Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » November elején születő,...

November elején születő, majdnem 4 kg-osra tippelt babának milyen, mekkora ruhákkal kell készülni?

Figyelt kérdés

Mennyire vastagon kell felöltöztetni őket ilyenkor?

Hazamenetelkor mit szokás rájuk adni?


2015. szept. 4. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anno áldom az eszem,hogy betáraztam 56-os ruhákból, pedig nekem is 3700-3800 gramm körül tippelték. Aztán meglett, igaz egy héttel hamarabb,de 2800 grammal. :)

December eleji baba volt. Én általában a rugi alá hossz úujjú bodyt adtam, ha esetleg meleg volt a rugi, vagy a házban felment a hőmérséklet, akkor rövid ujjút.

Haza is így hoztuk, hosszú ujjú body, rugi, sapka, overáll.

2015. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom NOV . 9.-én született . Elég jó ido volt. Pulcsiban mentem szülni :D ( 2013 ) amikor haza jöttünk akkor hosszúujjú body és egy nadrag volt rajta, plusz zokni sapka kis cipo. És be bugyolálzuk egy baba plédbe még elértünk a kocsi ig. Egyébként itthon egy rövidujjú body és rajta még egy rugi volt plusz zokni. :) viszont idénre nagyon kemény telet mondanak szoval ennél jobban be kell bugyolálni :)
2015. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Azt elfelejtettem hogy 3720 gramm volt a lányom ( 40+5 ) és 56-os rucikat hordott
2015. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

4kg volt a fiam, 56os ruhában vittük haza.

Jó tanács: Neked még olyan sok idős van még a szülésig, hogy korán sem biztos, hogy nagy baba lesz, várj még a ruhák vásárlásával.

2015. szept. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek? :)

Legyen 1-2 kisebb is, a tippelés ritkán pontos. Én 56-os vennék.

2015. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Már 2 hónappal előre tudják, h 4 kg-os lesz? Dehogy. Az én lányomat is kb 4 kilósra saccolták a 41. hét elején, 3 nappal később született 3,7 kg volt. 56-os ruhákat hordott az elején, de legalább nem lógtak rajta.
2015. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Első gyerek, azért is vagyok ilyen tanácstalan.

Azt mondta a doki, hogy ha ilyen ütemben fejlődik a kis bébink, akkor kb erre számíthatunk. Persze tudom, hogy ez csak egy tipp...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. szept. 5. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!