Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb babátokat felkeltitek...

Nagyobb babátokat felkeltitek délután, vagy magától ébred?

Figyelt kérdés
16 hós fiam igy alszik. Reggel hétkor kel. Általában 1 kor lefekszik, alszik 3 órát, azaz négyig. Igy kb fél tízkor tudom ismét letenni. Éjjel ritkán kel, akkor is egyszer 1-2 percre. A párom szerint ez igy nem jó, hogy ennyit alsziik délutàn, mert kèsőn fekszik. Ma fél órával később ment aludni és huzza a lóbőrt. Szóval keltegetitek őket a korábbi lefekvésért?
2010. márc. 20. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom még csak 1 éves, de kétszer alszik napközben. Nem keltem, max. ha menni kell valahova.

De olyan is van,hogy megcsúszik és este 6kor még bealszik, és akár 8-ig szunyál, de nem keltem fel, hagyom. Ő érzi. Olyankor 10-kor megy aludni.

Ha pedig ilyen jó kis rendszeretek van, szerintem örüljetek neki, én nem kelteném.

2010. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sose keltettem fel. Kisfiam 13 hós, most pl. bealudt, nem fogom felkelteni.
2010. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem keltem fel soha. Az enyém 8 körül kel reggel, 1 körül alszik 1,5-2 órát. Este így is csak 9-1/2 10 (néha 10) körül alszik el. Én nem vagyok olyan anyuka, aki szerint egy gyereknek 8-kor kötelező aludnia, akár álmos, akár nem. A gyerekeimhez igazodtam mindig (persze ésszerű határok között!!). Vannak olyan gyerekek, akiknek ilyen a bioritmusa, ha belenyúlunk, akkor csak megzavarjuk és nyűgös, kialvatlan gyereket kapnuk :)
2010. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a napokban felkeltettem (nem a korai lefekvésért, hanem mert el kellett menni valahová), és olyan nyűgös volt, mint még soha. Vagy néha ha valami hangos dologra ébred, (kutyugatás, valamit elejtek véletlen, stb) akkor is alig lehet bírni vele. Szerintem ne keltd fel, majd úgyis változni fog a napirendje magától. Én örülnék, ha ennyit aludna nappal. Lányom max 1,5 órát alszik. De 8 körül már mindig alszik.
2010. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó volt, hogy ennyit aludt, mert én is aludtam egy órát, csak ugye tízkor sem lesz igazàn álmos... Igy hagyom, had aludjon délután, ha igy a jó neki:) köszi a megerősitést!
2010. márc. 20. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én bizony felkeltem a lányomat (már kb 13-14 hós kora óta). Tapasztalatból tudom, ha du többet alszik 2 óránál, éjjel felébred, és legalább 1 órát ébren van, ami egyikünknek sem kellemes. Reggel 7kor kel, fél 1kor alszik fél3-ig, este fél8 kor lefekvés. De most már legtöbbször ő ébred 1,5 -2 óra alvás után. Ha nagyon nyűgös lesz délután a babád amiért felkeltetted, akkor inkább hagyd aludni. A lányommal nem volt ilyen gond, vidáman telt a délután.
2010. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!