Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány szót ismer körülbelül 15...

Hány szót ismer körülbelül 15 hónap körüli babátok?

Figyelt kérdés
Tehát amit teljes egészében, tudatosan kimond és használ, persze sejpítve
2015. okt. 28. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

Én nem számolom :)

Szinte mindent mond. Beszél már folyékonyan.

2015. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

15 hónaposan ennyit tudott a fiam mondani:

baba, mama, gól, vau, miau

2015. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Minden napi használatban lévő szót ismert már ennyi idősen, beszélni 2és fél évesen kezdett. Most 4 éves, természetesen még selypít, mint a korabeliek szinte mind.
2015. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ezeket mondja: Anya, apa, baba, mama, papa, egy-ketto, gyere, igen, a nevemet, adjal- add ide, nyam-nyam, meg ha meglat barmilyen allatot akkor ugat :) nagyjabol ennyi moszanaban.kezd hanfokat utanozni meg szavakat de nem ertem meg mondet :) Es a tied kerdezo? :)
2015. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
tegnap osszeszamoltam, 170 szót tud, 3 tagu mondatokat kifejezeseket meg elszamol tizig - persze nem tudatosan, fogalma nincs rola hogy szamolni tanul :) remelem nem baj hogy megkerdeztem, nagyon buszke vagyok ra bar tudom hogy van aki ebben jobb van aki abban es kesobb majd kevesebbet fejlodik a beszede es inkabb a mozgasa fog. csak mert gondolom mindjart jonnek majd a savanyu vadaskodo kommentek. de hat nem is lennek anya ha nem lennek ra buszke :)
2015. okt. 28. 21:21
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon ügyes a kicsikéd. Az én lányom ugyan már 18 hónapos, de ő is nagyon sokat beszél. Én még nem számoltam össze, hogy hány szót tud, de már mindent beszél, mindent elmond megértet, és ő is összerak 3-4 szavas mondatokat.

Pl. Anya gyere oda. Anya légyszi segíts. Apa elment dodoz (dolgozni) Baba csüccs. Baba oda tente. Baba elbújt. Bemutatkozik. Elmeséli, hogy mi történik vele, mit csinál, ha én nem vagyok ott. Tudja a mi nevünket, és a nagyszülőkét is. A barátnőim és azok gyerekeiét is. Szól ha éhes, ha szomjas, ha kaki van a pelusban, ha fáradt. stb. stb. sorolhatnám reggelig :-D Tényleg mindent mond, és én is nagyon nagyon büszke vagyok rá :-) Egyszerűen imádom

2015. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
:) és mi volt a legcukibb benyögése eddig? én ma elkezdtem tornázni es epp egy gyakorlatot csinaltam erre egyszer csak meglatott (felnezett a "rajzolasbol") elmosolyodott es elkezdte skandalni hogy "egy-kettyo) nagyon meglepodtem de szakadtam a rohogestol:)
2015. okt. 28. 21:51
 8/22 anonim ***** válasza:

Hát,nálunk például egyet sem.

Éreteni mindent ért,tudja,mitatja,hol a kutya,hol az óra,hol van Apa,ebédelünk stb...

De még nem mond egy szót sem.

2015. okt. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, sajnálom, hogy némely anyuka annyira irigy, hogy azért lepontoz, mert a gyermekem mindent mond 18 hónaposan. Nagyon sajnálatra méltóak vagytok..., de az örömömet és a büszkeségemet nem tudjátok elvenni :-)

Kérdező, az biztos, hogy nagyon jókat tudnak mondani. Én is irkálom, hogy miket mond :-)

2015. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

már 175-nél tartunk :) egyébként a múltkor szabályosan nekem estek amiért azt mertem állítani, hogy "számol" holott hozzá is tettem egyből, hogy tisztában vagyok vele hogy nem tudatosan sorolja el a számokat egytől tízig, hanem mondóka szerűen, és nem érti mit jelent...13 hónapos volt ekkor és már önmagában büszke voltam hogy egyáltalán elsorolja...

egyébként most már ha kérdezem hogy hány golyó van a képen pl. akkor szépen megszámolja hogy 1-2-3. Ez szerintem már kezd tudatossá válni..habár így nem is tud négynél tovább számolni, ha csak skandál akkor megy neki tízig is, de tudatosan "csak" háromig számol. de szerintem ez is gyönyörű :)

2015. okt. 29. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!