Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el kúszni...

Mikor kezdett el kúszni illetve mászni a kisbabátok? És, hogy kezdődött el? Úgy értem, hogy egyik napról a másikra, észrevétlenül? Vagy sok sok "szenvedés" után?

Figyelt kérdés

A "Hogy kezdődött el" alatt azt értem,hogy tettetek elé valamilyen kis játékot,hogy motiváljátok? Vagy hívogattátok magatokhoz? Vagy egyszer csak "bementetek a szobába" és hopp mászik a kicsi? Nem volt előtte "szenvedés,sírdogálás,hogy "nem halad"?

Uhh remélem érthető a kérdés és nem fogalmaztam rosszul:)



2015. júl. 13. 13:54
 1/10 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy tényleg sokat kell ehhez hason lenniük?

Illetve kemény talajon?


Köszönöm szépen a válaszokat:)

2015. júl. 13. 13:56
 2/10 anonim ***** válasza:
körülbelül 7 hós volt, mikor elkezdett egyáltalán annyira hasra fordulni, hogy már nem kellett neki segítség. Ekkor elkezdtünk mindenféle dolgot pakolni elé - lévén hogy volt némi lemaradása...- telefont, pénztárcát, stb. 4-5 nap múlva már kúszott, persze nagyon lassan. Aztán a kúszásban egyre ügyesebb lett, és 2 hónapon keresztül tökéletesre fejlesztette :) 9 hós volt mikor egyre többet kezdett négykézlábazni, és kb. 10 hónapos, mikort határozottan mászásnak mondhatóan közlekedett.
2015. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
4,5 hónaposan kezdett el kúszni. Az ágyon volt, hason feküdt egyszer csak felemelte a fenekét, éa a homlokán elkezdet csúszni,ment egyre előrébb. Attól kezdve mindenhol kúszott. 6 hónaposan már mászott. 5 hónapos kora körül négykézlábra állt és billegett előre hátra,majd egyszer csak megindult. Mondjuk ő elég gyorsan fejlődött ilyen téren,mert alig múlt hat hónapos,mikor felállt a kiságyban és elkezdett kapaszkodva lépegetni. most lesz 2 éves, viszont nem beszél:(
2015. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcöm kb. 1,5-2 hónapos korától kezdve napközben sok időt töltött a járókában, mert így a nappaliban szem előtt volt (hasról átfordult már hátra, így fekve ebben éreztem a legbiztonságosabbnak a tartózkodását:)), illetve körülvették a játékok, zörgő-csörgő dolgok, amik egy ideig lekötötték. 3,5 hónapos korában hátról hasra is átfordult és onnantól egyre többet mocorgott, aktívabban nyúlt a játékokért. 5 hónaposan kezdetlegesen ugyan, de odakommandózta magát 1-1 játékért, és onnantól ezt fejlesztette tovább. Először csak a kezével dolgozott és a lábait nem használta (kicsit fókás jellegű volt a mozgása), majd kb. 7-8 hónapos korára szépen kúszott. A kúszást sokáig művelte, a rendes mászást azonban "csak" 10 hónapos korában kezdte. Először kúszásból többször négykézláb állásba emelkedett, aztán hintáztatta magát, majd 2-3 mozdulat erejéig mászott és visszament kúszásba. Ez hetek alatt zajlott, nem egyik napról a másikra. Általában játék vagy a távirányító motiválta. :)
2015. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és természetesen várok még :)


Amikor kirakjátok elé a játékokat (Az én lányom is távirányító mániás:D ) Tehát mikor kirakjátok elé akkor milyen messzire teszitek? És ha megy érte a sírás mert ugye nem éri el akkor közelebb rakjátok? Vagy odaadjátok mert "megsajnáljátok?" Vagy úgy vagytok vele,hogy " Nem-nem tessék csak oda mászni érte?"

2015. júl. 13. 14:20
 6/10 anonim ***** válasza:
oda kell neki adni ha már nagyon küzd vele. A sikerélmény nagyon fontos a babáknak, az egyetlen vissza igazolás amit megért, hogy ha elég sokáig nyújtózik, hozzá jut a kívánt tárgy. Az most még teljesen mellékes, hogy milyen módon.
2015. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

A járókában túl messzire nem kerültek tőle a játékok, így azokért könnyen odaért, járókán kívül pedig 1-2 méterre raktam tőle. Ha már csak küzdött, akkor odaadtam neki, hogy legyen sikerélménye, így legközelebb is lelkes volt.

2015. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7hónapos volt mikor elmentünk egy karàcsonyi fotózàsra, annyira kellett neki a gömb a fàról hogy egyszer csak odakùszott, előtte semmi hasonlò mozdulatot nem csinàlt, ez november 17èn volt. Otthon egy pàr napig ezzel motivàltam majd ment màr nèlküle is, ràjött hogy mklyen jó haladni.

Nàlunk a következő mozgàsfrma az àllàs volt december 24èn felàllt a kisàgyban. Ezt 3hètig gyakorolta mindenben, ès utànna kezdett màszni...ma napig màszik pedig 14hós.

2015. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Akkor itt vagyunk mi. 7,5 hónaposan fordult mindkét irányba, nagy küzdelmek árán.

10,5 hónaposan kezdett kúszni és 11,5 hónaposan állt fel. Mászni csak egy évesen kezdett el, most 13 hónapos, mászik, bútorok mellett kapaszkodva lépeget és néha pár pillanatra megáll egyedül.

Járunk gyógytornára heti 3szor, azt mondták hogy most legalább 3 hónapot másszon, addig nem is zaklatják a járás miatt, mert ennyi idő kell az idegrendszernek a mászásból.

Az én fiam 36. hétre született és elég lusta, ha valamit eldob vagy valami kell neki nem megy érte, inkább keres mást, most meg beléptünk a hisztis korszakba, úgyhogy visít ha kell neki valami.

2015. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok. És igen volt sok sírdogálás mindkettőnk részéről, a fiam nagyon utálta/utálja a gyógytornát én meg azért mert lassabb a mozgásfejlődése(szellemileg nincs baja). És mások már mennek mi meg még csak mászunk, stb, de mostmár elfogadtam és ami a legfontosabb nem szabad hasonlítgatni, minden gyerek más, még a testvérek is(pl a lányom 10 hónaposan szaladt).

A rosszalló megjegyzéseket meg nem kell meghallani.

2015. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!