Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a refluxnak? Mikor jelentkezett a betegség és hogyan lehet gyógytani, javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van a lányommal, tegnap éjjel ki kellett hívni hozzá az ügyeletet, szörnyen meg vagyok ijedve (viszem orvoshoz, 9-től rendel és én csak kattogok hajnal 4 óta). Most 14 hetes, vegyesen táplált baba. Kicsi kora óta hasfájós volt, de ez úgy 8 hetes kora körül rendeződött, azóta jó alvó, jó kedvű baba, jó evő baba ( volt). Kb. 2 hete észrevettem, hogy tenyérnyi foltok vannak a feje alatt, a haja rendszeresen össze van ragadva és sokszor evés után órákkal is visszajön kaja (néha látom is, savas, vízszerű folyadék, esetleg félig emésztett, túrószerű tejdarabok). Körülbelül ezzel egyidőben az addig jó evő babám kevesebbet eszik (néha 70-80 ml után kitolja az üveget a szájából, korábban 140 ml-nél úgy kellett lefeszíteni róla, ha büfiztetni akartam), szörnyen nyugtalan ( napközben többször aludt 2-3 órákat,most 40 perc után sikítva sírva ébred) és esténként megfeszíti magát, ha beteszem az ágyba és szinte végkimerülésig sír sikítva, berekedésig, sokszor 3-4 órán át ( kézben általában megnyugszik egy kicsit, de akkor is csak úgy, ha ültetem, így viszont nem alszik el). Fájdalmai vannak és vígasztalhatatlan. Az esti sírás múlt hét végén kezdődött, azóta minden este ismétlődik.Egyébként miután elalszik végigalussza az éjszakát igaz reggel üvöltve ébred( korábban kelt 3-kor és 7-kor, most csak reggel 6-kor először, sőt,most még mindig alszik éjjel fél 12 óta...nem értem ezt sem)

Gyerekorvos szerint a foga/ ügyeletes orvos szerint kizárt.Ja igen, híg, zöld a székletes és savanyú szagúan izzad is. A szájából egyértelműen a gyomrából visszajövő folyadék jön, ez is savanyú szagú. A súlygyarapodással nincsenek gondok eddig még.

Egyébként koraszülött volt kicsi súllyal, besárgult, laktózbontási problémái vannak és nálunk is mindenkinek van emésztési "nyavalyája" ( laktózérzékenység mindekettőnknél, a férjemnél sajnos chron is). Úgy tudom ezek még tovább növelik a reflux esélyét a babánál.

Nekem eszembejutott a reflux, de nem tudom jelentkezhet-e ez 14 hetes korban ( vagy korábban sem "csak" a hasa fájt?

Járt valaki hasonló cipőben, Mit tudtok erről a betegségről?


2010. márc. 11. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindent leirtál...

Kérj időpontot gasztrora

Keserves vizsgálatok sorozata vár rátok,arra készülj fel.

Az enyémet jövő hónapban műtik,mert 2 éves,de nem zárodott be a gyomorszáa még most sem.

2010. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Simán lehet reflux, de mindenképpen orvosi kivizsgálás szükséges. Amit valószínűleg ajánlani fognak, hogy tápszert antirefluxosat kell adni neki. Kisfiam is nagyon sokat bukott, akkor is, ha rendesen megbüfiztettem. Viszont ahogy antirefluxos tápot kapott, ez abbamaradt.

Nyugi, úgyis ki fogják vizsgálni rendesen, és minden rendben lesz!

2010. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De létezik, hogy most jelentkeznek a tünetek? Pontosabban eddig is nehéz volt az esti altatás (százszor mentünk be hozzá, mert állandóan felsírt), de ennyire soha nem votl gáz, mint az utóbbi napokban.

Első válaszoló, nálatok hogyan kezdődött és mikor?Elképzelhető, hogy a hasfájása sem hasfájás volt csak? Akkor kórházban is voltunk vele egy hétig, de minden negatív volt...reflux akkor szóba sem jött

(Már aggódom, még mindig alszik, lassan 10 órája egyhuzamban...)

2010. márc. 11. 08:42
 4/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Fájdalmai is voltak a kisfiadnak? Nálunk nem annyira volt jellemző eddig a bukás. Előfordult, de nem volt riasztóan sok. Volt ugyan folt majdnem mindig a feje alatt, de nem ennyire sok, mint mostanában.

Annyi a változás, hogy már kevés nagyon az anyatej és többet teázik a tápszer mellett. Ez rendszeresen visszajön.

2010. márc. 11. 08:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok: igen, neki is voltak görcsös fájdalmai, egyszer ívben megfeszült a kezemben, úgy üvöltött, máskor meg összegörnyedt a fájdalomtól. Rögtön első este ezért is tettem hasra (azóta is hason alvó). Egyébként tényleg a refluxos tápra való áttérés után szűntek meg a gondok. Azóta egyébként nem ilyen tápot kap, mert attól meg székrekedése volt, de már minden rendben van nála.

De az tuti, hogy ki kell vizsgálni alaposan a bébidet.

2010. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2,5 hosan jott elo a reflux,valahol olvastam,hogy a 2-4 hos kor kozott jelenik meg,vagy az a legkritikusabb idoszak.Nekem sem hányt a kicsi,nem is jott neki vissza tej csak igazán ritkán,mégis egyik este leállt a légzése,a kezemen volt,és kimutatták,hogy a refluxtol.Visszajott neki a tej és nem nyelte vissza,hanem felszívta a tudobe,amitol leállt a légzése.Azota gyakran bukik,még anyatejes,néha kap csak AR -es tejet potlásként,gyarapodik rendesen,de kaja után van hogy még 2 orával is jon vissza tej.Gyakrabban etetm és nem hagyom teljesen jol lakni.Amugy o is nagyon hasfájos volt,máč ezen tul vagyunk,vidd el te is kivizsgáltatni.
2010. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: mennyi idős most a babád és milyen a súlya, Mit jelent a gyakrabban etetés? A lányom most 5200 gramm és 6 alkalommal eszik, 3,5-4 óránként. Eddig 120-130 ml-t evett alkalmanként. Említette az orvos is, hogy gyakrabban, kisebb adagok, de annyira sok volt az info, hogy nem is kérdeztem ez mit jelent.
2010. márc. 11. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:
szia utolso vagyok,most már 6 hos,és 7300g.Egyébként 3,5kg-al szuletett.A gyakran etetés nálam legalábbis annyit jelent,hogy 2-2,5 oránként eszik,és ha már kezd kapkodni,meg rug-kapál abba is hagyom,megbofiztetem és már nem adok aztán neki.Nekunk így jobb,igaz gyakori ez az etetés mod,de így nem jon neki annyi vissza.Na meg az is sokat számít ,hogy multkor ittam tejserkento teát,na attol megállás nélkul hányt.Az édeskomény nem jo a refluxos babáknak,amint nem ittam mindne oké volt,ugyanis az ilyen teákban van az is.
2010. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!