Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha semmit se...

Mit csináljak ha semmit se iszik meg cukor nelkul?

Figyelt kérdés
csecsemo kora ota ez van. mindent vegig probaltam poharbol cumibol csorosbol de semmit se iszik meg cukor nelkul...tiszta vizet se...de amint beleteszek egy negyed resz gyumolcslet ugy megissza....uresen a teat se pedig vettem neki barackost mert imadja a baracklet..de nem issza cukor nelkul...ahogy beleteszek egy fel kaveskanalnyi cukrot rogton megissza...poharbol belekortyol a vizbe de egy kortynal tobbet nem hajlando inni...14 honapos. tudom majd iszik ha szpmjas lesz. de meddig egeszseges varni azzal hogy igyon?? tegnap egesz nap nem adtam neki semmit ami cukros erre egesz nap nem ivott semmit.
2015. szept. 27. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, én adtam bele nekik egy kis cukrot. Inkább, minthogy kiszáradjon. Mindegyik okos, értelmes NEM elhízott gyerek, a fogaik is tökéletes állapotban vannak.
2015. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle, ha mértékkel ízesíted az ételét, cukrozod az italát. Amúgy lehet kapni a boltba, áruházba, drogériába granulátumos gyümölcsös gyerekteákat. Nincsenek azért agyoncukrozva, de van ízük, a kisfiunk, aki soha nem volt nagy ivó, ezeket szerette és itta. Aztán pedig mikor nagyobb lett, akkor rákapott a vízre, és itta szép mennyiségekben úgy ahogy van.
2015. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát én babagyümölcslét vettem neki amig meg nem láttam abban mennyi cukor van...több van mint a felnőtt sióban, nem hazudok. Oké hogy higítom de ennyi erővel a felnőttet is higíthatom vagy akár házi szörpöt...szóval a granulátumos teával is ugyanez a bajom, hogy abban is meg van a 8-11 gr cukor...ezért úgy csinálom a teáját, hogy gramm mérlegre teszem, és mindig annyit teszek bele, hogy még ennyi se legyen benne...de min. 4-5 gramm, anélkül nem issza meg.
2015. szept. 27. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor raksz bele neki cukrot és jó napot. Mond meg mi baja lesz neki egy kis cukortól? Elárulom neked, hogy ennyitől nem lesz cukorbeteg és tönkre se fognak menni a fogai, viszont ha nem iszik elég folyadékot, akkor könnyen kiszáradhat vagy lehetnek neki veseproblémái, a vérkeringése sem lesz megfelelő. Akkor szerinted mi a károsabb? Az az pici cukor?...
2015. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább legyen cukros, mint hogy ne igyon egész nap. Persze, csak egy kicsit tegyél bele. Azt hiszem a dm-ben, rossmannban van 3 dl-es kiszerelésben gyerekeknek hígított ivólé, abban nincs hozzáadott cukor. Igaz, elég drága. :( De hátha elfogadná, és apródonként elfogadná a vizet is.
2015. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az elején nem voltál elég kitartó. A cukor sem máról holnapra fog gondot okozni de az ízérzékelés kialakulását már most befolyásolja. Az én fiamnak szoptatás abbahagyása után volt egy rövid hasonló időszaka. 100%-os gyümölcslevet hígítottam úgy hogy: 1 rész gyümölcslé 2 rész víz. Lassan csökkentettem a gyümölcslé arányát. Ma már 16 hónapos és gyönyörűen issza a vizet 4 hónapja. Próbáld meg, nem kell feladni.
2015. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél rendes gyümölcslevet, vagy otthon csináld gyümölcscentrifugával és tegyél neki bele cukrot, mézet... esetleg a sztiviát próbáld még, hátha bejön neki. A fiam nem szereti a cukros ételeket - italokat, de el tudom képzelni az mennyire fárasztó lehet, hogy próbálsz ellene harcolni, ő meg csak azt akarja meginni. babaszörpöket kerüld, én is épp néztem mikor kicsi volt mennyi cukor van benne.
2015. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

az elejen? nem volt eselyem kitartonak lenni mert 40 fok volt, szorulasos kaka a hozzataplalasnal, 3 napig hagytam h ne igyon csak vizzel kinaltam de nem fogadta el. a 4. nap mikor mar sirva probalta nyomni a kakat megsajnaltam es adtam neki higtott gyumolcslevet. azota se iszik mas...lehet nem voltam eleg kitarto de az vesse ram a kovet aki ilyen helyzetben hagyta volna hogy napokig ne igyon vagy kockaztasson egy kiszaradast.


amiert nem orulok annak h cukrot iszik mert nekem is nagyon rosszak a fogaim raadasul most abban a korban van hogy nem engedi mosni se.

attol nem tartok h diabeteszes lenne mert nem volt a csaladban cukor problemaja senkinek.

2015. szept. 27. 13:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy a 40 fokban 3 napig hagytad hogy ne igyon? Ha tényleg jól értem, akkor gratulálok... Örülj, hogy nem száradt ki a babó.
2015. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
anyatejes volt szoval nem kell sertegetni...elvileg innia se kellett volna...de mivel akkor kezdtuk a hozzataplalast es beszorult neki a kaka, ezert valaszthattam hogy vagy adok neki inni vagy szorulasos lesz. ezert gondoltam kivarok 3 napot hatha rafanyalodik a vizre...es akkor valasztottam a cukrost. de ez teljesen lenyegtelen a kerdes szempontjabol hogy en hibas vagyok e ebben vagy nem de nyugodtan cseszegess ha mashol epp nem tudod kielni magad...itt a kerdes hogy tehetek e most valamit azert hogy igyon vizet.
2015. szept. 27. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!