Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mosdókenőcs hogyan kell...

A mosdókenőcs hogyan kell használni? Nem értek hozzá mert még nem használtam . (külsőleg, és kék ) (UNGUENTUM HYDROPILICUM NONIONICUM Ph. Hg. Hungaro-Gal

Figyelt kérdés
2015. okt. 23. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a fürdővízbe kell tenni, hanem rögtön a babára. Mindenhol bekenni vele, aztán lemosni vízzel.
2015. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mintha szappan lenne (csak nem olyan szilárd) kevés kell
2015. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Haaat, mi teljesen maskepp hasznaltuk, kis edenyben, forro vizben feloldottuk, aztan beleontottuk a kiskadba. Amikor meg nem tudott kadban furodni, akkor meg nem hasznaltuk, csak langyos vizes ruhaval megtorolgettuk a gyereket.
2015. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet. Meleg vízben feloldani egy mogyorónyi krémet, azt bele a fürdővízbe.

Amúgy szerintem nem feltétlenül fontos a fürdetőkrém csak akkor, ha a gyerek bőre nagyon száraz, vagy ha hajlamos az ekcémára.

Én mindkettőt csak tiszta vízzel, mosdókendővel fürdetem, max a hajmosáshoz használunk pici babasampont. A nagyobbnak a kézmosás megy szigorúan szappannal, meleg vízzel, a pelusosnak a popsiját töröljük nedves popsitörlővel, máshoz nem használunk semmilyen lötyit. Nem dokkmunkás az a gyerek :-D

2015. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell forralgatni. Kiürült flakonba teszel vizet, belenyomod a fürdetőkrémet aztán rázogatod jó sokáig. Meg minden használat előtt felrázod. Egy heti adagot előre meg lehet csinálni. A kórházban is így ajánlották.
2015. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
(nem kell egy orat razogatni, ha forro vizbe teszed, mert felolvad kb. azonnal)
2015. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokféleképpen lehet használni, egyik sem rosszabb a másiknál. Lehet egyből, még szárazon a babára kenni, és utána úgy fürdetni, de akkor vigyázz, mert nagyon síkos lesz a baba :) Lehet a fürdővízbe is belekeverni egy kicsi adagot, és azzal lemosni a babát, ezt akár úgy is, ahogy fentebb írták, külön feloldani meleg vízben, és úgy a fürdővízbe keverni, de sokan úgy is szokták csinálni, hogy a kád aljába kenik, és utána töltik meg vízzel, vagy a kád aljába tesznek egy tetrapelenkát, amire előzőleg rákentek fürdetőkrémet, és erre engedik rá a fürdővizet. Ilyenkor mondjuk kicsit "darabkás" a víz, de ez nem baj egyáltalán, csak nem olyan esztétikus.
2015. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pumpás kinyomóba oldottam fel vízzel, meleggel, egyszerűbb volt a használata, mert mire kinyomod a krémet fürdetés közben addigra eljön a világvége háromszor...

A kezembe nyomtam keveset, azt szétkentem rajta, inkább az alsó fertályra koncentráltam, haját is ezzel mostam. Ne tegyél rá sokat, vagy ha a fürdővízbe direkt teszed oda se mert csúszik nagyon!

2015. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!