Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek rossz alvó a babájuk,...

Akiknek rossz alvó a babájuk, hogy bírják az éjszakázást? Főleg, ha nappal se nagyon akarnak aludni. Van valami tippetek, hogy reggel jobban magamhoz térhessek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A rossz alvás millió dolgot takarhat. Ez így nagyon kevés, hogy segítsünk. Nyilván a cél a probléma megoldása lenne, nem az hogy iszol három kávét....

Nekem most a rossz alvó babámat nagyon lenyugtatta a citromfű tea, nappal sem hisztizik és éjjel alszik , pedig eddig félóránként jártam át hozzá, most m ár csak 1X megyek...Próbáljátok ki. (na meg sok minden más is van, mi is végigmentünk rajta, ha van kedved írj privit, részletezd a problémát , hátha tudok segíteni..)

2010. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hármasikreim vannak, most meg voltak fázva, jön a foguk, most kezdtek el kúszni. Szerintem ezek az okok, és ezeket nem tudom megszűntetni, át kell vészelni. de már legalább 2 hetet tart és volt olyan éjszaka, amikor összesen 2-3 órát ha aludtam (ráadásul egymás után két ilyen éjszakával is megörvendeztettek bennünket). Nappal nem tudok mellettük aludni, főleg, hogy már egyre kevesebbet alszanak (fél órákat). Az igaz, hogy egyébként is felkelnek még enni, és 6-kor már ébred legalább az egyikük, de ha csak ez lenne, akkor nem lennék azért ennyire mosott sz@r napközben. :) Már bocsi, de tényleg úgy érzem mostanában magam...

Azért ez a citromfű tea érdekelne, hátha napközben is jobban aludnának, és nyugodtabbak lennének egyébként is. Milyen fajtát veszel, melyik jött be? Bár az a gond, hogy ők inni se nagyon akarnak. Szerinted ha csak 30-40 ml-t isznak egy nap, akkor is hatna?

2010. febr. 8. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Hüüü 3 baby, én meg az egy kisbabámmal néha úgy érzem kivagyok :) Akkor ez bizonyára semmi hozzád képest! Viszont a citromfű tea tényleg hatásos! Te és a babák is igyák! Nincs amúgy segítséged? Nagyi, testvér, Apuka, Valaki aki napközben átvenné hogy aludhass egy kicsit?
2010. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! tényleg rám is rám fér! :) Annyi időre nincs segítség, meg ha van is, egyedül senki nem vállalja be őket, úgyhogy én is kellek. Anyu bevállalná, de ő meg csak esténként tud jönni. azért majd csak könnyebb lesz. De az is biztos, hogy egy baba is kimeríti az embert, csak attól függ miyen az a baba! Ismerek olyat, akinek egész nap üvöltött éjjel-nappal a babája, és már mindent kipróbáltak semmi nem segített (hasfájás- az első három hónapban főleg, azután is sokszor, de akkor már azért enyhébb) szóval ehhez képest még nyugtom is van... :D
2010. febr. 8. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as ikrek?! :) Ejha! El sem tudom képzelni, azt hogyan lehet bírni energiával.

Nem tudsz beszervezni hétvégére több segítő embert egy időben? Vigyék el őket sétálni pár órára, addig te meg aludj. Szerintem az is sokat segít. Bár tudom, még messze a hétvége..

2010. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Hát igen, 3 babát nem is olyan könnyü lepasszolni mint egyet :( tudom az alváshiány az ami igazán leamortizálja az anyukákat, de ne szomorkodj! 3-as ikrei sincsenek mindenkinek! 3x annyi mosolyt kapsz a fáradalmaidért :) Kicsit nagyobbak lesznek már nem lesz olyan nehéz az éjszaka mert végigalusszák. Persze addig valahogy el kell jutni... :) Hol laksz?
2010. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratula, le a kalappal! Gondoltam, hogy valami giccer van a dologban, de hármasikrekre nem gondoltam:-)

Lányom fél-egyéves kora közt semmit nem aludt szinte, tudom mi a kialvatlanság. Most meg már 2 hónapja nem aludtam többet 4 óránál egy éjjel sem, és 37 hetes pocakos vagyok. A citromfű segített. Szerintem mindegy mennyit iszik, kevés is segtíthet, de tényleg olyan időszak van, amin át kell esni. Tarts ki, nincs meszze a vége, visszagondolva meg semmiség lesz:-)

Első voltam

2010. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat!

Hát igen, az biztos, hogy háromszor annyi az öröm is, sőt!

És ma szerencsére megörvendeztetek egy nyugodt éjszakával, viszonylag.

Amúgy Kecskeméten lakom és három kislány.

Most mennem kell,mert nem hagynak. :)

2010. febr. 9. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!