Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 éves kisfiam oxigénhiányosan...

6 éves kisfiam oxigénhiányosan született makk egészséges, de még mindig éjszaka bepisil, mit csináljak az orvos azt mondta ne tömjük hormonokkal, még várjunk de már engem is zavar és őt is. ötletek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nappal nem pisil már be?


Mert ha nappal megy neki a visszatartás, akkor nincs zervi probléma.


Érte valamilyen nagy stressz, krízis a gyereket? Akkor előfordul regresszió.

2012. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

5 éves a nagyobbik fiam és ő is még mindig, minden éjszaka bepisil. Ja és teljesen egészségesen született.

Tegnap voltunk nefrológiai kivizsgáláson, ahol megállapították, hogy kicsi a húgyhólyag kapacitása, emiatt hamarabb megtelik és mivel nagyon mélyen alszik, nem ébred fel rá. Azt tanácsolták, hogy hagyjuk el végleg a pelenkát (sajnos eddig használtuk) és 1-2 hónap múlva, ha nincs javulás, akkor kaphat egy gyógyszert, ami kitágítja a hólyagot.

Ja és az a hormon (ADH) is hiányzik vagy kevés van belőle, ami lelassítja a vese működését, ezáltal a pisi mennyiségét is. Azt orrcsepp formájában szokták pótolni, de az csak a legvégső esetben kell a doki szerint.

Természetesen sok-sok türelem és kitartás kell, nem szabad leszidni és haragudni rájuk, mert nem direkt csinálják.

A doki szerint kb. fél évig is eltarthat, mire megoldódik a probléma.

Sok sikert kívánok nektek! :)

2012. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt ilyen gond. Az volt a megoldás, hogy anyukám éjjelente kétszer keltett és kivitt pisilni.

Sokszor nem is emlékeztem rá.

2012. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pont előző félévben tanultuk, de már elfelejtettem, hogy mi a teendő. :) Annyira emlékszem, hogy este már nem szabad inni neki és lefekvés előtt, felkelés után rögtön pisilni kell. Az éjszakai felébresztésről is volt valami, de nem vagyok biztos benne. Hétvégén ha gondolod utána nézek.
2012. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyon megköszönném ha utánna néznél.:)
2012. jan. 31. 20:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Okés, ha vasárnap odaérek (a hó miatt:)), akkor még este írok. :)
2012. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Közben a neve eszembe jutott: enuresis nocturna, de az, hogy éjszaka fel kell-e ébreszteni a picit vagy nem... hát nem jut eszembe :))
2012. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az orvos hogy nem szabad felébreszteni mert az nem jó....
2012. febr. 1. 11:54
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Igen, én is úgy tudom, hogy az ébresztés nem jó ötlet.

Ezt találtam a neten:

"Tévhit: Vidd ki a gyermeked éjszaka a WC-re

Igazság: A legtöbb szülő megpróbálkozik ezzel a módszerrel, mivel úgy tűnhet, hogy ha kiviszik gyermeküket a WC-re az természetes módja annak, hogy véget lehessen vetni vagy legalább szabályozni lehessen éjszakai ágybapisilés problémáját. Az igazság viszont, hogy ez a módszer éppen ellenkezőleg megerősíti a gyermekben azt az érzést, hogy alvás közben is pisilhetnek. Ez tovább ronthatja a helyzetet, mivel a gyermek nem tud reagálni az agy azon felébresztő hatású jelzésére, hogy a húgyhólyagja tele van."


És ez az oldal is nagyon jó: [link]

2012. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pedig nálam is csak az segített, hogy éjjel 1-2-szer felkeltettek, és kivittek pisilni. Én is volt, hogy nem emlékeztem rá.

2 hét, talán annyi sem volt, és rendbejöttem, rögzült, hogy ébredni kell, mielőtt pisilek.

2012. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!