Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » November végi babanak milyen...

November végi babanak milyen ruhát érdemes venni? És a legkisebb méretből nem lesz kevés a 6 db? Ha az overalja 62-68-as szerintetek az túl. Nagy lesz rá?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, az nagyon nagy lesz valószínűleg, kisebb overál kellene.

Nekem kevés lett volna a 6 db, de persze ha minden nap, vagy legkésőbb kétnaponta kimosod, ami rajta volt, elég lehet.

2015. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mármint miből 6db?

enyém az első 2 hétben minden etetés után bukott egy isteneset, és napi 3x-4x nyakig fosta magát :) volt olyan nap amikor 12x öltöztettem át, de azért 6 elfogyott naponta :D 2 hét után meg kinőtte :P

enyém decemberi, kapott minden méretből overált, az 56osban hoztuk haza, 3 hetesen sétáltunk először, akkor már a 62es kellett, január végén meg kellett vennem egy 68osat is

2015. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van neki kisebb overalja is de ezt is szeretnénk neki hordani.babakocsiban úgyse látja senki se és legalább jól betudjuk alá öltöztetni. Akkor hány db-öt érdemes venni 56-osbol body rugdalozora gondolok? Védőnő mondta a 6 db-ot
2015. aug. 19. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem olyan 10-15 darab azért kell. Bár hogy őszinte legyek, én egy nap max. egyszer öltöztettem/öltöztetem át a lányomat, van, hogy egyszer sem kell. Amikor szoptatom, előkét teszek a nyakába vagy textilpelust terítek a ruhájára kettőbe hajtva, így nem lesz összekenve, peluscserénél jól felhúzok rajta mindent, persze így is van néha baleset. Ő bukni nagyon ritkán szokott, nyilván egy bukósabb babával nehezebb, nem állhatsz mindig lesben.

Az overál a tél második felében már jó lehet rá, hacsak nem születik nagyon aprónak.

2015. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget. Akkor beszerzunk mindenbol tobbet de megcsak most fogunk igazan ruhat venni neki. Te kisbabat mennyi idos? Hat eddig olyan 30-32 cm doki szerint ugyhogy nem tom mekkora lesz mire megszuletik.
2015. aug. 19. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak bodyt és rugdalózót vennék neki, az első időkben az a legpraktikusabb. A 6 db szerintem is kevés, inkább 10-12. Az én lányom max 2 darabot használt el egy nap, nem kellett állandóan átöltöztetni, viszont a mosógépet nem érdemes beindítani pár babaruhával.

A méretről pedig: én és a párom is 180 cm felettiek vagyunk, mindketten 57-58 cm-rel születtünk. Csak 62-es ruhákat készítettem be. Ehhez képest a kislányom 50 cm-rel született, minden lógott rajta. :-) érdemes kisebbeket is bekészíteni

2015. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56-ost mindenféleképpen vegyél! Szerintem elsőre elég a 6 db, hamar rájössz, hogy bukós-e?! Ha kijönnek a dolgok a pelusból próbálj másikat, nekünk csak a márka csere vált be! Textilpelenka viszont sok kell! Zokni kell, mindenképp, a kezére is érdemes azt húzni (olcsóbb, mint a kesztyűk, a célt meg kiszolgálja!) és télen kell a lábacskájára, mert lábról fáznak fel!
2015. aug. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok.

Az én kislányom 6 és fél hetes. Én úgy jártam, hogy készültem sok 56-os meg 62-es ruhával, vettem 2-3 50-est a biztonság kedvéért, aztán megszületett 44 centivel :) Én vagyok nálunk ilyen nagyon pici, 156 centi vagyok, várható volt, hogy nem lesz óriás, de ennyire kicsire se számítottunk. Hát, konkrétan elveszett minden ruhában, a férjem ment 44-es ruhákat venni, míg a kórházban voltunk. Most így másfél hónaposan hord 50-es ruhákat :) SZóval azért készülj kisebbekkel is szerintem, nem tudhatod előre, mekkora lesz :)

2015. aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos infót. Veszünk 56-os méretből is neki jó párat.veszünk meg 56-os overalt is amiben kitudjuk majd vinni. Textil pelenkabol eddig 20 db-ot vettünk. Elég lesz? Mi az amit mindenképp vegyünk neki és mi az ami felesleges?
2015. aug. 20. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!