Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a GYED alatt esem teherbe,...

Ha a GYED alatt esem teherbe, úgy hogy 1-2 hónap van hátra a GYED-ből, akkor milyen juttatásra számíthatok miután lejárt a GYED?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
GYES-re,csak akkor vagy jogosult gyedre.ha két éven belül születik meg a második baba is.
2010. márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak miután megszületett, akkor kapom a GyED-et?
2010. márc. 14. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem!!!

A másodikkal CSAK GYES-t fogsz kapni.

Ahhoz,hogy Gyed-re legyél jogosult,a GYED ideje alatt kellett volna a második babának születnie.

Tehát max 2 év lehetne a gyerekek közt.

2010. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha visszamegyek dolgozni, akkor mennyi időt kell dolgoznom,hogy újra járjon minden? Tgyás, Gyed...Köszi, aranyos vagy, hogy segítesz.
2010. márc. 14. 08:59
 5/10 anonim ***** válasza:
365 nap kell 1 év GYed-hez! Úgy tudom!
2010. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, a május 1-után született gyerekekre 1év gyed egy év gyes jár 1 év biztositási jogviszony után.mikor szülsz?

Mert esetleg kiveheted utólag papiron a szabidat,meg vissza mehetsz dolgozni is(de sajna az egy év igy se jön ki :-(

2010. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok állapotos, de gondolkodunk a jövőnkön. Jelenleg 14 hós a kisfiam, és úgy szerettük volna, hogy mielőtt ő nincs 3 éves legyen tesója. De a GYES nagyon kevés, ezért visszamegyek dolgozni, ő meg megy bölcsibe. Nem gondoltam volna, hogy ilyen bekövetkezik, de a pénz nagy úr. És hát nem utolsó sorban, be is kell íratnom bölcsibe, ha jövő januártól akarom oda járatni.
2010. márc. 14. 09:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor az első baba születése előtt már dolgoztál, és ha ott volt munkaviszonyod, akkor biztosítási jogviszonyod is megvan!

Tehát ha lejár a gyed, kapod a gyes-t, és ha ezt 180 napig kapod, akkor a minimálbér lesz az alapja a juttatásoknak. De megteheted, hogy a gyed nem jár még le, 2. baba a pocakban :), visszamész papíron a munkahelyedre, szabi, betegszabi, táppénz, majd baba születésekor (vagy előtte 28 nappal) TGYÁS, és GYED a baba 2 éves koráig.

Az összegek:

Táppénz: a szabadságra és betegszabira kifizetett összeg az alap

TGYÁS-nak max. a min.bér 2-szerese, de legfeljebb a szerződés szerinti bér, ha ez kevesebb a min. bér 2x-től.

GYED: max. min.bér 2-szeresének 70 %-a, max itt is belép a szerződés szerinti bér, ha ez kevesebb!

Remélem, tudtam segíteni!

2010. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami kimaradt az előzőből: ha a fizetésed jobb, mint a min. bér 2-szerese, akkor érdemes arra figyelni, hogy legyen meg a 180 bérrel ellátott nap, mert akkor a TGYÁS-nak nem lesz plafonja, de a GYED az sajnos marad ennyi! A 180 nap lehet szabi+munka!
2010. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Tgyás és Gyed ideje is beleszámít a 365 napba, mert biztosításban eltöltött időt nézik, és ezek alatt biztosított vagy.
2010. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!