Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiakadtam, mikor meghallottam,...

Kiakadtam, mikor meghallottam, hogy csecsemőknek nem lehet vizet adni. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Én, ha hónapokig csak tejet kellene innom, szomjan halnék. Attól, hogy még valami folyékony, nem oltja a szomjat, Ki az, aki kitalálta ezt az oltári hülyeséget, hogy az anyatej mellett nem lehet vizet adni? Nekem nincs gyerekem, de mikor rokonok ezt mondták, ledöbbentem. Ha én megnősülök és gyerekem lesz, biztos odafigyelek, hogy a gyerek rendszeresen számára iható vizet is kapjon.

2015. szept. 11. 19:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%

Anyatejes babanak nem kell kulon viz.

Majd ha megnosulsz? Ezek szerint fiu vagy ? Akkor ezt a dontesd majd hagyd a leendo anyukara.

2015. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Az én anyám is kiakadt, mikor ezt megtudta, mert a születésemtől fogva adott vizet. Utánaolvastam és mindenhol le van írva, hogy súlyos hiba nem adni. A rokonokhoz ajándékba vitt babavízre is rá van írva, hogy születéstől adható.
2015. szept. 11. 19:37
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha nagy a meleg, szoktak forralt vizet adni- néhány szem ánizsmaggal forralva.Vannak olyan vidékek, ahol nitrátos a víz, ott palackos viz adható csak, mert a nitrát nem megy el a forralástól és árt a kisbabának.

De ha elég a tej, és nem izzadt meg a kisbaba (ami elképzelhető, hisz egész nap csak henyél, nem követ tör) akkor nem kell, arra is gondolj, hogy az anyatej a legsterilebb, azzal semmit sem kell csinálni, hogy tiszta legyen a babának.

2015. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem a sterilség miatt, mert van külön babáknak víz, amit forralás nélkül születéstől lehet adni.
2015. szept. 11. 19:42
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Az a tapszeres babaknak van.

Es igen, LEHET adni vizet az anyatejes babaknak, ha extra kanikula van.

De amugy nem kell. De ezt bizd majd az anyukara.

2015. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Az a "babavíz meglehetősen steril. Nem lehet akármilyen ásványvizet adni, az különlegesen tiszta.
2015. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Tudod az anyatej csodálatosan van kitalálva. Amit az elején szív a baba, az elég vizes, tehát szomjoltó, és később jön a hátsó tej, ami zsírosabb tápláló. Ezért nem kell a szoptatott babáknak víz. Meg semmi más.

A tápszereseknek van a babavíz.


Tudod én elhittem ezt az "öregeknek", hogy a kánikulában kell a víz meg tea a babának. Le is szokott a szopásról a fiam, így 4 hónapos korától tápszer kiegészítést kapott. Pedig tejem volt rengeteg. Csak mindig az elejét szívta ki. Az meg nem laktatta.


Szóval ezt bízd majd a leendő feleségedre, és mielőtt gyereket vállalsz, olvass utána sok mindennek.

2015. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

lehet adni csak teljesen felesleges. a tej eleje nagyon hig szinte viz szeru, azal oltjak a szomjukat. olyannyira hogy az en lanyom még 40 fokban sem volt hajlabdo meginni a vizet. persze lehet azt csinalni (majd ha odajutsz utana olvasol ezeknek) hogy szomjaztatod hogy megigya a vizet, de nem erdemes mert megtelik tole a pocakja, az ertekes anyatejben levo vitaminoktol meg igy elesik. az o pocakja olyan mint egy bogre, a melled mint a palack tej ami nincs felrazva: ha beletoltod a vizet, csak a tej tetejen a viz megy bele, a zsiros taplalo resz meg marad a palackban. mig ha vizet nem toltesz a bogrebe, akkor bele tudod tolteni a hig es a zsiros reszt is. a szoptatas igy mukodik. a lanyom 7 honapos volt mire eloszor vizet ivott.


a tapszeres babaknak kell inni. az mas.

2015. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
Lehet neki adni (persze nem sima csapvizet), de teljesen fölösleges. Az anyatej nem olyan mint a bolti tej, változó a zsír és víztartalma. Meg nem is hallottam még olyat hogy egy kizárólag szoptatott baba szomjanhalt volna :).
2015. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Endre!

1, Sosem válaszolok privát üzenetre, úgyhogy ne is fáraszd magad vele többet.

2, Nem követlek. Megnyitok egy kérdést, amire válaszolni szeretnék, aztán kiderul, hogy felesleges, mert csak a vitát akarod szitani, hogy minél több válasz érkezzen és ez emelje a szazalekodat.

3,Bolond az, akit a tükörben látsz, ha belenezel. Tudod, az, aki naponta 5 kérdést felteszel itt, mert nincs saját élete

2015. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!