Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud/ vagy épp mikre...

Miket tud/ vagy épp mikre tanítgatjátok a 10-11 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés

A mozgásfejlődésben hol tartotok? :-)


Köszi ha írsz :-)



2015. okt. 29. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ő még mászik csak, én már legalább 3 éve megtanultam hátraszaltózni trambulinon és kézenállni is tudok.
2015. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi első :-) mi azért ennél picit többet tudunk ;-) de ari vagy,h válaszoltál!! ;-)
2015. okt. 29. 16:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint én a hátraszaltónál és a kézen állásnál:-) a kincsem meg a mászásnál. :-)
2015. okt. 29. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi 10 hónaposak vagyunk. Jelenleg mászik és mindenhol feláll kapaszkodva és tud ülni, mozgásfejlődés terén így állunk. Tanítgatjuk neki az állatok hangját (most tudja az oroszlánt, nyuszit és a halacskát), hogy mi mit csinál, tapsolni és pápát integetni (ezt már néha sikerül helyesen használia) . A kérem szépen és a nem szabad is alakulgat, van amikor már nem nyúl oda ahova nem szabad, hallgat rá. A kérem szépen egyenlőre annyira van meg hogy odanyújtja ami a kezében van, de még nem ereszi el. Ha bent vagyunk az egyik szobában és mondom neki hogy keresd meg apát akkor elindul mászva és szétnéz hogy hol lehet az apja és nagyon örül amikor megtalálja. :) Tanítjuk neki a pohárból ivást és az etetőszékbe ha a tálcára kirakunk katonákat azt felveszi és megeszi egyedül segítség nélkül.
2015. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

11 hónapos. 3 éves bátyja tanítja, hogy kell kitérni a felé repülő tárgyak elől. :) Tanul még ablakba mászni, focizni és trambulinon ugrálni (kevés sikerrel). :)

Viccet félretéve sokat számít, hogy van nagyobb testvére. Pár lépést egyedül megy, kézenfogva szépen sétál. Egyedül iszik. Szépen labdázik, kisautózik. Sokmindent mond már, persze nem megbízhatóan és rendszeresen.

Ezen kívül kiválóan tép ki nagyobb hajcsomókat és térdel gyomorszájon. :) Ja és kérésre puszit ad, integet.

2015. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lányom 10 hónapos. Már jó ideje felállt, már kb 1-2 percig megáll kapaszkodás nélkül, néha 1-1 lépés sikerül neki kapaszkodás nélkül. Annyira a mozgásra koncentrál, hogy szavakat még nem nagyon mondd. Az anya az egyetlen ami párszor elhagyta a a száját. Az apukáját ő is egyből megkeresi ha kérdem.Egy egy egy játékát is beazonosítja ha kérem tőle. Ha kérek tőle valamit ő is tartja a kezét, de nem engedi el. Már fogja velem a kanalat és próbálkozik egyedül persze több kevesebb sikerrel :)
2015. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én gyógypedagógus vagyok, fejlesztőként dolgoztam 0-3 évesek között.

Javaslom a következő könyvet! Sok hasznos dolog van benne! :)

(megjegyzem csendben le is lehet tölteni valahol kering a neten...)

[link]

2015. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!