Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek olyan gyereket aki...

Ismertek olyan gyereket aki meg nincs 2 eves (1 honap mulva tolti), es mar szinte 3 mondokat ismer azon a szinten hogy a sor utolso szavat o mondja?

Figyelt kérdés
szerintetek ez "kulonleges" vagy normalis dolog?
2014. júl. 15. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nem különleges. 2 évesen már simán elmondanak rövidebb mondókákat. De ha csak 3 évesen csinálja ezt, szerintem az a gyerek sincs "lemaradva". Kiscsoportban, már hosszabb verseket mondókákat is megjegyeznek.
2014. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Nemreg meg masfel volt a gyereked es azt irtad 3 mondokat enekel...
2014. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
21 hónaposom több mondókát elmond. Persze kicsit keveri, de azért mondogatja őket. :)
2014. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen ismertem, nagyobb lett és ugyanolyan, mint a többi gyerek.
2014. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Kislányom 20 hónaposan már 4-5 mondokát tudott kivülről. De ettől szerintem nem különleges..
2014. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Masodik osszetevesztesz valakivel
2014. júl. 15. 12:18
 7/18 anonim ***** válasza:
8%
Be lehet idomítani a gyereket, mint egy cirkuszi állatkát, és aztán mutogatni és nagyzolni vele, de minek? Hagyni kéne fejlődni magától!
2014. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Masfel evesem van, nem tud meg beszelni. Csak foszlanyokban talan egy ket szot mond ki ertelmesen, erthetoen. De van ket mondokat ismer, amit probal mondani de csak en ertem. Eljatszani el tudja es probalja mondani, de meg nem sikerul. :-) igy ugy gondolom 2 evesen amelyik gyerek szepen mondokazik az igenis ugyes baba, de nem atlagon feluli. :-) teljesen normalis szerintem.':-)

Aki meg azt irta h idomitott cirkuszi majom lesz a gyerekbol, az jo nagy h#lye. A gyereket tanitjuk, es jatekosan probaljuk. Igy mondokakat tanitunk nekik. Nem gondoltam volna h ebbe kivetni valot lehet talalni, es leszolni ezert vkit! Szanalmas.

2014. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Hogy mennyire különleges vagy sem, azt nem tudom. De azt igen, hogy mindegyik gyerek más, teljesen más érdekli és másként fejlődik. Ezt a két fiamon látom. Az elsőt csak a járművek érdekelték, bár annyi dalt, mondókát nem is tudtam. Ő egyáltalán nem tudott ilyesmiket, de simán elmutogatta az autó alkatrészeit a tükröktől a kipufogóig. Meg Dóra a felfedező volt nagy kedvenc, még nem volt 2 éves, de angolul elszámolt 10-ig (nyilván nem tudatosan). A kicsi most 21 hónapos, ő imádja a dalokat, régóta sokat éneklünk, a tesóról is ragad rá, így ő sok dalt ismer. Szerintem kb. 10 dalt, ha nem többet. Nem elejétől a végéig, hanem 1-2 sort. Vagy mutogat hozzá. Nem gondolom, hogy különleges lenne, csak neki ilyen az érdeklődési köre, így értelemszerűen ebben fejlődött jobban. De pl. nem igazán tud kismotorral menni, pedig a bátyja már ennyi idősen magabiztosan száguldozott (ezt mondjuk egyáltalán nem bánom :)). És még sorolhatnám. Szóval, ha ez különlegesség, akkor más meg másban különleges.
2014. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, 8 es 9es nektek legfokeppen.
2014. júl. 15. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!