Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tehéntej allergiás csecsemők...

A tehéntej allergiás csecsemőknek való speciális tápszer okozhat a szokásosnál jóval hígabb székletet?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Tejfehérje vagy laktózérzékenységre gondolsz?

Kisfiam 1 éves kora után lett laktózérzékeny egy antibiotikumos betegség után. Hígabb széklettel kezdődött, aztán savas maró széklete lett pár hét múlva. Ekkor derült ki hogy mi is a baja. A tápszertől már nem volt híg széklete, teljesen normális neki.

2015. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehéntej fehérje allergiára gondolok. Most kapott emiatt új tápszert a kisfiam, és ma nagyon híg lett a széklete. De a foga is jön, úgyhogy az is lehet hogy attól volt, csak kíváncsi vagyok a tápszer okozhatta-e.
2015. jan. 22. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 hetesen derült ki az allergia, akkor kaptunk Peptit. De kellett 5-6 hét míg teljesen rendbejött a bélrendszere, amúgy meg a fogzás miatt is mehet a hasa. Próbáld meg, hogy napi egyszer a tápszerbe tegyél Normaloret is. Az nem annyira erős probiotikum, de azért szokott segíteni. Az allergia kiderülése előtt milyen volt a széklete?

Nekünk 3-4 hetesen volt, hogy napi 6-8-szor kakilt, majd jött a vér is. Innentől már minden aprós javulás eredmény volt.

2015. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Mi még nm is tudjuk biztosan, hogy arra allergiás-e, kiütéses és múlt hét végén (kb. egy hete) mondta a doktornő, hogy lehetséges hogy tehéntej fehérje allergia, ne egyek semmit amiben tej van (szopik is) és felírta ezt a tápszert. A kiütései sajnos nem múltak el azóta sem :(, bár nekünk is mondta a doktornő, hogy idő amíg kiürül a szervezetéből. A székletén ennyi csak a változás, hogy hígabb lett, szerencsére ilyesmi mint nálatok nem volt.

2015. jan. 24. 10:55
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Mi 01.22-e óta Pregomin tápszerre váltottunk.Előtte Nenatalt ettünk és Ha1 optimat. Tünetek előtte: véres széklet miatt napi 5-6x is kakilt, folyósat, nagyon hígat és olyan mennyiséget, hogy a pelenkából kifolyt. Volt amelyiknek bűzös is volt a szaga. Színe mustársárga néha zöld. Most 02.18-án a kaki ritkult napi max 3-ra, de van olyan nap is amikor nincsen. A széklet változó még mindig állaga rettenetesen híg , de nem véres és nem olyan bűzös mint előtte. Felhívtam a gasztros dokinkat és azt mondta, ha nő a gyermek súlya akkor nincs különösebb teendő.

Még annyit tennék hozzá, hogy én sűrítem neki Nutritonnal és akkor a kakija is normál állagú lesz, és mustársárga színű. Remélem tudtam segíteni. Én is nagyon aggódos vagyok emiatt. 3 gyermek édesanyja vagyok a másik kettőnél soha nem volt ilyen probléma. 10 hetesek vagyunk.

Úgyhogy összességében véve szerintem nem baj amit írtál.

2015. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!