Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő olyan anya esetén,...

Mi a teendő olyan anya esetén, aki egésznap kiabál a kisbabával?

Figyelt kérdés
Panel... egésznap azt hallani,ahogy trágár módon kiabál a babával. Baba vagy kisgyerek nemtudom,max 1 éves lehet. Amikor az apa itthon van sosincs ilyen. A minap elcsiptem egy telefonbeszélgetést ahol hallottam,hogy azt mondja valakinek,hog így neveli. A baba folyton sir mert mindenért ordít vele a nő. Azt se tudja szerencsétlen fiú e vagy lány de azt biztos érteni fogja,hogy : a k""""va anyád szefd fel a morzsát a földről most. Nevelhet így egy anya egy gyereket,vagy lehet valahol szólbi névtelenül ezért ?
2015. szept. 18. 08:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

* szedd

*szólni

2015. szept. 18. 08:49
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Nos, esélyes, hogy szerencsétlen egyedül van, nincs semmi segítsége és kész van már teljesen idegileg. Akinek nincs gyereke, vagy olyan szerencsés, hogy foldreszallt kisangyal, az nem fogja megerteni, hogy egész nap egyedül egy átlagosnál nyugtalanabb, "rossz" gyerekkel lenni az nem épp idegnyugtato.

Természetesen tehetsz bejelentést a gyamhivatalnal. Vagy bekopoghatsz hozzá és elmondhatod, hogy vékonyak a falak, hallod, ha kiabál, esetleg segíthetsz e valamiben neki.

2015. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az zavar,hogy az apja ha itthon van a gyereknek,akkor sosincs ez. Akkor eszerint mégsem olyan rossz az a gyerek...
2015. szept. 18. 08:58
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Akkor az apát próbáld meg elkapni.


Aki írta, hogy ez elnézhető, mert fárasztó, stb. Nem, nem nézhető el. A felnőtt azért felnőtt, hogy tudjon önuralmat gyakorolni. A gyereknek/csecsemőnek még nem kell tudnia.

Pláne nem egész napos üvöltést rendezni, mert arra nehéz ráfogni, hogy "hát most elszakadt a cérna".


Hatósági szinten elsőként a területileg illetékes védőnőnek lehet. Sokat egyébként a rendszer nem tud tenni, maximum szólnak neki és időnként kilátogatnak, de kétlem, hogy valódi változást kívülről el tudnának érni.

Az apa tudna esetleg ráhatni, más nem nagyon.

2015. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Tipikus hozzaallasod valakitől, akinek nincs gyereke.... Anyuka 0-24 a gyerekkel van, apuka meg mondjuk haza ér este 6kor, a gyerek még alszik este 8tol. Apuka eleve érdekesebb a gyereknek, mert nincs mindig vele, jobban le tudja emiatt kötni, plusz az is lehet, hogy apuka picit turelmesebb. De hajrá, menj a gyamhivatalba, jelentsd be.
2015. szept. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
3 gyerekem van, már mindhárom iskolás. SOHA nem fért bele a k.anyázás... Nem tudom, miért lenne indok rá, ha valaki egyedül van a gyerekkel napközben. Primitív egy nő lehet!
2015. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sem tudsz sajnos tenni semmit.. Mert ha a gyerekkel igy beszel veled sem fog kulonbul,neki fog feljebb allni es semmi valtozas nem lesz...

Aki szerint meg belefer a k. Anyad es tsai a gyereknevelesbe,az legyszi ne vallaljon,mert az en gyerekem is tőle fog tanulni az oviban...nalunk nem fer bele a tragarsag egy masik emberrel valo kommunikacioba..egy egy b+ néha felnotthoz,de ilyen szintű biztos nem..sajna en is ismerek ilyet..nekem ugyan csak ket gyerekem van,de a legcsunyabb hozzajuk intezett mondatom a "rohadt eletbe"volt 4.5 ev alatt kb. Kétszer..

Ugyanez a véleményem a "te idiota,szerencsetlen"stb. Kezdetű gyereknevelo mondatokrol...bar itt altalaban halkan szolok a szulonek es kiallok a gyerek mellett,ha ismerosrol van szo..

2015. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Gyanús, hogy a 68%-os válaszoló a kérdező szomszédja és magára ismert :)
2015. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk van abban valami bájosan irónikus, amikor egy anya azt mondja a gyerekének, hogy "k.va anyád".
2015. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Az én gyerekem nem kicsi, úgyhogy nem vagyok a szomszédja. Ellenben nekem is volt ilyen ismerosom. Ahelyett, hogy itt szidtam volna, én megkerdezem tőle, hogy segíthetek e valamiben. Érdekes módon nem orditotta le a fejem. Tudod szépen lassan bizony kiderult, hogy nincs családja, a barataival nem nagyon tartja a kapcsolatot, mert nem tudja kire bízni a gyereket, apuka meg alig van otthon, mindig dolgozik és egyszerűen kimerült idegileg. Ajánlottam neki megbízható bébiszittert, néha én is elvittem a gyereket magunkkal, amikor a sajatommal a játszótérre mentem. Szépen lassan megváltozott. A csapból is a rózsaszín ködös gyerekneveles folyik, meg minden anyuka tökéletes, sose fárad el, sose borul ki, csak kár hogy a valóság nem ilyen. Dehat az emberek többsége kopkodni szeret, segíteni nem. Ez van.
2015. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!