Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki leírná nekem részletese...

Valaki leírná nekem részletesen, miket kell venni egy újszülöttnek és magamnak? ( (vitaminra gondolok például. ) Illetve mit TILOS enni/inni terhesség és szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2015. okt. 4. 10:51
 1/5 anonim válasza:
0%
A terhesség idejére állj le a drogokkal.
2015. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ezeket vettem.

Kisagy+kókusz matrac

Pelenkázó

Autóba hordozó

Babakocsi

Párásító (nem letszukseg)

Legzesfigyelo (ez sem)

Csecsemőmerleg (ezt sem muszáj)

Homero (szoba, víz)

Lazmero

Éjjeli lámpa (pelenkazashoz)

Fedeles poharak az anyatej tarolasanak

Cumi

Cumisuveg (2nagy, 2kicsi)

Mellszivo

Pelenkazo szivacs

Takaro (2vekony, 2vastag)

Lepedo (3)

Furdolepedo (2tetra, 2frottir)

Textilpelenka (30)

Babakad

Koromvago ollo (felnőtt)

Babahajkefe

Popsi törlő

Pelenka

Orsszivo-porszívó

Kocsikabat (2)

Sapka (2vekony, 2vastag)

Body (10)

Rugi (10)

Zokni (5par)

Hálózsák (2)

Overal ha téli baba (2)

Amiket az orvos fog felirni:

Fürdetőkrem

Popsikrem

Lázcsillapítókup

Alkohol

Hintopor

Steril vatta

Fultisztito pálca

D vitamin

K vitamin tartalma

2015. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvass a neten, vagy vegyél egy kismamakönyvet, ezt nem lehet öt mondatban összefoglalni.
2015. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, én miket vettem, és miket tervezek venni:


Vitaminok:

Hipp Natal már a terhesség előtt 4 hónappal, és egészen végig a szoptatásig is+első trimeszterben plusz 400mikrogramm folsav, magnézium.


Káros anyagok:

Tilos: cigi, alkohol, koffein, drog, a legtöbb gyógyszer (ezek alól kivétel, ha orvos azt mondja, hogy igyál meg 1 pohár vörösbort heti kétszer, vagy alacsony a vérnyomásod, és maradhat akkor a kávé kismennyiségben, illetve vannak gyógyszerek, amik orvosi felügyelet mellett szedhetőek).

Vegyszerek: Érdemes az otthoni vegyszereket szódabikarbónára, ecetre cserélni, a takarítást ezekkel végezni, hogy káros gőzöket ne lélegezz be. Érdemes kerülni a ftalátokat tartalmazó kozmetikai termékeket, a körömlakk, körömlakklemosó, hajfesték olyan, amire ugyan eltérőek a vélemények, de általában azt mondják rá, hogy ha nem muszáj, ne, mert károsíthatják a magzatot, különösen a fiúmagzat nemi szervére lehetnek hatással. Az alumíniumos dezodorokat sem ajánlják, illetve jó, ha nincs az adott termékben mesterséges színezék, tartósítószer sem. Bevallom, én lecseréltem a samponom, tusfürdőm, dezodorom, mosószerem, mosogatószerem Alverdés és Weledás termékekre, aminél még van eggyel durvább szint is, mert ezek mégcsak nem is a legjobbak, de az nekem már sok lett volna.


Gyógy- és fűszernövények:

Bizonyos gyógynövényeket, és teákat nem javasolnak, ilyenek a kakukkfű, aloe vera, boróka, cickafark, fekete nadálytő, körömvirág, ginzeng, pemetefű, a fekete teák, a zöld teák, málnalevél tea. Amiket lehet: gyömbér, citromfű, csipkebogyó, hárs, levendula, édeskömény. Sok ezek közül méhösszehúzódást okozhat, ezért nem ajánlják, de pl. van, amit terhesség végén, szülés beindulásának megkönnyítésére pont emiatt ajánlanak, ilyen a málnalevél tea.

A fűszernövényekkel kapcsolatban eltérő vélekedések vannak,de általánosan elmondható, hogy kis mennyiségben, fűszerként nem ártalmasak.

Orvossal érdemes egyeztetni esetleges megfázás esetén, mert kisebb rossz lehet a kakukkfű tea, mint egy erősebb gyógyszer.


Tiltott ételek:

nyers hús (pl. tatárbifsztek), máj (a magas A vitamin miatt), penészes sajtok (pl. camambert), mozzarella, feta, és még van pár, a kemény sajtokkal általában véve nincs gond, de sokan esznek camambert, és nincs semmi bajuk (a liszteriózis miatt érdemes kerülni ezeket a sajtokat).

Fontos, hogy a hús jól át legyen sütve, ne most egyél pl. ellenőrizetlen húsból készült gyrost Görögországban (ezt így mondta konkrétan az orvosom), de a bevizsgált, itthoni húsoknál nagyon kicsi az esély, hogy bármi gond lenne. Van, aki gond nélkül fogyasztja a szalámit, kolbászt, paramamik közül van, aki ezeket is kerüli.

Nyers tojást, és az ezt tartalmazó ételeket is kerülni kell a szalmonella miatt (pl. tiramisu, sütis krémek, ahol nem főzött krém van benne).

Általánosan elmondható, hogy minél kevesebb adalékanyag legyen az ételben, a gyorséttermi kaja ilyenkor amúgysem a legjobb választás, de ugyanez igaz a konzervekre, félig tartósított dolgokra.

Amire figyelni kell, azok a falási rohamok, abban az esetben meg kell vizsgáltatni, hogy a cukorháztartással minden rendben van-e, mert az ingadozó vércukorszint tud ilyen tüneteket okozni.

Fehér cukros, fehér lisztes ételeket érdemes a terhesség alatt a lehető legkevesebbre csökkenteni, mert ezek közvetlenül hatnak a gyermekre, és később nagyobb eséllyel lehet cukros, illetve a terheségi cukrot nagyon komolyan kell venni, legjobb megelőzni.

Az ételeknél még szokták mondani, hogy ne egyél olyat, ami puffaszt, de van, akinek van baja pl. a babbal, van, akinek nincs. Szoptatás alatt viszont általánosságban véve kerülni kell a puffasztó ételeket (pl. hüvelyesek, káposzta, stb.).


Újszülöttnekmi ezeket szereztük/szerzzük be:

oldalkocsis kiságy, ami az ágyunkkal egy szintbe hozható, és levehető az oldala a félig együtt, de mégis részben különalváshoz, légzésfigyelő, elektromos mellszívó (ezt majd meglátjuk kell-e/beválik-e), karikás hordozókendő, babakocsi, autós hordozó, szüléshez dianatal gél, már a terhesség időszakára hosszú szoptatóspárna, amivel kényelmes aludni, felnőtt pihenőszék, amiben lehet ringatni majd a babát, és szoptatni is, bodyk, rugdalózók, meleg és hideg sapka, orrszívó, kiskád, textilpelenka, matrac a kiságyba, pelenkázófeltét, illetve ahhoz egy kisebb komód, cumisüveg, takaró, hálózsák, kifogó/babatörölköző, overál (téli babákhoz), most ezek jutnak eszembe.

2015. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper,köszönöm szépen :)
2015. okt. 4. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!