Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 év körüli korban mi a...

1,5 év körüli korban mi a jobb, ha többször eszik keveset, vagy ha kevesebbszer, de legalább normális adagokat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem mindneki ért velem egyet, de szerintem ez szülő függő. Vannak felnőttek, akik ritkán esznek, de akkor tényleg jól laknak és vannak, akik úgy érzik jól magukat, hogy mindig csak viszonylag keveset esznek, de azt többször. És szerintem a szülők a gyerekeiket is hasonlóan etetik, mint saját magukat.
2010. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor én kivétel vagyok.ÉN kevesebbszer eszem )van hogy csak 1x),a lányom viszont többször. De olyan kis adagokat eszik,hogy egy kismadár is többet.

Gondoltam,áttérek a kevesebbszer de nagyobb adagokat módszerre,ezért érdekelnek a vélemények.

2010. szept. 3. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az ő igénye fogja meghatározni. Megpróbálhatod, hogy nagyobb adagokat adsz neki. ha nem eszi meg, akkor marad a többször kevesebbet, ami a "dietetikusok":) szerint egészségesebb. Persze kérdés, hogy mennyi az a "többször"? A legtöbb baba ebben a korban 4-5-ször eszik.
2010. szept. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kislányom van hogy 6-7x is! Persze ebből egy "adag" sokszor csak egy joghurtot jelent,vagy egy túrórudit...
2010. szept. 13. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok! A túrórudi szerintem csak nassnak tekinthető, nem étkezésnek.próbálj mégis bevezetni valamilyen rendet az evésben. Legyen 5-6,közel azonos időpontokban, és ezek között ne kapjon semmit. lehet, hogy így jobb étvágya lesz a következőnél!
2010. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is így szerettem volna,de ilyenkor szól közben hogy éhes.Aztán adok neki,de csak pár falatot eszik.


Ezért alakult ki,hogy ilyenkor eleve olyat kap ami csak pár falat,mert amikro ilyen esetbe rendes ételt adtam,abból is csak pár falat kellett neki.

2010. szept. 13. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem napi 5 étkezésre kell törekedni (bölcsi, ovi), az adagok kicsinek tűnnek (minden szülő jól megtömné a csemetéjét), de annyit eszik amennyire neki szüksége van. Az én fiam most kettő és megkapja az ételt és annyit eszik belőle amennyit szeretne, kínálgatom, utána elteszem.
2010. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Lehet,hogy túlságosan "rágörcsölök" erre az evésre.

2010. szept. 13. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!