Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap ivartalanítják a szuka...

Holnap ivartalanítják a szuka kutyámat. Mi a teendő vele a műtét elött, alatt, és után? Egyszóval szeretnék, mindent megtudni az ivartalanításról. Az orvos nem mondott semmi konkrétat, csak, hogy nem ehet, és nem is ihat előtte.

Figyelt kérdés
Minden normális választ előre megköszönök!

2014. szept. 10. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestu vagy kicsi??
2014. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Közepes, inkább nagytestű. Hamarosan 9 hónapos lesz.
2014. szept. 10. 18:29
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Én nem nagyon tudok az ivartalanításról de mikor vittem az én kutyákat szemfelvarrásra akkor egy nagytestű lány kutyát ivartalanítottak és felvágták a hasát
2014. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2014. szept. 10. 18:50
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát semmi hasznosat nem mondtam :-) de azért majd leírod mi volt mert nemsokára én is viszem a kutyámat és kíváncsi vagyok amúgy milyen fajta a Kutyád??
2014. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Persze, leírom, vagy majd privátban. Amúgy német juhász keverék.
2014. szept. 10. 19:14
 7/20 anonim ***** válasza:
Köszi :-)
2014. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha délután lesz a műtét, akkor általában aznap már nem ehet semmit. Tudtommal inni ihat.

Ha reggel műtik, sztem már este sem kaphat enni.

Ébredés után legyetek vele, mert még nehezen fog mozogni, nekimehet dolgoknak, főleg, ha kap gallért is, ami valószínű, hogy ne tudja piszkálni a sebet.

Ébredés után is csak akkor egyen-igyon, amikor már biztosan áll a lábán, mert amíg kába, addig félrenyelhet.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de a dokinak azt minimum mondania kellett volna, hogy mikor kaphat utoljára enni! (A többit lehet, hogy műtét előtt/után szándékozik elmondani)

2014. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Délben lesz a műtét, a doki azt mondta, hogy még este ehet,de reggel már nem.
2014. szept. 10. 20:51
 10/20 anonim ***** válasza:

Az en kutyamnak 2 es fel hete volt.

Most a varrattal szenvedunk. Igy ne jarjatok, mint mi:

Kulfoldon elunk. Itt felszivodo varratot tettek bele, kivulre is. Csunya gocsortos volt a varras, de legalabb kicsi volt a seb, kb 3 cm hosszu.Nem volt beragasztva, a kutya mikor mentunk erte, kaban de egyenesen ult egy ketrecben, elotte enni- innivalo volt mar, de nem hinnem, hogy ott a dokinal hozzanyult volna. Porazon kivezettuk a kocsihoz. Olben emeltem be, nem engedtem lepcsozni, mindig olbe vittem. Aztan itthon nen evett nem ivott. Mar kezdtem megijedni, akkor mar 36 oraja. Aztan hirtelen kimaszott a helyerol ejszaka, es mindent megevett, megivott. Csak csirkemellet kapott rizzsel. Keveset, mert hanyhat. Kb 4-6 orankent etettem. Inni normalisan ivott, elotte volt mindig a viz.

Enyem alapbol nem erez fajdalmat, igy allandoan ugralt ,futott volna.

Volt, hogy felugrott az agyra, tobbszor is. Az agy magasabb, mint o. Nem tett jot neki.

De azert lassacskan begyogyult a seb. Par napja elvittem kirandulni, o pedig beuszott a tengerbe, hiaba ordibaltam neki. Begyulladt a sebe, es az egyik oldalon egy jokora duzzanat van. A gyulladas mar enyhult, betadinevel, koromviraggal kenegetem.

Ha az a duzzanat nem mulik, visszamegyunk a dokihoz, mert gyanum, hogy serv lesz.

Szoval figyeld a sebgyogyulast es ne hagyd ugralni a kutyat.

En is elhittem, amiket itt olvasgattam, hogy a kutya jobban erzi magat, tudja o mit bir, de ez nem igaz.

2014. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!