Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » AKik sokáig szoptatták babájuk...

AKik sokáig szoptatták babájukat, hogyan tértek át a tejre/tápszerre?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kicsim és egyre kevesebb a tejem, szerintem kellene már, hogy kapjon mellé kiegészítést, mert sajnos nincs meg a napi 500 ml tejalapú étkezés. Eddig pohárból ivott vizet, a cumisüveget nem ismeri és már nem is szeretném rászoktatni. Hogy csináljam? Pohárból itassak meg vele két és fél deci tejet/tápszert? Kicsit ettől félek, mert egyszeri ivásra kb. 10-20 milit hajlandó meginni....
2010. márc. 21. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Tápszert én nem adnék ha nem muszáj. Ő már ehet joghurtot,túró rudit,krémtúrót,sajtot.Pohárból ihatja a tejcit,kakaót....Lehet kapni tök jó csürüs poharakat az enyémek 9 hós koruk óta abból isszák a kakaót reggel-este
2010. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pont 1 évig szoptattam, akkor leválasztotta magát a babám. A védőnő azt mondta próbáljuk meg a tejet, de csak óvatosan. Joghurtot, krémtúrót már adtam neki 8 hónapos kora óta. Az enyém akkorra már ivott rendesen a csőrös pohárból, sima pohárból is, csak abból sok folyt mellé. Első pár nap úgyis csak kóstoltatni szabad, nem baj ha nem issza meg rögtön a másfél decit. Szerintem ha ízleni fog neki, nem csak 10-20 milit fogad majd el. Eleinte az én babám se ivott, csak pár kortyot, aztán csináltam neki kakaót, azt megitta mint a huzat, de másnap már a tejből is elfogadta a másfél decit.
2010. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Próbálom akkor a poharat, a csőrös poharat kiköpi sajnos, illetve fintorogva kitolja a nyelvével.

A tejet két éves kor előtt nem ajánlotta az orvos, és mivel bízom benne, ezért a javaslatára 3-as tápszert fogok majd megpróbálni, remélem sikerrel.

KÖszi még egyszer!

2010. márc. 21. 20:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Túrót sajtot, joghurtot már régót eszik, minden nap adok neki, de még így sem jön ki a napi fél liter, sajnos. A cicimben jó ha van napi 100 ml tejci.... :-(
2010. márc. 21. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Még megpróbálhatod szívószállal adni, ha rájön, hogy "működik" , percek alatt kiszippantja:) Nekünk bevált:)

2010. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs az OFF-ért!Kedves kérdező!

Nálam pont ugyan ez a helyzet csak a fiam 1 éves.Én is szoptatom,de szerintem elég neki a tejem.Te honnan tudod, hogy mennyit szopizik?és honnan lehet azt tudni, hogy meg van a napi 500ml tejalapú étkezés?kap már túrót,sajtot,joghurtot.Bocsi, hogy nálad kérdezek,de már félek feltenni kérdést,mert lehurrognak!

2010. márc. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nekem az elmúlt napokban érezhetően csökkent a tejem mennyisége. Nem tudom mennyit szopizik egy alkalommal a babám (most napi 3-szor szopik), mert nem mérem (egyszerűen nem tudom már megmérni, mert mindene lelőg minden irányban a mérlegről és mozgolódik is rajta). No tehát a lényeg, hogy amikor pohárból itatom, akkor kb. 10-15 kortyra iszik meg 10 militert. A cicimből ma este, 30-30 kortyot ivott. Tehát az kb. 50 mili lehet. Ha ezt 3 alkalommal megszorzom, legjobb esetben másfél deci jön ki. MEgeszik még egy joghurtot, az 2 deci, tehát 3,5 decinél vagyunk, ami kevés. Uzsonnára eszik néhány falat sajtot, de még így is kevés...

2010. márc. 21. 21:50
 8/9 A kérdező kommentje:
A szívószálat megpróbálom, köszi!
2010. márc. 21. 21:51
 9/9 anonim ***** válasza:
köszönöm a válaszodat!
2010. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!