Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már kezdek nagyon megijed...

Most már kezdek nagyon megijedni, egy orvos se mond semmi konkrétat. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Anyukák!


Első babás anyuka vagyok. Kislányom még nem igazán volt beteg. Most 10 hónapos. Azonban csütörtökön a du alvás után, éreztem, hogy tűz forró. Megmértem a lázát. 38.3 Hívtam a doktornőt, aki azt mondta, adjak nurofent, itassam sokat, valószínű csak egy nyári vírus. Eddig semmi egyéb tünet nem volt, csak a láz. Pénteken azért elmentünk az ügyeletre, mert nyugodtabb lettem volna, ha ránéz egy orvos. Megvizsgálta alaposan, annyit mondott, hogy felül ahol jön a foga kicsit gyulladt. De ezen kívül semmi mást nem vélt felfedezni. Ma azonban elkezdett menni a hasa, és most először hányt is, ebéd után. Egyből hívtam az orvost ismét, aki csak annyit mondott, hogy 1 óra múlva itassam meg, ha nem jön ki belőle, akkor igyon minél többet.

Nem levert, játszik, megy, mozog, dumál. Eszik rendesen, iszik nagyon sokat. Alszik rendesen. Ma este fürdés előtt már csak 37.8 volt a hője.

Az lenne a kérdésem, hogy vajon mi lehet ez? Borzasztóan megvagyok ijedve. És nem tudom, hogy holnap vissza menjünk-e az ügyeletre vagy mi legyen. Azóta nem hányt.

Eléggé kivagyok az idegtől már :(


Köszönöm!


2015. aug. 22. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Létezik a háromnapos láz nevű betegség, ami pont az, amit a neve takar. Semmi más tünet nincs, csak 3 napig lázas, aztán elmúlik. Vírus okozza, így nincs rá gyógyszer.
2015. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is vagy a három napos lázról van szó, vagy a fogzás okozta a tüneteket. A gyulladástól simán lehet lázas és hasmenéses. Vagy egyéb vírus, mint azt az orvos is mondta, s lám, az immunrendszer máris legyűrte.


Ha eszik, iszik, alszik, nem levert, én nem aggódnék tovább.

2015. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen 3 napos làz vagy a fogzàs. Bàr nekem azt mondta minden orvos,hogy az nem okoz làzat, a kisfiamnak amikor egyszerre jött 5foga 38,5volt a làza egy napig plusz hasmenés.
2015. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet valami hanyos-hasmenős vírus, ráadásul a foga is jön, vagy a három napos láz. Ne vidd be az ügyeletre, ha nincs rosszabbul, feleslegesen tennéd ki a vizsgálatnak, egy ott elkapható betegségnek. Adj neki sok folyadékot, ha kell csillapíts lázat, és ne őrülj bele már az első betegségbe, lesz még ilyen több tucat.
2015. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 bithorlo ***** válasza:
Az első válaszolót kiegészíteném annyival, hogy a láz nehezen csillapítható, a gyógyszer hatásának elmúltával visszaszökik. A 3 nap letelte után pedig magától is elmúlik, viszont kiütéses lehet testszerte, ami a vírusnak tudható be. Ha megnyugtat, vidd orvoshoz! De ne aggódj, rendben lesz! 14 hós anyukája
2015. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni. :)

Lányom (11 hós) kb 3 hete volt ilyen beteg.

Lázas volt, másnap 3-szor hányt, utána nap már csak hőemelkedése volt.

Én már nem vagyok olyan aggódós, fiammal (2,5 éves) is túlestünk ezen a fertőzésen. :)

Persze, h aggódsz és meg vagy ijedve, ez természetes. De nem kell emiatt idegeskedni, nem komoly! Ez valami vírusos fertőzés, 3-4 nap és ennyi. Járhat még egy kis orrfolyással is akár.

Ne aggódj, főleg, ha nem levert és játszik, eszik, iszik. :))))

Fel a fejjel!!!!! :)))))

2015. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan megmondta a doktornő, hogy enyhe vírusfertőzés lehet, akkor miért hisztizel. Sok ilyen lesz még. Ezek a vírusfertőzések lázzal járó emésztőrendszeri, sokszor felső légúti hurutos betegséget okoznak, de többnyire pár napig tartanak csak.
2015. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nyugi, ne legyél ennyire kikészülve, ez szerencsére egyáltalán nem komoly. következőnél már nem fogod szombaton hívni a dokit meg vasárnap rohanni vele az ügyeletre hőemelkedéssel :)


gyerekek összeszednek mindenfélét, igazából tök mindegy, hogy mit, nem változtat semmit a betegség neve.


38 fölött láz és egészen 40 fokig normális, nem kell ügyeletre menni 40 fok alatt 3 napig nyugodtan várhatsz. lázcsillapítókat kombinálni kell, mert egy fajtát csak 8 óránként lehet adni, de 3 hatóanyag van, azokat 3-4 óránként lehet adni felváltva (10 hónaposnál germicid, nurofen és panadol). én írom kis papírra amit a hűtőre rakok, hogy mikor miből kapott, arra figyelj, hogy a vénykötelesek a legerősebbek, ráadásul a kúp hat legkorábban, azt hagyd éjszakára illetve ha hirtelen felszokik a láza, tehát nappal a szuszpenziókat kombináld.

a hányás a lázzal jár általában, ha magas, akkor minden kijön a gyerekek többségéből, ettől ne ijedj meg :)


a hasmenéssel sincs gond, sőt ha 2.3. nap láz után jön, akkor általában a betegség jön ki, szóval jó is lehet. ha hány és hasmenése van alapból, az a gáz, mert akkor kiszáradhat hamar és semmi gyógyszert nem szabad adni hasmenésre, hogy ki tudjon ürülni a vírus, hányásra meg nem tudsz adni mit ha al kijön a kúp...

de mondom, amit leírtál, az egy kis ártalmatlan vírus lehet, nem kel ilyenektől megijedni, nagyon sok lesz ilyenekből, főleg ha közösségbe kerül.

én a helyedben nem vinném sehova holnap, az se jó ha betegek között legyengült immunrendszerrel összeszed még valamit, egyáltalán nem indokol ügyeletet a hőemelkedés és egy hányás.

jobbulást és nyugi!!! :)

2015. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a mi orosunk meg kitért a hitéből, hogy hogy tehettem azt meg, hogy 3 nap múlva viszem csak hozzá(jelzem első nap 39 fokot csillapítottam, 2. nap 38-at, 3.nap 37-et...és csak a biztonság kedvéért hívtam fel a 3. napon)

antibiotikumos kúrát írt fel...

a fenti váaszokat látván kezd erősödni bennem az érzés az orvosi túlkapásról....:(

2015. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az èn ciam pl ha làzas mindig hàny. A fogzàstól volt màr làza èshasmenèse is szòvallehet az is a gond.
2015. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!