Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én viszem túlzásba a...

Tényleg én viszem túlzásba a féltést?

Figyelt kérdés

2éves kisfiam biciklit kapott szülinapjára a nagyszülőktől. Imád motorozni, és már párszor felült rendes bicaj ülésére is, persze fogtuk, és csak pár métert gurult úgy.

Namármost az ajándék bicikli az a fajta, aminek idővel le lehet venni a hátsó 2 kitámasztó kerekét. A nagymama azt találta ki, hogy kapásból úgy kéne megtanítani a gyereket biciklizni, hogy a kitámasztó kerekeket levesszük. Mondván, hogy megszokja, hogy nem dől fel a biciklivel és később nehéz lesz neki, ha már nem lesznek fent a kerekek.

Én tiltakozni kezdtem, hogy az nem véletlenül van felszerelve, más is így tanul biciklizni és nem akarom, hogy le legyen véve rögtön a kezdetekkor a kitámasztó kerék... Többmindenkinek elmondta az ő véleményét, és hát én vagyok a rossz, mondván nagyon féltem a gyereket. Tényleg???


2010. márc. 16. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Egy két éves gyerek még nem hinném, hogy tud kitámasztó nélkül kerekezni. Bár biztos vannak ügyesek, akik tudnak.Én is biztos eleinte használnám a kitámasztót.
2010. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
A Te gyereked.... Te döntesz , Te tudod mi a jó neki....
2010. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem jók a kitámasztó kerekek.

Nem viszed túlzásba a féltést, teljesen rendben vagy :)

Nekem anno úgy csinálták a szüleim, hogy először leértek a kitámasztó kerekek, aztán az egyiket feljebb feszítette apukám, aztán a másikat is, aztán egyik sem ért már le, így tanultam meg biciklizni. Pedig az én szüleim elég lazák, nem voltak túl aggódók sosem.

Én is így tervezem majd a gyerekemnél, bár ő még ehhez pici (15 hónapos).

2010. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Bocs,de igaza van.2gyerköcöm van,9-és 3-éves mindkettö

kb 2,5 evesen igy tanult meg,3-4 nap alatt biciglizni.

Igaz kicsit hátfájást kaptam de megérte.Szomszéd gyerek

egész nyáron billegett az oldal kerekek csak bizonytalanabbá tették.Sok sikert!

2010. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Ja,azt elfelejtettem:a szomszéd kislány mikor meglátta,hogy apuci lecsavarozza az oldal kereket hisztizni kezdett,hogy ö ugyan igy rá nem ül!
2010. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Én biztosan nem venném le a kitámasztó kerekeket! Először próbálgassátok és ha jól megy akár pár nap múlva is levehetitek de elsőre biztosan nem tenném!
2010. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én is úgy tanultam biciklizni, ahogy a 15.47-es leírta, azzal a különbséggel, hogy hiába hajtották fel a kitámasztó kerekeket, dőltem utána, és már szinte vízszintesen, de legalábbis szögbe dőlve kerekeztem. Ebből a szempontból ha már nem kell a kitámasztókerék, jobb, ha leszerelitek teljesen, mert csak zavarni fogja a gyereket.
2010. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos biciglis bukosisakokat lehet kapni,az

jó lenne neki!(húsvétra?)

2010. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
a fiam 2 éves lesz, de, h kitámasztó nelkül nem cangázni, az 100%. tőlem még hiszti-és dührohamot is kaphatna az anyósom egyszerre. engedje már meg, h tudd, te, aki a gyereked édesanyja vagy, h mikor mit engedsz és mit nem...
2010. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Minden gyerek arra képes,amit a szülö belöle kinéz!

Most ezt általánosságban értem.

Mindíg lesznek belevaló fickók,és anyám asszony katonái is!

Mi alakitjuk öket,és ruházzuk fel önbizalommal is!

2010. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!