Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babám újra többször...

10 hós babám újra többször eszik keveset, mint kisebb korában. Ez normális? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sosem voltam az a "szigorú" anyuka, aki percre pontosan eteti a gyerkőcöt,de igazából nem is volt rá szükség, mert a lányom mindent a "nagykönyv szerint" csinált.

Étkezés tekintetében is időben és magától tért át a korának megfelelő napi 5x étkezésre.

Egy ideje azonban,újra kevesebbet eszik alkalmanként, és naponta 7-8x is éhes. Nem tudok neki nagyobb adagot adni,hogy ne éhezzen meg hamar, mert ő elég tudatosan és egyértelműen jelzi,ha már nem kér tübbet.


Ennek mi lehet az oka?

Mással is volt ez így?

Mikor rendeződik?


Esetleg én csinálok/csináltam valamit rosszul?


2010. márc. 11. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
nem,szerintem semmit nem csináltál rosszul.nekünk is volt egy ilyen időszak,megkérdeztem gyerekorvost,aztmondta majd helyreáll.úgy 3 hónap múlva visszaállt az öszöri étkezésre.
2010. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*ötszöri.első
2010. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenne megkérdezned erről a tanácsadót vagy a gyerekorvost is.

Egyébként egy gyermek tudattalanul is érzi, hogy mikor mire van szüksége, és mennyit szeretne enni. Azt tudom ajánlani, hogy ne adj neki cukros ételeket, mert az megnöveli az étvágyat, illetve egyre több szénhidrátot fog kívánni a baba.

Ja, és sokszor itasd babavízzel, mert néha a felnőttek is összetévesztik az éhséget a szomjúsággal. Nagyon fontos az elegendő folyadékbevitel!

2010. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!