Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyerekülést érdemes...

Milyen gyerekülést érdemes venni autóba?

Figyelt kérdés

A kislányunk jövő héten lesz 9 hónapos. Most 10kg és 72 centi, jó még neki a hordozó, de mivel jön a tél, s a beöltöztetés, ideje lesz venni neki ülést.

Nem tudom érdemes-e 0-18kg-ig valót venni, mert nem tudom igazából meddig jó, olvastam róla mindenfélét. Viszont ha lehet dönthetőt szeretnék, mert autóba mindig elalszik szinte, de olyant meg keveset látok ami több mint a 0-18kg. Egy-két olyant láttam ami dönthető és 9-25kilós, de annak meg sajnos elég horribilis az ára. Kérem valaki írja le a tapasztalatait, hogy meddig jó a 0-18kg, illetve melyik jó/biztonságos márka, megfelelő ár/érték arányú, illetve kényelemben milyen, szerette-e a baba?


Köszi



2015. okt. 5. 12:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most találtam használtan egy olyat ami: Concord Trimax 9-36kg és dönthető, érdemes lenne, márka alapján? Illetve az eladó azt írja hogy ép, jó állapotú, de a huzata kopottas kicsit. ha kopott, akkor gondolom sokat használták. Ilyesminél, nincs olyan hogy elhasználódástól már nem biztonságos? Egyáltalán érdemes használtan venni?
2015. okt. 5. 13:00
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én használt gyerekülést nem mertem venni. Én a mall-on rendeltem cybex pallast. Megvagyok vele elégedve, nagyon jó akcióban ki lehet ott fogni, és amíg kell használni addig jó lesz. Szeret benne a fiam, de érdemes beleültetni, mert a pajzs miatt nem mindegyik gyerek szereti.
2015. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez olyan dolog, hogy ebben nem kockáztat az ember. Én nem tartom annyira biztonságosnak a 9-36 kg-sat, kétlem, hogy ilyen súlytartományban egyformán védi a 9 és a 36 kilós gyereket is. Nekünk Besafe-ünk van 9-18 kg-ig én meg vagyok elégedve vele. Az ülés emelhető 3 fokozatban, így a harmadikban már kényelmesen tudnak aludni a gyerekek.
2015. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 gyerekülésünk van:

- Cybex Pallas (9-36 kg), melyet újonnan vettünk. Dönthető, a pajzs pedig nem zavarja a gyereket, előfordul, hogy arra hajtja rá a fejét, amikor elalszik.

- Römer King TS Plus (9-18 kg), melyet használtan vettünk. Céges kocsiban használjuk és csak rövidebb távokra. Ez is dönthető.

Mindkettővel elégedettek vagyunk, de hosszabb távokra és napi szinten elsősorban az újat használjuk.

2015. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi Cybex Pallast vettünk a hordozó után. Szereti a lányom, 9 hónaposan kapta. Tesztek szerint jó.
2015. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nos biztonsági szempontból nézd meg az adac, öamtc teszteket. DE a legfontosabb, hogy mikor veszitek az ülést a gyerkőcöt mindenképpen vigyétek. Muszáj "belepróbálni", mert biztonságosnak tényleg csak akkor biztonságos egy ülés, ha a gyerek is jól illeszkedik bele, ja és persze ha mód van rá a kocsiba is próbáljátok bele. Nekünk ugye isofixes kellett eleve és szerencsére találtunk olyan boltot, ahol megengedik, hogy kivigyük belepróbáljuk és ha minden okés csak akkor kell fizetni.

Szóval mi anno pont az előbb említettek miatt nem mertük megvenni a 9-36-ot, mert elveszett bele, pedig magasságilag és súlyilag (ez ugye kevésbé fontos) is "megfelelő" volt elvileg. Mi 2 éve egy 9-25 kg Nania isofixeset vettünk (pontos márkáját most nem tudom), a tesztje is jó volt, dönthető is útközben, most került bele a második gyerkőc, mert a nagyobb kinőtte és neki már a 15-36 kg cybexet vettük. A huzata nekünk egyáltalán nem kopott (csak a plusz ülésbélésnél a csatkivezetőnél szakadt meg a varrás, de az javítható,felülvarrással, most készülök megcsinálni), egyébként egyáltalán nem látni, hogy használt, igaz a miénk sötét színű. Én max 2. ülésnek vennék egyébként használtat (de akkor sem kopottat vagy hibásat), mert soha nem lehet tudni... Egyébként szoktam látni, sok babás csoportban ilyen hirdetéseket és meglepődöm, mikor már a képen látszik mennyire lenyűstölt színtelen az ülés, mert kb a keresztgyerekeim 10 évvel ezelőtti ülései néztek ki úgy. Szerintem egy 1-2 gyereket használt ülés azért újszerűnek néz ki. Mint írtam nekünk a második használja, eddig 2x volt kimosva a huzat az elmúlt 2 év alatt, mikor eltettem és most mikor elővettük a kicsinek.

Egyébként a biztonságát az rontja, ha volt vele baleset, mert attól fogva az öv már nem úgy működik, ahogy kellene, viszont ezt ugye nem tudod ellenőrizni :(

2015. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi is Pallast vettünk, de nem isofixes, ìgy menet közben kìnszenvedés eldönteni. Viszont ha az isofixeset tudjàtok hasznàlni, szerintem is ez lenne a tuti.
2015. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 9-36os nagyon nagy, mi belepróbáltuk egy ilyenbe a kisfiunkat, amikor 10 kg volt. Még 10 centit nőnie kéne. Amikor kinőtte a hordozót egy caretero scope-ot vettünk: 9-25 kg, háttal is beköthető, szinte fekvő pozícióba dönthető, jók a tesztjei, megfizethető.

Van egy Römer king-ünk is, ami jóval kisebb mértékben dönthető, így folyton előrebukik benne a baba feje ha elalszik.

2015. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0-25ig jó a caretero, bocs
2015. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Használt jó LEHET, viszont az eladó nem biztos, hogy megmondja, hogy volt-e esetleg baleset már vele.


Ahogy a biciklis sisakot is kukázni kell egy esés után - akkor is, ha nincs látható külsérelmi nyom, ugyanez igaz a gyerekülésre is. Olyan hajszálrepedések lehetnek az ütközés energiáját elnyelő anyagban, ami egy következő ütközésnél megadja magát és esetleg védelem helyett szétesik.


Valamint fontos a kis súlytartományú ülés.

A kényelem gyerekfüggő - tényleg bele kell próbálni a biztonság alapján szűkített választékba és amelyikbe passzol, látszólag kényelmes neki, azt választani.

2015. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!