Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél évesnél fiatalabb babával...

Fél évesnél fiatalabb babával hogy tervezitek a Karácsonyt, Szilveszert? Bevállaljam?

Figyelt kérdés

A családunk elég bonyolult. A vőlegényem szülei és az enyémek is elváltak, így mindkét részről van +4 "nagyszülő" (az apukájának a felesége 26 éves, így rá ez a megszólítás elég fura...).

A nagyszüleinkkel is ugyanez a helyzet, nem is öregek, mind nagyon fiatalos, szóval már látom, hogy a Karácsonyunk kész zűrzavar lesz. Ezért arra gondoltam, hogy az Szenteste tarthatnánk nálunk egy nagy vacsorát, ahol ott lesznek az én szüleim, mostohaszüleim, nagyszüleim. Vagy ez túl sok lenne egy 2 és fél hónapos babának?

Mert igazából társaságkedvelő, elvan bárhol, bárkivel. De nem lesz sok neki annyi ember egyszerre?

Csak annyira szeretném ezt, mert nálunk minden ünnep, alkalom elég nagy felhajtással, összejövetellel jár, legyen szó családi, vagy baráti buliról, eseményről.


A másik kérdés pedig a Szilveszer... Mondtam anyukámnak, hogy a barátaink hívtak magukkal (elég nagy a baráti társaságunk), de nem tudom, hogy legyen, mert annak nem látom értelmét, hogy menjek a picivel és a vőlegényemmel, aztán 2-3 óra múlva jöjjek is haza a fiúnkkal. Ezért anyukám mondta, hogy Ő úgysem megy Szilveszterkor sehová, mert nem az az eljárkálós típus, neki az a szórakozás, ha filmezhet az ágyban, megy eleget egész nap.

Így szívesen vállalná a babát este, éjjel és délelőtt.

Most hétvégén is náluk aludt a kisfiúnk és nem volt baj.


Legyek bevállalós és szervezzem meg hozzánk a nagy karácsonyi vacsorát?

Ez igazából kicsit bizonyítás is lenne, hogy attól, mert fiatalok vagyunk, még lehetünk normális család és képes vagyok irányítani egy családi vacsorát.

A Szilveszter egy részére átengedjük a babát anyukámnak? Bízom benne és nagyon jó a kapcsolatunk, ismeri az unokáját, szóval tudom, hogy nem lenne olyan helyzet, amit ne tudna megoldani. De azért csak anyuka vagyok és izgulok az ilyen helyzeteknél...


2015. nov. 23. 18:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 5,5 hónapos lesz a lányom szilveszterkor, kizárt, hogy így lepasszolnám. A tied meg sokkal kisebb. Nekem az is durva, hogy már aludt anyádnál. Egy baba lemondásokkal jár, ez van egy ideig nincs éjszaka bulizás. Legalábbis nálam.


A vacsorát ha bírod, szerintem bevállalhatod.

2015. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább otthon felhajtás mint ki tudja mennyit utazni babával. Én nem tartanék se ettől, se a szilvesztertől, ha már van segítséged. Bár nekem nem igényem a szórakozás, szilvesztert itthon töltjük. Karacsonykor hozzánk jönnek a nagyszülők, szenteste mi 3-an együtt, első nap a férjem szülei és öccse, másnap az én szüleim és a hugom a parjaval, kb ennyit tervezünk az ünnepekre.
2015. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, egyébként 3 hónapos lesz a babám.
2015. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

huh, hát nekem is kicsit furcsa, hogy a 2.5 honapos baba aludt már hétvégén az anyukádnál....

a karácsonnyal szerintem semmi gond nem lenne, szilvezterezni meg sehova se mennék...

2015. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem 'lepasszolás', hogy felajánlja a baba nagymamája, hogy szívesen vigyáz rá. Persze nem minden hétvégén, de néha jót tesz a kikapcsolódás, főleg kisbaba mellett. Mi is feltöltődtünk, megünnepeltük a vőlegényem születésnapját, a babánk is jó kezekben volt, 2 óránként beszéltünk anyukámmal telefonon végig.

Az más lenne, ha éjjel többször ébredne, sírna mindenki kezében és az anyukám nem ismerné, de erről szó sincs szerencsére.

De persze mindenkinél máskor jön el az az idő, mikor akár éjszakára is rábízza másra a picit.

2015. nov. 23. 18:31
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha te így akarod legyen, bár azt nem írtad, hogy egyébként szoptatod vagy tápszeres, mert ugye az sem mindegy.

Az előzőekkel viszont egyetértek abban, hogy én egyik fiamat sem hagytam ilyen idősem, sőt mióta megvannak (ill. mióta mi együtt élünk a párommal), tulajdonképp szenteste csak a miénk, egyik nap a férjem szüleihez megyünk (a többi tesójával együtt), másik nap pedig az én szüleimhez tesókkal. Szilveszterkor pedig itthon vagyunk. Mi mondjuk alapban nem vagyunk bulizósak (meg egyébként sem látok nagy feneket keríteni a szilveszternek, nekem ugyanolyan nap, mint bármelyik). Szóval mi itthon vagyunk tv-ünk, játszunk a gyerkőcökkel (most 1 és 4 évesek) fennmaradhatnak ameddig akarnak (ezt jó látni az arcukon, hogy aznap "nincs" menetrend, bár az éjfélt soha nem érik meg).

2015. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

A kari simán vállalható. Nálunk is hozzánk jönnek és az én lánykám 1éves lesz ami ugye több "nehézséggel"jár mint egy 2és fél hónapos babóca :-)


A szilvesztert én most még el sem tudnám képzelni a kincsem nélkül "a baba nagyon anyás,anya nagyon babás":-) mi együtt 3asban ünnepeljük majd,tehát én tuti nem passzolnám le.

Amúgy még kb. 3óránál hosszabb időre nem "passzoltuk"le a lányomat. És amikor azt irtad,h kell a kikapcsolódás föleg egy baba mellett aki még ilyen icipici,jót mosolyogtam :-) de ez már az én hibám:-)

2015. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

szerintem pont ezekért nem kéne ennyi idosen gyereket vállalni...


te ugy érezted, hogy a 2 honapos baba már toltheti az éjszakát máshol is?...ugy érezted eljott az ideje,hogy máshol aludjon a gyerek... hogy kikapcsolodj??

te nem anyának valo vagy..te is másnak szultél. és de, ezt hivják annak, hogy lepasszolják a babát..szégyen.

2015. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha van rá kapacitásod, bevállalhatod a karácsonyi banzájt, bár el nem tudom képzelni, hogy békességben együtt ünnepel az összes szülő/ex/mostoha/stb.

A szilveszteri buli miért kérdéses egy 2,5 hónapos baba mellett, ha már kb. 1-1,5 hónaposan is aludt anyukádnál?

A privát vélemény pedig az, hogy ha már 1-2 hónapos babánál is ennyire erős kényszered van a kikapcsolódásra, talán túl korai volt vállalni.

2015. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

ma 19:17

De jó, hogy te ennyire tudod, ki mikor van kész az anyaságra... :)

Igen, úgy éreztem, hogy simán töltheti az éjszakát anyukámnál, hiszen nem idegenre bíztam. És lám, nem történt semmi, végigaludta az egészet, mikor hazajöttünk, ugyanolyan nyugodt volt, mint előtte.

Ha Te is kikapcsolódnál néha, nem lennél ilyen feszült. Nem kell wellnessre menni, elég 1-1 reggeli futás és máris jobban indul a nap, próbáld ki! :)


Hiába írjátok, hogy korai volt a baba, visszaadni már nem tudjuk és nem is akarnánk.

2015. nov. 23. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!