Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell állandóan ezt mondani...

Mit kell állandóan ezt mondani: "ilyet az én gyerekem nem csinál"? (azért ez már idegesít)

Figyelt kérdés

Van egy anyuka, aki feszt ha meglát minket és esetleg sír/hisztizik valamiért a kislányom, érezhetően incselkedve megjegyzi: ilyet nekem sosem csinál, nem hisztizik.

Ma már felhúztam magam, mert ez nem az első. Azt válaszoltam, hogy ne aggódj majd a tied is fog, ti sem vagytok kivételek.

Szánalmasnak és kicsinyesnek gondolom ezeket a rivalizálásokat anya és anya között. Hozzáteszem, mind a kettőnk gyereke 2 éves.


Azt ne mondja nekem valaki, hogy nem normális ha egy 2 éves hisztizik, mert szeretne valamit a boltból.(mai tárgya ez volt)

GYEREK, majd megtanulja... De mit kell úgy beszólnak, bàmulni, mintha ez nem lenne természetes egy dackorszakban és akarát kifejező gyerekben?

Nem minta gyereket akarok, aki sosem hisztizik, sosem mutatja ki akár az idegességét, hanem IGAZI gyereket.

Legközelebb lazán elküldöm a p*csába a gondolataival együtt, csak úgy burkoltan.

Az ilyenek 2 éve hidegen hagynak, mostmár kezd zavarni.

Nektek nincs ilyen? Hogyan reagáljátok le ezeket a frusztrált bezzegeket?


2015. szept. 14. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

én is ezeket kapom!


vendégségben nyafogott a gyerekem, mert eleinte nem érezte otthon magát már kaptam is, hogy bezzeg az ő gyereke ilyet soha nem csinált.

aztán épphogy megtanul járni, az első cipőben még esetlen, erre meg azt jegyzik meg, hogy lehet tanácsos lenne ortopéduishoz vinni, mert a mozgása darabos.(mégis mit várnak egy most járni megtanult gyerektől, hogy úgy menjen mint mi cipőben ráadásul?)

és amikor persze jön náluk a gyerek és az tanul majd járni, el is fogják felejteni nekem mit is mondtak. azon gondolkodom, hogy akkor majd visszadobjam e nekik a labdát..

meg ha majd az ő 2. gyereke fog nyafogni..

2015. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán nem kell észrevenni, az a legbosszantobb.
2015. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem is értem, hogy mit kell ezeken a dolgokon pattogniuk némely szülőknek! Egyértelmű, hogy mindenkinek a sajátja lesz a leg különlegesebb, nem másé. A járására az én kislányomnak is tettek megjegyzést, úgy hogy 11,5 hónaposan kezdett menni.

Eddig tényleg eleresztettem a fülem mellett, de már nem.

Ha megsértődnek ha nem, akkor nem kell velem kényszeresen társalogni, marha jól el vagyok a gyerekkel a játszón, vagy csak bambulok.

Elbagatelizált dolognak tartottam a játszóteres "sztorikat", de mára tudom, hogy igen vannak minden lében egy kanál anyák is.


Mindig és mindenkit motiválok, sosem degradálom le másét, mindig dícsérem, mert attól lehet szép/okos/ügyes mert nem az enyém.


Alapból igen heves természetem van, amit eddig a gyerekem miatt palástoltam, de úgy érzem hangot kell, hogy adjak.


Még nyár elején vettem egy Zara kislany szandált,ahogy kimentünk a játszóra rögtön bezzeganya kiszúrta: ÉN NEM ADNÉK RÁ ILYET, MEG NEM IS MERNÉK, nem kell csicsásnak lennie.

Mi a sz*r köze van ehez is? semmi. De kényszeresen belepofátlankodik.

2015. szept. 14. 21:01
 4/16 anonim ***** válasza:
Én pattintanám a nőt rólunk. Dumáljon másnak.
2015. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen embereket az akasztja ki legjobban, ha teljesen figyelmen kivül hagyod, amit mond. Még a szemed se rebbenjen, mintha meg se hallottad volna.


-ur isten, zara szandált adni a játszotérre? Hu, de csicsás, blabla

-hallod, te mit fözöl ma ebédre? Nekem semmi jo nem jut eszembe.

2015. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Úgy látom, volt kitől örökölni. Ő hisztizik a boltban, te meg itt. Szarjál rá, mit mondanak mások. Csak egyszer kell kicsit erélyesebben visszaszólni, többször nem szól hozzád. Egy jó hangsúllyal eleresztett "Jólvanakkor" vagy "Egészségére" is megteszi, még csak káromkodni sem kell.
2015. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ha beszólnak és az ember elereszti a füle mellett, akkor beszólnak mégegyszer mást...

fejére nőnek az embernek, pláne ha nem csak egy játszótéri anyuka, hanem közeli hozzátartzozó, vagy akármi

2015. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van! Egy "aha", vagy egyéb "válasz" célravezetőbb!

Biztos lesz még ilyen alkalom..

Eddig így reagáltam, ahogy ti is írtátok, csak nem csügged.

De számomra érthetetlen, ha csak ezt akarja mindig közölni, hogy mi jó és mi nem, akkor egyszerűbb lenne inkább társalogni. Én nem igen keresem a társaságát, ő szokott megtalàlni. Tulajdonkeppen eddig mindig minden helyzetet a nézőpontom szerint kezeltem, de ezt valahogy nem tudom lereagálni, hogy helyes legyen.

2015. szept. 14. 22:45
 9/16 A kérdező kommentje:
*nem társalogni.
2015. szept. 14. 22:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Én már kitaláltam, hogy ha ilyesmi okoskodást fogok hallani mástól, akkor attól függően, hogy mennyire ismerem/milyen idős/mennyire idegesít, a következőt fogom mondani (de csak normális hangnemben):

1: Köszönöm, de nem érdekel a véleményed.

2: Hát, isteni szerencse, hogy pont lesz.arom a véleményed.

Amúgy szerintem se célravezető az, ha elengeded a füled mellett, mert nem fogja abbahagyni.

Két hónapos a gyerekem

2015. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!