Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes használt gyerekülést...

Érdemes használt gyerekülést venni?

Figyelt kérdés
A Vaterán néztem Maxi Cosi Tobit. Jó árban és jó állapotban is lenne. De nem tudom meg merjem-e venni? Mert ugyebár vmit oda lehet írni... pl.: hogy nem volt vele balesetük.
2012. febr. 7. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok én okoskodni, de ha valamit, hát autós gyerekülést kizárt, hogy használtan vegyek, bármennyire is jól néz ki a képeken. Szerintem te se vegyél.
2012. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk Maxi Cosit, de az olyan szinten volt használt, hogy a kutyájuk széttépte a huzatot. Anya aztán varrt rá huzatot és azóta is jó szolgálatot tesz. Szerintem én megvenném.
2012. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egyetértek. Egy használtruha nem életveszélyes ha kiderül, hogy foszlik az anyaga, de ha egy autósülés nem biztonságos az inkább ne derüljön ki nálad...
2012. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én se vennék használtan, nem is vettem. Inkább spóroltam, de megvettem az újat a boltban. Egyébként a vaterás ülésekről nincs túl jó véleményem. Többségük külföldről behozza a kidobott üléseket, varr rájuk egy huzatot, és eladja 15-20 ezer ft-ért. Hát, no comment...Persze, hogy ráírja, hogy balesetmentes. De azért vedd figyelembe, hogy egy biztonsági gyermekülés 5 év után már korántsem olyan biztonságos. Elöregszik az anyag,már egy kisebb ütközésnél sem véd úgy. Azok az ülések pedig minimum 5 évesek...

Inkább vegyél újat, nekem az én autómban Concord Ultimax van, de apáéban meg egy Nania Driver SP. Jobban megbízom a sokak által utált ÚJ Naniában, mint egy használt, több éves Maxi Cosiban...

2012. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akartam írni, hogy a Naniának meg rosszak a törésteszt eredményei. Sajnos az van, hogy ha tényleg biztonságban akarod tudni a babád, akkor nem fogod megúszni olcsón.

Mi is úgy indultunk, hogy 10, max. 20 ezret adunk érte. De aztán nézelődtünk, olvasgattunk és megvettünk egy új Besafe-t, ami 51e Ft volt. Sok, de így nyugodtak vagyunk.

2012. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hú, akkor engem megköveztek! Mi nem hogy nem vettünk használtan, hanem gubiztuk!! :D

Lomtalanítás volt a szomszéd városban és a párom hazaállított egy gyereküléssel. Semmi baja nem volt, csupán a huzat volt teljesen tönkremenve. Ennek egy éve, tökéletes biztonságot nyújt pedig nem Maxi Cosi és nem is Römer. Sajna volt már egy balesetünk, a gyereknek egy haja szála sem görbült meg az ülésben.

2012. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kövez meg senki. Én tudom, hogy nagyon drágák ezek az ülések. Csak tisztában kell azzal lenni, hogy annak aki megteheti, az csak úgy tudja igazán biztonságban a babáját, ha ezeket nézi. (törésteszt, új, vagy használt, stb) Nálunk ez annyit jelentett, hogy inkább lemondtunk pár dologról és megvettük a megbízhatóbb márkájú és új ülést. De amikor nagyon nincs, akkor a kikukázott is jobb, mint ahogy sokszor hallom, hogy csinálják: egyáltalán nincs és a kezébe veszi az anyuka. Annál ezerszer jobb
2012. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem. Beleizzad a gyerek, bepisil, bekakil, lehányja, ki tudja hogy mi minden történt még vele. Inkább kiadok érte többet, de akkor tudom, hogy normális az ülés.


Naniát soha nem vennék. Épp tegnap néztem őket az áruházban, elég kemények, szerintem a baba sem érezné magát kényelmesen benne, és a töréstesztjei is nagyon rosszak lettek.

2012. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

csak kérdezem, hogy a második babánál is vesztek új ülést?

mi az elsö brevis hordozónkat örököltük, azóta kihordta a gyerekem is meg még jó lesz a kicsinek nagyi kocsijába, mert az új babakocsihoz járt ülés is)maxi cosi) mikor mosom a huzatot mindig átnézem, ilyen egyszerü. ha használtat akarsz venni, menj el olyan helyre ahol látod a cimkéjét meg ha elhúzod a huzatot rajta látod menyire volt használt. a lényeg, hogy a huzat ne reccsenjen meg az öv fogjon, a váza ne legyen sérült, törött. a maxi cosi nagyon jó nekünk is az van priori.

2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is azért mertem csak megvenni a Naniát, mert az Angliában érő barátaink szerint jó ülés, a férj sofőr, ott az autókban a Britax mellett Nania van. Én csak közepes töréstesztet láttam, nagyon rosszat nem. Mindenesetre nem az én autómban van, hanem a férjemében, amiben 2 havonta 1x ül a gyerek, de inkább vettünk egy 2-ik ülést, mint hogy ha baj van, és menni kell, nincs ülés a másik autóba.

A gyereknek meg kényelmesebb, mint a méregdrága Concord...

2012. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!