Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nappal rossz alvó volt...

Akinek nappal rossz alvó volt a babája, de 3 hónapos kora körül megjavult: az éjszakai alvások minősége hogyan alakult?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam kb 3 hónapos koráig nappal csak 20 perceket tudott aludni egyhuzamban, egy ideje azonban ez akkorát javult, hogy már 2-3 órákat alszik rendszeresen. Viszont az éjszakáink átalakultak. Ha jól emlékszem az elején tudhattam hogy enni kelt fel, mert mondjuk mindig eltelt egy adott idő, nem voltak rendszertelenek az ébredések. Egy ideje viszont össze-vissza felsirdogál. Vissza tudom altatni idővel, nem is mindig szoktam megszoptatni (szerintem kb sosem az éhség miatt kel..) de iszonyú fárasztó éjjelente 2 óránként ébredni.

Nem tudtok valami bíztatót mondani? Vagy tanácsot is elfogadok.



2015. okt. 16. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

az én lányom kb. 2 hetes koráig aludt úgy mint bármely másik csecsemő..utána éjjel kb. éjféltől reggel 6-ig aludt egyhuzamban, és nappal meg semmit...aztán 3 hónapos kora körül már átaludta az éjszakát, aludt éjjel 9 órát, nappal meg 2*20-30 percet cicin....ezzel így elégedett is voltam kb. 5 hónapos koráig, mármint a 24/10 óra alvással, tudom baromi kevés de egyszerűen sehogy nem lehetett elaltatni és nyűgös sem volt, vélhetően elég volt neki. aztán 5 hónaposan elkezdett éjjel 2-3 óránként cicizni..majd egyre sűrűbben és sűrűbben kelt..nappal pedig továbbra sem aludt 20-30 percnél többet....mindent kipróbáltam hogy hosszabban aludjon de semmi nem vezetett eredményre...5-6 hós kora körül én éjjelente 2 órákat aludtam, ő 5-6 órát, nappal meg egyikünk se semmi, max ő fél órát cicin...csak cicivel volt hajlandó elaludni és amint kivettem a szájából, azonnal felébredt...cumit sem akarta elfogadni ringatás semmi nem használt. Na itt döntöttem úgy hogy sírni hagyom, nincs veszteni valóm alapon. Szerencsére csak egyszer volt rá szükség...6 hónapos lehetett, és az első ébredésénél nem adtam neki cicit, csak a cumit...először nézett rám, gagyogott aztán fél óra után sírni kezdett és kb egy órát nyüglődött...ő sírt bent, én kint. De nem adtam fel. És jól tettem. Aznap éjjeltől elkezdett cumizni. A következő éjjel már nem ébredt fel, illetve ha fel is ébredt, cumival hallottam hogy 2-3 perc alatt visszaaludt...a nappali alvásai is 2-3 órásak lettek a cuminak köszönhetően.

Áldom az eget, hogy belementem ebbe a dologba, szerintem ezzel az egyszeri sírással lényegesen kevesebbet ártottam, mintha hónapokon keresztül egyikünk sem aludt volna...ég és föld lett utána a kapcsolatunk :)

egyébként most 1,5 éves, most megint kel éjjelente egyszer, de most a fogzás miatt....1 éves koráig egészen jól aludt...13 hónaposan jöttek az első fogak, azóta csak kb. minden 3. éjszakát alussza át, de a cumi azóta is előnyükre válik, mert egy perc alatt visszaalszik magától, ritka hogy be kell mennem hozzá.


A tanácsom az az, hogy amennyiben nem cumizik, és nem javul 2-3 hónap alatt a helyzet, akkor 5-6 hónaposan próbálkozhatsz hasonló alvás tréningel. Most még korai volna, mivel ilyen pici babákon nem szoktak ilyesmit "alkalmazni", meg hát lehet hogy átmeneti ébredős időszakról van szó, lehet hogy 2 hét múlva nem is lesz már aktuális a dolog. De mindenképpen javaslom, hogy olyan visszaaltatási módot válassz, amivel ő önállóan is eltud aludni, ha te nem vagy ott, mert csak így fogja az ébredéseket egyedül átvészelni és nélküled visszaaludni (minden csecsemő ébred éjjel csak van amelyik visszatud aludni=átaludja az éjszakát van amelyik nem)..ilyen a cumi, ilyen az ujja, vagy ha nem veszed ki az ágyból csak simogatod a hátát, az is jó megoldás lehet. De mint írtam 5-6 hónapos kortól...most még szüksége van a közelségedre, a cicire.

2015. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az én fiam az ujját szopja, de valahogy sosem jut eszébe akkor használni amikor kéne... gondolom eljön ez az idő is.

Köszi a választ.

2015. okt. 16. 12:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és magától alszik el, és a nappali alvásoknál is előfordulnak meg-megébredések, felsirgatások, de azokat elintézi. Éjszaka valamiért nem, vagy csak nagyon ritkán, 10-ből 1x.
2015. okt. 16. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem változott. Az én babám is szopik, de 7-8 hetes kora óta átalussza az éjszakát, a nappalok viszont olyan 4-5 hetes kora óa katasztrofálisak voltak. Ugyanígy 3 hónapos kora körül ez sokat javolt, 2-2,5 órákat is tud aludni, igaz, néha megébred és segíteni kell neki visszaaludni. Éjjel viszont maradt minden a régiben, 7-8 között lefektetem, és 5-6 között kel fel. Ilyenkor eszik, majd még a mi ágyunkban visszaalszik 8-ig kb., a kiságyban viszont már nem akar maradni. Ennyi engedményt teszek, lényeg, hogy éjjel szépen aludjon a saját ágyában.

Igazából ötletem sincs, hogy miért kel a babád kétóránként, főleg, ha nem is mindig kap cicit. Nem fáj a hasa? Vagy nem kezdett fogzani? Nekünk vagy 3-4 hétig horror volt este elaltatni, kínlódtunk vele 2 órákat, és mint kiderül, a foga piszkálta, csak nem jöttünk rá sokáig.

2015. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a fogzás mindent felborított. Előtte nappal 20 perceket aludt, viszont egész éjjel nem kelt fel. A fogzás elindulásától (4 hónap) 1-3 óránként kel éjjel. Nappal viszont alszik egy hosszabbat, meg 3-4 rövidebbet.
2015. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!