Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a mosható pelenka jobb a baba bőrének? Én a 70-es,80-as évekből (amikor még csak az volt) mindig olyan sztorikat hallok, hogy állandóan kipirosodott a baba popsija, erősen kicsípte a pisi.

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Én nem hallottam még erről (vagy talán nem jártam körbe a témát), de mivel remélem a lányom élete első tíz évében nem mutogatja senkinek a popóját, így nem izgat, hogy mennyivel jobb a bőrének (annyi idő alatt csak regenerálódik...:D), akkor sem használtam volna mosható pelenkát, ha agyonütnek. Lehet, hogy túl kényelmes vagyok, de én úgy vagyok vele, hogy pár gyerek kinőtt már egészségesen az eldobható pelenkából.:)


Egyébként szerintem sem egészségesebb, ha logikusan belegondolok, nem nedvszívó, stb.:)

2015. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai mosható pelenka nem a régifajta megoldást takarja!

Állítólag elég jók.

Én nem próbáltam és nem is tervezem, mosok így is eleget. a környezetkímélő hatását is kétkedve fogadom. Energia (víz, villany) és vegyszer....Most majd jönnek azok akik mosódióval mossák. Na azt kipróbáltam, rohadt drágán megvettem, de bizony a fehér ruha szürke volt tőle....

2015. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ez már nem a régi mosható pelenka...keress rá a neten,meg fogsz lepődni!!soknál az a réteg ami a popsival érintkezik,nagyon jol elvezeti a nedvességet,és alig érezni,nem ugy kell elképzelni h tocsog a baba a pisiben.

(tapasztaltam,használtam moshatót)

2015. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Én akkor sem használnám. Én sem szívesen mászkálnék olyan bugyiban/nadrágban, amit már többször összerottyantottam előtte, hiába lett kimosva.... :D
2015. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó: A mosható pelenka több részből áll.

Általában belső és külső és belül van egy papír, amit a wc-be dobsz, így a gyerek nem a külsejét "rottyantja" össze.

Amúgy meg szobatisztaságnál az első időkben lesznek balesetek, nem is egy. Akkor is mindig ki fogod dobni az alsógatyát?

Erre való a fertőtlenítés mind vegyi vagy ecetes úton plusz a mosásnál is.

2015. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Valóban nem az, mint régen volt, sokaknak nagyon bejön. Nekem is tetszett, gondoltam, ha kicsit nagyobb lesz a babám, majd hozzáfogok. Amikor 3 hónapos lett, elkezdtem utánaolvasni, csatlakoztam egy-két FB csoporthoz. Kb az első 5 bejegyzés arról szólt, hogy anyuka lelkendezett, hogy végre sikerült elérni, hogy nem úszik minden az átaludt éjszaka után. És leírja, hogy mi mindent rakott a gyerek pelusába nedvszívónak: 2 tetrapelenka, pamut belső, összevágott ikeás törölköző, és siker.


Hát tényleg, mekkora öröm. Na, köszönöm, én ebből nem kérek. Nekem a Pampers elég volt az átaludt éjszakához.


(A mosást egyébként rengetegen mosódióval, mosószódával, marhaepeszappannal csinálják... kövezzenek meg, de nekem ez gusztustalan, és kicsit sem hatékony. Úgy vagyok ezzel, mint a gyógyszerek vs homeopátiás bogyókkal: leszarom én, hogy mi van benne, csak használjon.)

2015. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Miért jobb a baba bőrének?

1.Azért mert a legtöbb mosható pelenka természetes anyagból készül, nem műszálból (van olyan is)a mosható pelenkák belsejében nincsenek agresszív nedvszívó zselés anyagok. Ezek az anyagok nemcsak a pisit veszik fel, hanem a baba bőrét is kiszárítják. A kiszáradt bőr azután már hajlamos a kipirosodásra, néha ki is sebesedik. Ez volna a pelenka dermatitisz, ami az eldobható pelenkát használó gyermekek körében sokkal többször fordul elő. Ezért használnak ezeknél a gyerekeknél popsikenőcsöt. A popsikenőcsök legtöbbje azonban kőolaj származékokat tartalmaz. A természetes popsikrémek pedig nagyon drágák.

2. a fiú gyermekek esetében nem csak a bőrüknek árthat az eldobható pelenka, hanem a nemzőképességüknek is. A zselés pelusban ugyanis 2-3 fokkal melegebb van, mint a természetes anyagú mosható pelenkában, Az ugyanis a nejlon rétegnek köszönhetően ami a pelusban van nem szellőzik, így a páraáteresztés nem valósul meg. A mosható pelenkák külső rétege vagy lélegző félig áteresztő PUL, vagy gyapjú. Mindkettő szellőzik ezáltal biztosítva a heréknek a szükséges hőmérsékletet.

3. a mosható pelenka egyik hátrányosnak vélt tulajdonsága (nagyobb csomag) kicsi babáknál épp az előnye. Ugyanis enyhe terpesztartást ad a gyereknek, ami ortopédiai fejlődése szempontjából előnyös.


Nem akadályozza-e a mozgást a nagyobb csomag?

De igen egy kicsit, éppen ezért érdemes napközbenre kisebb csomagba pakolni a gyereket, és kb 3 óránként lecserélni a pelust. Ez több szempontból is jó, egyrészt szinte mindig tiszta és száraz pelus van a gyereken, ami nincs tele vegyszerekkel, másrészt a pici csomag aranyos, csinos, és nem akadályozza a mozgásban. Nálunk a saját fiaim 6 hónapos korukban kezdtek el forogni a mosható pelusban. Ez soknak mondható. De ugyanilyen pelenkát hordott mindkét unokaöcsém is, akik már 8 hónaposan ültek, és 11 hónaposan jártak. Az biztos, hogy a családban élő 8 gyermek mindegyike mosható pelenkát hordott, és egyiknek sem volt a csípőszűrésen gond a csípőjével. A doki meg is dicsérte a csinos kis pelust, amit feladtam a gyerekre az öltöztetéskor. Azt mondta, mindenkinek jó lehetne az ilyen.


Használat:

Sajnos kapható most a magyar piacon kínából származó olcsó de nem a legjobb minőségű pelenka. Ezek a pelusok gyakran nem a magyar babák anatómiájának megfelelően van szabva. Nem mindegyik gyerekre jó, de mivel olcsó hát sokan megveszik, majd büszkén írják a fórumokon hogy milyen jó. Szerencsére ennél azért szélesebb termékkörből lehet már válogatni. Én még sosem hallottam, hogy valaki a Popolinire a Fidinire vagy a Csimotára azt mondta volna, hogy ázik.

Érdemes a Pelenka Népítéletet megnézni vásárlás előtt, és nem bedőlni a kínai olcsó termékeknek.

Részemről 3 gyereket moshatóztam, végig szobatisztaságig. Én ugyan nem írogattam a FB csoportokba. Az nem hír, hogy ráadtam a pelust 1 db betéttel a gyerekre, és másnap reggel még nem volt tele, amikor levettem. Az sem hír, hogy 3 naponta mosok egy plusz mosást.

A mosógép egyébként teljesen hófehérre mosta nekem a pelusokat mindig. Ha azt nézném, hogy beletrottyantott a gyerek akkor már nem adom rá vissza, akkor a nagyobbik fiam minden 2. gatyáját dobhatnám a kukába, mert nem bírja még most 7 évesen se rendesen megtörölni a hátsóját. Számomra ez nem jelentett komolyabb plusz munkát, azonban a 3 gyerekkel legalább egy 6-700 000 Ft-ot sikerült a családnak megspórolni. Abból inkább elmegyünk együtt közösen nyaralni, és együtt töltjük az időt. Nem pedig elmegyek mellékállásba dolgozni, hogy legyen miből kifizetni a pelenkát, vagy a férjem túlórázzon a plusz pénzért.

2015. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az előzőekhez:

A mosható pelus nagy előnye még, hogy nem gyártasz több tonna szemetet. Nekünk az 5 fős családdal 1 db 60 literes kukánk van. Hetente viszi el a kukás, úgy, hogy csak félig van tele.

2015. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!