgattunk, napi 5 percet tornáztattuk itthon a nyakát.

Azóta másfél éves, tökéletesen fejlődik, minden mozgása megfelelő, szellemileg is korának megfelelő.


Otthagyhattunk volna egy valag pénzt a Dévényesnél, de esetünkben feleslegesen. Az nagyon nem volt szimpatikus, hogy ijesztgetéssel próbálnak nyerészkedni.

Egyéni vállalkozók, gondolom profitot akarnak maximalizálni így.

2015. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!