Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is ezt kéne...

Szerintetek is ezt kéne tennem (kúszás-mászás)?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos,szépen halad a mozgásfejlődése,másfél hónapja gurulva közlekedik(hasról-hátra-hasról hátra...),mivel mindent elér igy,nem siette el a kúszást,de a héten azt is elkezdte.Viszont már 2-3 hete négykézláb hintázik,próbál mászni is,kezével halad 2-3 lépést,majd elhasal.Na most,ezt látva a védőnő,azt mondja,ne hagyjam még mászni,nyomjam le a fenekét (...),még kússzon inkább....Most ez komoly??
2015. szept. 18. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A védőnőd buta, a gyerek a maga ütemében fejlődik, nem kell beleavatkozni.
2015. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem hülyeség, birom az ilyen védőnőket. A baba úgyis a saját ütemében halad, (kivéve ha le van maradva valami oknál fogva). Én lánykám is 7 hónaposan elkezdett mászni, kb annyira mint a tiéd, most 8 és fél profin mászik, feláll próbál kapaszkodás nélkül megállni, persze csak pár mp-re megy neki aztán eldől :) A doktornő és a védőnő is dícséri, hogy ügyes.
2015. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként minden másban egyet tudok érteni a védőnőmmel,eddig tök hozzáértőnek láttam,de ezt most nem tudtam hova tenni.Előző gyerkőcöm kicsit laza izomzatú volt,ott meg azzal maceráltak,picit le van maradva.Ezek szerint nincs egy nagykönyv szerinti gyerekem se...Ez van.:)
2015. szept. 18. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehogy azt csináld! Hagyd a babád úgy fejlődni ahogy akar. Lehet rontanál a helyzetén. Én pl, ha a védőnőre hallgatok még mindig mozdulatlanul feküdne az 5 hónaposom, mert szerinte az, hogy kinyomta magát 2 hetesen az normális volt, meg jaj de cuki. Közben meg Dévény tornára kell hordanom, mert olyan merevek az izmai. Most kúszik-mászik, forog, lassan ül, és nem fokozatosan tanulta meg a dolgokat, hanem szinte mindent egyszerre.

Én a helyedben nagyokat bólogatnék a védőnek, aztán, ha elment el is felejteném amiket mond, főleg az ilyeneket.

2015. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ne akadályozd a fejlődését. az én fiam 4.5hósan átfordult, rá 2-3hétre másik irányba nem sokkal később már kúszott azt mászott 7hósan felállt 1-2héttel később lépegetett 8hósan már ült...tehát alig 4hónap alatt tanult meg mindent. most 13hónapos már megy. nekem eszembe se jutott visszatartani, kicsit megijedtem hogy nem e gyors az ütem, eléggé erős e, nem terheli meg magát, de hát egyedül, magától csinálta.
2015. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!